Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sākumlapa Jaunumi Jautājiet - mēs atbildēsim

Jautājiet - mēs atbildēsim

Šajā mājaslapas sadaļā sniegtās atbildes ir informatīvas un nav uzskatāmas par ministrijas oficiālu viedokli. Tās tiek sniegtas atbilstoši labas pārvaldības principiem, lai nodrošinātu valsts pārvaldes iestāžu darbības caurskatāmību un atklātību. Atbildes šajā sadaļā netiek sniegtas atbilstoši Iesniegumu likumam.

1. Kāpēc lidostā Rīgā ar takšiem valda juceklis? Katrs brauc kā grib, prasa naudu par braucienu līdz pat astronomiskām summām? Ceram, ka Satiksmes ministrija plāno šo sakārtot?
2. Cik grādu temperatūrai jābūt satiksmes autobusa salonā ziemas laikā? Kur vērsties, ja autobusa vadītājs ir nelaipns?
3. Kur varu atrast informāciju par pastmarku emisiju?
4. kas vajadzīgs lai dabūtu baltās tiesības?
5. Vai vilcieniem ir lietderīgi pieturēt stacijās un pieturās, kuras parasti izmanto ļoti maz pasažieru?
6. Kas atbild par ceļiem ārpus pilsētu teritorijas?
7. Kas atbild par ceļiem pilsētu teritorijā?
 
 


Imants Sedlenieks:
08.08.2018 13:57
Labdien! Vēlos noskaidrot, vai Latvijā var braukt ar auto stūri labajā pusē?
Atbilde:
14.08.2018 10:55
Atbildot uz Jūsu jautājumu, vēlamies informēt, ka š.g. 10.jūlijā Ministru Kabinets pieņēma noteikumu projektus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē. No 2018.gada 1.novembra Latvijā varēs pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē.Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotie noteikumi projekti paredz, ka tehnisko prasību kopumā būs jāietver – obligāta prasība uzstādīt labās puses kustībai paredzētus priekšējos (galvenos) lukturus, pakaļējo miglas lukturi/us, ārējos atpakaļskata spoguļus ar atbilstošu redzamību, kā arī transportlīdzeklim būs jābūt aprīkotam ar papildus netiešās redzamības sistēmu, kas nodrošinātu vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību.
Ringolds Reinis:
08.08.2018 13:54
Vai es pareizi saprotu, ka Latvijā var braukāt ar mašīnu, ko var uzlādēt pie elektrības? Kur tādas “elektriskās stacijas” Latvijā ir atrodamas? Cik tas maksās?
Atbilde:
10.08.2018 11:13
Realizējot ERAF projektu, CSDD ir izveidojusi elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīklu uz valsts galvenajiem ceļiem ar 70 uzlādes stacijām, kuras uzsāks darbu šā gada jūlijā. Līdz ar to tiks nodrošināta ērta pārvietošanās ar elektromobiļiem un to uzlāde visā Latvijas teritorijā. Lai varētu uzsākt elektrouzlādes staciju tīkla darbību, valdība šodien apstiprināja maksu par elektroauto uzlādi. Tā noteikta 0,15 eiro par vienu uzlādes minūti. Vidēji tas nozīmē, ka 100 km brauciena izmaksas būs apmēram 3,70 eiro. Kā redzams, šī pakalpojuma cena būs ievērojami lētāka nekā izmaksas transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinējiem. Līdzīgas uzlādes cenas ir noteiktas arī Igaunijā un citās Eiropas valstīs. Darbs pie elektroauto uzlādes staciju tīkla turpinās, un līdz 2021.gadam paredzēts kopumā uzstādīt 150 ātrās uzlādes stacijas 2018.gada 12.jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja maksu par elektrotransportlīdzekļu uzlādi - 0,15 eiro/min ar PVN.
Vjačeslavs Stankevičs:
08.08.2018 13:07
Kāpēc lidostā Rīgā ar takšiem valda juceklis? Katrs brauc kā grib, prasa naudu par braucienu līdz pat astronomiskām summām? Ceram, ka Satiksmes ministrija plāno šo sakārtot?
Atbilde:
08.08.2018 13:51
Situācijas pozitīvai risināšanai pašlaik ir izveidota darba grupa, kura piedāvā taksometru pakalpojumiem no lidostām un pasažieru ostām ieviest cenu griestus. Piemēram, no lidostas ”Rīga” uz Centru lielākā iespējamā maksa par taksometra pakalpojumiem varētu būt 25eur, bet līdz mikrorajoniem – 30eur. Skaidrs, ka aktīvāk jāiesaistās arī dažādām iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, Rīgas Tūrisma Attīstības birojam, gaisa pārvadātājiem u.c., sabiedrības, tai skaitā ārvalstu tūristu un viesu, informēšanā par pasažieru tiesībām uz informācijas saņemšanu pirms taksometru pakalpojumu izmantošanas, par vidējiem taksometru pakalpojumu sniegšanas tarifiem populāros maršrutos u.c. Atgādinām, ka esošā situācija taksometru pārvadājumos lidosta „Rīga” teritorijā saasinājās ar brīdi, kad ar Administratīvās apgabaltiesas 2016.gada 30.maija spriedumu tika apmierināts pieteikums par pienākuma uzlikšanu lidosta „Rīga” nodrošināt publisku piekļuvi taksometru stāvvietai lidostā , atceļot 301.ceļa zīmi „Iebraukt aizliegts” un 842.papildzīmi „Izņemot ar atļaujām”, kā arī uzliekot pienākumu lidosta „Rīga” viena mēneša laikā demontēt automātisko barjeru, kas atrodas lidosta „Rīga” teritorijā. Tiesa atzina, ka lidostai nav tiesības izvirzīt tādas prasības, kas ierobežo brīvu piekļuvi taksometru stāvvietai jebkuram normatīvajiem aktiem atbilstošam taksometram. Rezultātā tiek saņemtas pretenzijas par taksometru pakalpojumiem, kuru galvenie iemesli ir maksa par pakalpojumu, atteikumi vest salīdzinoši īsus maršrutus (Mārupe, TC “Spice” u.c.), nepietiekams taksometru skaits agri no rītiem un vēlu vakaros u.c. Tāpēc lidosta “Rīga” ir veikusi vairākus pasākumus, piemēram, pie E un C atlidošanas izejām (tiešā taksometru tuvumā) ir izvietoti viegli pamanāmi informatīvi paziņojumi latviešu un angļu valodā ar aicinājumu pasažieriem pirms pakalpojuma nolīgšanas iepazīties ar pakalpojumu tarifiem, kas norādīti uz automašīnu durvīm u.c.
