Nozares ziņas Pasts

Latvijas Pasta trīs mēnešu abonēšanas kampaņas Lasīt var visu gadu! ietvaros 2022.gadam piegādei adresātiem saņemti nepilni 410 000 preses izdevumu abonementu, kas noformēti Latvijas Pastā un izdevniecībās. Latvijas Pasts atgādina, ka iecienītos preses izdevumus jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, pie pastniekiem vai interneta vietnē www.abone.lv iespējams abonēt arī pēc abonēšanas kampaņas beigām.

Latvijas Pasta organizētā preses izdevumu abonēšanas kampaņa Lasīt var visu gadu! risinājās no 2021.gada 1.oktobra līdz decembra beigām, un kopumā tās laikā Latvijas Pasta abonēšanas kanālos un izdevniecībās noformēti 409 782 preses izdevumu abonementi. Tas ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš, kad piegādes nodrošināšanai Latvijas Pastā tika saņemti 412 307 preses izdevumu abonementi, tomēr jārēķinās, ka 2022.gadā vairs neiznāk vairāki preses izdevumi, tāpēc svārstības kopējā abonēšanas rezultātā ir uzskatāmas par minimālām.

Latvijas Pasta abonēšanas kanāla vietnē www.abone.lv noformēto abonementu skaits 2022.gadam salīdzinājumā ar kampaņu gadu iepriekš ir palielinājies par 3% jeb vairāk nekā 3500 abonementu. Kopējā abonēto preses izdevumu struktūrā 64% veido žurnāli. Visvairāk lasītāji abonējuši preses izdevumus ilgākam laika periodam – 10–12 mēnešiem: šādu abonementu skaits sasniedz 271 893 vienības jeb 67% no kopējā abonementu skaita 2022.gadam.

“Abonēšanas kampaņas rezultāti iepriecina, jo pierāda, ka, neskatoties uz pandēmijas laika grūtībām mūsu lasītvēlme nekur nav pazudusi. Latvijas Pasts no savas puses vēlas atgādināt, ka lasīt patiešām var visu gadu, tāpat kā abonēt iecienītos preses izdevumus – ja to vēl nav pagūts izdarīt abonēšanas kampaņas laikā, noformēt abonementu var arī pašlaik. Tāpēc joprojām Latvijas Pasta un visu izdevēju vārdā aicinu – abonēsim un lasīsim visa gada garumā!” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Iecienītos preses izdevumus 2022.gada dažādiem periodiem pēc abonēšanas kampaņas noslēguma joprojām iespējams abonēt jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, pie pastniekiem vai interneta vietnē www.abone.lv – Latvijā izdotie attiecīgā abonēšanas perioda laikraksti un žurnāli tiks piegādāti jau pēc divām darbdienām, ja šādi būs noteicis izdevējs, pārējie izdevumi tiks piegādāti, sākot ar katra pilnā mēneša sākumu, bet ārvalstu drukāto mediju saņemšanas laiks būs atkarīgs no piegādātāja noteiktā grafika un konkrētā abonementa cenu perioda.

Latvijas Pastā abonēšanai pieejams plašākais laikrakstu un žurnālu klāstu Latvijā: patlaban kopumā 790 dažādu preses izdevumu – laikraksti un žurnāli, kas tiek izdoti kā Latvijā, tā ārvalstīs. No tiem 333 ir Latvijas izdevumi: 109 laikraksti un 224 – žurnāli.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Mob.: +371 26628729
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts