Jaunumi Satiksmes drošība Nozares ziņas
skoleni_balvas

Vakar, 1. jūnijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) rīkoto sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums” Latvijas fināls. Uz starta līnijas stājās 196 labākie jaunie satiksmes dalībnieki no visas Latvijas. Septiņos sacensību posmos tika pārbaudītas dalībnieku zināšanas par ceļu satiksmes drošību, pirmās palīdzības sniegšanu un velosipēda uzbūvi, kā arī velosipēda vadīšanas meistarība.

“Jauno satiksmes dalībnieku foruma” mērķis kopš pirmsākumiem ir bijis nemainīgs – atbalstīt un mudināt skolēnus kļūt par zinošiem, tolerantiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem. “Šīs sacensības tiek organizētas īpašā dienā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā! Piedaloties ceļu satiksmē kā velosipēdistiem, par jūsu drošību, protams, gadā gan ķivere, gan aizsargekipējums, tomēr tieši jūsu zināšanas un prasmes jūs sargā vislabāk. Mums nav šaubu, ka jūs ceļu satiksmē esat droši un pārliecināti,” sacensību atklāšanā dalībniekus sveica CSDD Valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Spraigas un aizraujošas sacensību dienas noslēgumā Rīgas Motormuzejā norisinājās uzvarētāju svinīgā apbalvošana. 2023. gada “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” finālistus sveica Latvijas Republikas Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs: “Riteņbraukšana nav tikai pārvietošanās veids, tas ir dzīvesveids, kas sniedz neatkarību, palīdz mums saudzēt dabu un ļauj būt sportiskiem un veseliem. Man kā ministram ir liels prieks un gandarījums tik kuplā skaitā redzēt jaunos velosipēdistus. Cik labi, ka Jauno satiksmes dalībnieku forums gadu no gada atrod atraktīvus veidus, kā bērnus ne tikai motivēt pārvietoties ar velosipēdiem, bet reizē arī  apgūt satiksmes noteikumus un parūpēties par savu drošību.”

Izsakot pateicību gan skolotājiem, gan skolēniem par ieguldīto darbu, J. Vitenbergs apbalvoja Ludzas pilsētas vidusskolu kā ““Jauno satiksmes dalībnieku foruma” Aktīvākās un zinošākās skolas” titula ieguvēju! Visbeidzot uz goda pjedestāla kāpa fināla uzvarētāji trijās vecuma grupās.

2013. gadā dzimušie uzvarētāji – meitenes un zēni:

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Emīlija Ozola

Baložu vidusskola

2

Elza Donska

Strautiņu pamatskola

3

Ance Etto Šteinere

Strautiņu pamatskola

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Tomass Pekuss

Baložu vidusskola

2

Gustavs Kante

Baložu vidusskola

3

Kristaps Ķīlis

Baložu vidusskola

2012. gadā dzimušie uzvarētāji – meitenes un zēni:

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Ieva Zvirgzdiņa

Kusas pamatskola

2

Linda Konstante

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija

3

Alise Želve

Jelgavas Centra pamatskola

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Ralfs Leimanis

Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskola

2

Toms Andersons

Saldus vidusskola

3

Gusts Lakstīgals

Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskola

2011. gadā dzimušie uzvarētāji – meitenes un zēni:

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Zane Salmiņa

Gulbenes novada vidusskola

2

Karīna Jablokova

Dobeles sākumskola

3

Tīna Brīvniece

Pūres pamatskola

Vieta

Dalībnieks

Izglītības iestāde

1

Raivo Poikāns

Ludzas pilsētas vidusskola

2

Sandris Rode

Valmieras jaunatnes centrs "Vinda"

3

Tomass Vanuška

Pūres pamatskola

Apbalvošanas noslēgumā tika nosaukti arī tie 16 finālisti – 8 meitenes un 8 zēni, kuriem sacensības turpināsies Jauno satiksmes dalībnieku foruma 3. kārtā, kad tiks izvēlēta un sagatavota Latvijas jauno velosipēdistu izlase. Tajā iekļūs tikai 4 skolēni – divi labākie zēni un divas meitenes, kuri Latviju pārstāvēs Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l' Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest) Barā, Melnkalnē 2023. gada 22.-25.  septembrī.

“Esam gandarīti par šīs dienas rezultātiem un pateicamies visiem šī gada “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” dalībniekiem. Īpašs paldies skolotājiem un treneriem – par ieguldīto darbu un atbalstu. Arī šogad uz Eiropas sacensībām dosimies kopā ar ļoti spēcīgu komandu,” sacensību noslēgumā pauž CSDD Izglītības projektu vadītāja Guna Zvīgule.

“Jauno satiksmes dalībnieku forumu” organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

Jauno satiksmes dalībnieku forums 2023

Jauno satiksmes dalībnieku forums ir senākais un arī viens no lielākajiem CSDD izglītības projektiem, kura mērķis ir atbalstīt un iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, tolerantiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem. Kopš 1993. gada, kad Forums notika pirmo reizi, tūkstošiem Latvijas skolēnu, bruņojušies ar

lieliskām satiksmes noteikumu zināšanām un velosipēda vadīšanas prasmēm, ir devušies patstāvīgās gaitās ceļu satiksmē uz velosipēda. Esam pārliecināti – viņi ir zinoši, droši un atbildīgi ceļu satiksmes dalībnieki un rāda lielisku piemēru ne vien saviem vienaudžiem, bet arī ģimenei!

No 2. līdz 20. maijam norisinās Foruma 1. kārta – reģionālās sacensības 27 Latvijas pilsētās. Foruma finālā Rīgā 1. jūnijā tiksies 196 labākie jaunie velosipēdisti. Viņi cīnīsies par iespēju iekļūt Latvijas Jauno velosipēdistu izlasē un pārstāvēt savu valsti Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest) Melnkalnē. Latvijas komandas Eiropā startējušas ar ievērojamiem panākumiem, saņemot gan zelta (Čehija, 2016; Albānija, 2017), gan sudraba (Ungārija, 2018; Horvātija, 2022), gan arī bronzas (Austrija, 2015) medaļas. Arī šogad jebkuram Latvijas skolēnam ir iespēja kļūt par Latvijas Jauno velosipēdistu izlases dalībnieku un izcīnīt Eiropas zelta medaļas.