Kangars:
22.11.2017 22:31
Kā zināms valstij pašai nepietiek līdzekļi visu ceļu sakārtošanai. Vai tas ir normāli, ka vides aktīvistu dēļ P4 Kangaru kalni vairs netiks pie ERAF naudas šī posma rekonstrukcijai.??? Tas ir reģionalais autoceļš mūžīgi sliktā stāvoklī(putekļi, dubļi, bedres, ziema ledus).
Atbilde:
01.12.2017 12:04
Valsts ir darījusi visu, lai šo reģionālo ceļu remontētu. Par vides aktīvistu aktivitāšu lietderību Jums jājautā pašiem aktīvistiem.
Jānis:
14.11.2017 15:13
Vai aptuveni 5km ceļa posmā Dundaga-Pāce labojot bedrītes jau daudzu gadu gaitā jālabo tikai katra trešā? Pēc šodienas labošanas darbiem apkopojums 2 salabotas 4 nākošajai reizei. Kā ar līdzekļu lietderīgu izmantošanu? Un tā gadu no gada, cik var?
Atbilde:
21.11.2017 16:23
Reģionālās nozīmes autoceļam Ventspils–Dundaga (P77) ir noteikta C uzturēšanas klase, tas ir sliktā tehniskā stāvoklī, jo nav remontēts jau vairāk kā 25 gadus, posmā no Dundagas līdz Pācei (51,03.-56,19.km) asfaltā ir izveidojušas daudzas bedres. Satiksmes intensitāte uz šī ceļa ir vidēji 217 automašīnas diennaktī un diemžēl lielāko skādi nodara tieši smagās kravas mašīnas, kas pastiprināti izdangā novecojušo un sliktā stāvoklī esošo ceļu. Lai kardināli uzlabotu autoceļa stāvokli tam ir nepieciešama rekonstrukcija. Diemžēl pēdējo 25 gadu laikā valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekoša finansējuma apstākļos, tāpēc nav iespējams savest kārtībā visus valsts pārziņā esošos autoceļus. Remontdarbi tiek veikti prioritārā kārtā, proti, uz tiem autoceļiem kuriem ir vislielākā sociālekonomiskā nozīmē, kur ir lielāka satiksmes intensitāte, pa kuriem notiek skolēnu pārvadājumi utt. Veicot bedrīšu remontdarbi vispirms tiek labotas satiksmei bīstamās jeb avārijas bedres, tikai pēc tam mazāka izmēra bedres. Šī gada laikā uz P77 posmā no Dundagas līdz Pācei jau salabotas bedrītes 63,8 kvadrātmetru platībā. Par satiksmei bīstamām tiek uzskatītas tādas bedres asfalta segumos, kuru laukums lielāks par 0,1 m² – apmēram divas A4 formāta lapas – un kuras ir dziļākas par 5 cm. Pašreizējos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra dienā ir virs nulles, bet naktī mēdz būt zem nulles, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), kas veic valsts autoceļu uzturēšanu, šim nolūkam izmanto aukstā asfalta tehnoloģiju. Bedru aizpildīšana ar auksto asfaltu ir pieļaujama arī lietus laikā un gaisa temperatūrā, kas zemāka par nulli. Satiksmei bīstamo bedru remonta mērķis ir novērst avārijas situācijas un nodrošināt satiksmes drošību līdz brīdim, kad laika apstākļi ļaus bedres salabot pamatīgi, ar ierastajām tehnoloģijām. Visi valsts autoceļi ir iedalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), A1, B, C un D (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, pieejamā finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes. Vairāk informācijas šeit: http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#celu-uzturesana
Vita:
16.11.2017 13:11
Labdien! Pie kurām personām/nodaļām būtu jāgriežas ar jautājumiem/neskaidrībam par Skanstes ielas tramvaja izbūvi?
Atbilde:
17.11.2017 10:43
Skanstes ielas tramvaja izbūvi pasūtīs un organizēs Rīgas domes Satiksmes departaments, tātad jautājumi adresējumi šai institūcijai.
