Nozares ziņas Jūrlietas

21. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā Hidrogrāfijas diena. Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfi tradicionāli savus svētkus svinēs kopā ar bērniem no Latvijas Audžuģimeņu biedrības, uzņemot bērnus uz hidrogrāfijas kuģa Kristiāns Dāls, lai dotos kopīgā izbraukumā.

Lēmumu par Hidrogrāfijas dienas oficiālu noteikšanu 2005. gada nogalē pieņēma Starptautiskā Hidrogrāfijas organizācija (IHO), pēc tam to apstiprināja ANO, un 2006. gada 21. jūnijā pasaules hidrogrāfi savus svētkus svinēja pirmo reizi. Dažādās valstīs hidrogrāfi savus svētkus atzīmē atšķirīgi – sākot ar zinātnisko konferenču un beidzot ar sporta spēļu rīkošanu, taču Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfi, aizsākot tradīciju, izvēlējās iepazīstināt audžubērnus ar savu profesiju, tā sagādāt svētkus ne tikai sev, bet arī citiem.

Latvijas Audžuģimeņu biedrības vadītāja Ilze Golvere neslēpj, ka bērni, kuri kaut reiz piedalījušies pasākumā uz kuģa Kristiāns Dāls, par piedzīvoto stāsta ar lielu sajūsmu un aizrautību, un tieši tādēļ gribētāju doties šajā neaizmirstamajā piedzīvojumā nekad netrūkst.


Sarma Kočāne,
VSIA Latvijas Jūras administrācija
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 26454516, 67062125.