ilona Rozenštoka:
09.11.2017 12:58
Aizsargjoslu likuma 13. pantā ir noteikts, ka Aizsargjoslas gar ielām, autoceļiem un dzelzceļiem tiek noteiktas, lai samazinātu ielu, autoceļu un dzelzceļu negatīvo ietekmi uz vidi, nodrošinātu transporta maģistrāļu ekspluatāciju un drošību, kā arī izveidotu no apbūves brīvu joslu, kas nepieciešama ielu un autoceļu pārbūvei.Savukārt 33.pantā ir noteikti gadījumi aizsargjoslu izveidošanai, grozīšanai un likvidēšanai ievērojot NA. MK noteikumu Nr.162 "Autoceļu aizsargjoslu noteikšanas metodika"4.p. cita starpā noteic, ka autoceļu aizsargjoslu nosaka autoceļa īpašnieks. Vai pašvaldība nepieciešamības gadījumā Teritorijas plānojumā (iedzīvotājam par labu) drīkst samazināt aizsargjoslas platumu. Situācijas atsevišķos gadījumos ir diezgan briesmīgas, kad novada iedzīvotāja dzīvojamā māja jau vēsturiski atrodas pašvaldības autoceļa aizsargjoslā un pašvaldība būtu ar mieru izskatīt iespēju šo aizsargjoslu samazināt. Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbilde:
17.11.2017 10:27
Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 33.panta pirmo daļu, aizsargjoslas nosaka ar šo likumu. Šā likuma 13.panta otrās daļas 1.punkta c apakšpunktā noteikts, ka pašvaldības autoceļam aizsargjosla ir 30 metri. Aizsargjoslu likuma33.panta piektajā daļā noteikti gadījumi, kad aizsargjosla tiek grozīta. Aizsargjosla tiek grozīta, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem aizsargjoslas platumu vai aizsargjoslas lielums mainās, atjaunojot vai pārbūvējot objektu, kuram ir noteikta aizsargjosla. Ne Aizsargjoslu likums, ne Ministru kabineta 2001.gada 10.aprīļa noteikumi Nr.162 “Autoceļu aizsargjoslu noteikšanas metodika” neparedz tādu gadījumu, ka aizsargjosla tiek grozīta tāpēc, ka šajā aizsargjoslā jau vēsturiski atrodas mājas. Sasaiste ar aizsargjoslu noteikšanu un pašvaldības saistošajiem noteikumiem izriet no jau pieminētā Aizsargjoslu likuma 33.panta pirmās daļas, kurā noteikts, ka aizsargjoslas nosaka ar šo likumu un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā attēlo teritorijas plānojumos. Teritorijas plānojumu pašvaldība apstiprina ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Teritorijas plānojumu saturu un izstrādes kārtību nosaka 2014.gada 31.oktobra Nr.628 “Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem”. Šo noteikumu 31.2.5.apakšunktā noteikts, ka teritorijas plānojuma grafiskajā daļā attēlo apgrūtinātās teritorijas un objektus, kuriem nosaka aizsargjoslas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par apgrūtinātajām teritorijām. Vienlaikus aicinām konsultēties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (turpmāk – VARAM), ņemot vērā, ka VARAM ir vadošā valsts pārvaldes iestāde teritorijas attīstības plānošanā.
Sandris:
19.10.2017 21:58
Sveiki! Kas regulē operatīvo TL speciālo skaņas signālu lietošanu nakts laikā? Paldies!
Atbilde:
30.10.2017 11:21
Labdien! Ceļu satiksmes likuma 1.panta pirmās daļas 15.punkts nosaka, ka operatīvais transportlīdzeklis ir mehāniskais transportlīdzeklis, kuram noteiktā kārtībā piešķirts operatīvā transportlīdzekļa statuss un kurš piedalās ceļu satiksmē ar iedegtu mirgojošu zilu vai zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu. Savukārt iedegtai mirgojošai zilai bākugunij bez ieslēgta speciāla skaņas signāla ir tikai brīdinoša nozīme. Saskaņā ar Ministru kabineta 1999.gada 31.augusta noteikumu Nr.304 “Noteikumi par operatīvajiem transportlīdzekļiem” 12.punktu operatīvos transportlīdzekļus drīkst izmantot tikai šajos noteikumos un Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajos gadījumos un kārtībā. Ministru kabineta 2015.gada 2.jūnija noteikumu Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 29.punkts nosaka, ka operatīvie transportlīdzekļi drīkst piedalīties ceļu satiksmē, tikai pildot neatliekamus dienesta uzdevumus, lai: 29.1. glābtu cilvēka dzīvību, materiālās vērtības vai novērstu personai smagus veselības traucējumus un kaitējumu videi; 29.2. novērstu draudus sabiedriskajai drošībai un kārtībai (arī braucot uz noziedzīga nodarījuma (notikuma) vietu); 29.3. sekotu no operatīvā transportlīdzekļa bēgošai personai; 29.4. pārvadātu materiālās vērtības sevišķi lielos apmēros; 29.5. pavadītu citus transportlīdzekļus (kolonnas); 29.6. nodrošinātu aizsargājamās amatpersonas drošu un netraucētu pārvietošanos. Ievērojot minēto, un ņemot vērā noteiktos operatīvo transportlīdzekļu izmantošanas gadījumus, normatīvie akti šobrīd neparedz operatīvajiem transportlīdzekļiem ierobežojumus speciālā skaņas signāla lietošanai nakts laikā.
Inguna:
16.10.2017 20:36
Labdien.23.06.2017g.pulksten ap 16.00 braucot ar velosipedu pa Kleista ielu Bolderajas virziena,ieverojot celu satiksmes noteikumus,braucot taisna virziena,kur peksni sajutu Rigas satiksmes autobusa Solaris Urbino kura vaditajs taja reize bija A.Lazdans grudienu no aizmugures,kur velosipeds braucot saka zaudet brauciena stabilitati,nostradajot aizsardzibas reakcijai par savu dzivibu,ar kreiso roku pieturejos lai nekristu un negutu dzivibai bistamas traumas,autobus turpinaja kustibu braucot man virsu,veicot brauksanas manevru iebrauksana autobusa pietura,ka rezultata mani notrieca rigas satiksmes autobus un kritiena es guvu veselibas traumas.Ieraugot esoso situaciju autobusa vaditajs izskrienot no autobusa man sacija,ka mani nav pamanijis un loti satraucas,ka rezultata soferim tika izsaukta otra mediciniska palidziba.PEC Gutam traumam nokluvu Austruma slimnica.Uz velosipeda ir redzamas sadursmes pedas,ka autobus brauca pietura.Velosipeds un citas mantas tika bojatas sadursmes rezultata.Pec kada laika sanemu vestulinogaujas ielas15 kur lietas NrEZ333673,kur Kartibas policija nesaskata nevienu par vainigu,kur uz atkartotu zinojumu tika sanemta lidzvertiga atbilde,kurai es I.Strelniece kategoriski nepiekritu.Lugums palidzet un dod atbildi ka man pareizi rikoties un kur griezties lai veiktu neatkarigu lietas izmeklesanu,jo uz maniem lugumiem tika atteikts.Paldies .
Atbilde:
18.10.2017 15:17
Labdie, šis noteikti nebūs Satiksmes ministrijas kompetences jautājums, bet iesakām konsultēties ar juristu par iesnieguma tekstu. Tai skaitā pievienojam saiti, kurā norādīts " "Kur var iesniegt sūdzību (iesniegumu)" http://www.vp.gov.lv/?id=420
irina:
08.10.2017 23:55
Labdien! Kā tiek risināts ceļa posma Pāce - Ance (Ventspils novads) uzturēšanas jautājums. Šis ceļa posms - vienas vienīgas bedres. 22 km garo ceļu uz darbu veicam braucot aptuveni 30 km/h. Tiek lauzti auto, kavēts darbs.
Atbilde:
12.10.2017 15:16
Labdien! Autoceļa Ventspils-Dundaga (P77) posms no Pāces līdz Aucei (39.-51. km) ir ar grants segumu. Šovasar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) tur veica nomaļu uzauguma norakšanu, izveidoja ceļa sāngrāvjus un atjaunoja ceļa seguma profilu. Lietainos laika apstākļos, kādi ir pašreiz, grants seguma autoceļi ir slikti izbraucami, pastiprināti veidojas bedres. Tā tas ir noticis arī minētā ceļa posma. 11.oktobrī LAU veica šī posma greiderēšanu.

1 2 3 4 5 6 7 8


Uzdodot jautājumu nav iespējams izmantot HTML elementus (piemēram: <b>, <i>, u.c.).
Tēma:  
Vārds:  
E-pasta adrese:       Vēlos saņemt atbildi individuāli
Jautājums:  
 
 

 
Nozagti nesen uz valsts ceļiem uzstādītie atstarojošie signālstabiņi
CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām Kurzemē apledo autoceļi, strādā ziemas tehnikas.
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām Zemgalē un Vidzemē apledo autoceļi, strādā 44 tehnikas vienības
Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk