Satiksmes Ministrijas jaunumu RSS http://www.sam.gov.lv www.sam.gov.lv lv http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8297 Thu, 20 Sep 2018 14:46:54 +0300 <![CDATA[Lielākajā daļā ceļu satiksmes gadījumu vainojama autovadītāja neuzmanība vai nevērība]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8297 Pēc Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) veiktā pasūtījuma, Latvijā pirmo reizi tika padziļināti analizēti Rīgas reģionā 2016. gadā notikušo smago ceļu satiksmes negadījumu iemesli, kas atklāja jaunas iespējas, kā uzlabot drošību uz ceļiem. Tas savukārt novedīs pie mazāka smagi ievainoto un bojā gājušo skaita. Ar minēto pētījumu šodien Satiksmes ministrijā (SM) tika iepazīstināta CSDP, kuru vadīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis norādīja: “Pētījums parāda, ka situācija ceļu satiksmes negadījumu jomā ir jāturpina nopietni risināt un aktīvi jāīsteno ceļu satiksmes drošības pasākumi, tai skaitā sabiedrības informēšana un izglītošana par braukšanas kultūru un satiksmes noteikumu ievērošanu. Apkopotie secinājumi un priekšlikumi sniedz skaidrāku redzējumu, kādā virzienā nepieciešams pievērst būtiskāku uzmanību, lai negadījumu skaits ar smagi ievainotajiem vai bojā gājušajiem ceļu satiksmes dalībniekiem ievērojami samazinātos. Tas jāīsteno kompleksi, sadarbojoties atbildīgajām institūcijām”.

Vairumā smagi ievainoto (25 personas) un bojā gājušo (23 personas) bija tieši gājēji. Būtiski, ka teju puse jeb 48% cietušo gājēju bija alkohola reibumā. Jāuzsver, ka tieši 21 nelaimes gadījums notika uz gājēju pārejām. SM Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns norāda: “Analizējot nelaimes gadījumu apstākļus, secināts, ka no 21 gadījuma 9 pie vainas bija gājēju pāreju infrastruktūra. Tās nav atbilstoši aprīkotas, tādēļ drošības nolūkos ir jāveic darbs pie infrastruktūras sakārtošanas. Jāatceras, ka gājēji ir ievainojamākā satiksmes dalībnieki”. Neregulējamas gājēju pārejas uzstādītas vietās, kur ir vairāk par vienu braukšanas joslu katrā virzienā, kā arī īsi pirms gājēju pārejas ceļa zīmes uzstādītas pārāk bieži, kas traucē autovadītājam laikus ieraudzīt ceļa zīmi par gājēju pāreju. Tas liek secināt, ka drošību var uzlabot salīdzinoši vienkāršām satiksmes organizācijas izmaiņām, piemēram, ar ceļa zīmju uzstādīšanu vai manevru ierobežošanu.

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus, konstatēts, ka lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība, kā tas bijis 38% gadījumu. Trešdaļa jeb 31% negadījumu notika gājēju neuzmanības dēļ, bet 29% gadījumu – citu iemeslu dēļ, piemēram, ceļa zīmju vai ātruma neievērošanas vai kontroles zuduma pār automašīnu rezultātā.

Pētījums parādījis, ka gājēji pārvietojas bez atstarojošiem elementiem, bieži arī alkohola reibumā, savukārt autovadītāji ir noguruši. Smagas sekas ceļu satiksmes negadījumā bijušas, ja aizmugurējā sēdekļu rindā nav lietotas drošības jostas. Citos gadījumos vadītāji miruši vai pie vainas ceļu satiksmes negadījumam bijis veselības problēmu saasinājums. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norādīja, ka jādomā par jauno tehnoloģiju ieviešanu pēc ceļu satiksmes negadījumiem uzskaites jomā, lai ar to palīdzību var analizēt visus datus.

CSDP locekļi ierosināja veikt visu valsts autoceļu tīklā esošo gājēju pāreju apsekošanu, lai konstatētu to atbilstību Latvijas standartos un normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Bez tam VAS “Latvijas Valsts ceļi” nepieciešams organizēt apmācības atbildīgajām pašvaldības amatpersonām, kas nodarbojas ar satiksmes organizāciju savā pašvaldībā, par prasībām, kādas jāievēro uzstādot un aprīkojot gājēju pārejas atbilstoši satiksmes drošības prasībām. Ierosināts izvērtēt iespējas ieviest arī distances apzīmējumu (prasības standartos un normatīvajos aktos) un realizēt praksē uz valsts galvenajiem autoceļiem.

Izpētot Valsts policijas ceļu satiksmes negadījumu reģistrēšanas protokolus, negadījumu vietas fotoattēlus, krimināllietu materiālus un veicot vietas apskates klātienē, tika analizēti 84 smagi ceļu satiksmes negadījumi 2016. gadā Rīgas reģionā. Konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Savukārt 28% negadījumu laikā bija apmācies, bet 22% ceļu satiksmes nelaimes gadījumu laikā sniga sniegs, lija lietus vai bija migla. Pusē jeb 50% gadījumos ceļa segums bija sauss, turpretim slapjš asfalts – 40% laikā, bet ledus, apledojums vai slapjš sniegs bija 6% gadījumu. Tas liecina, ka laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus. Gandrīz katrs desmitais jeb 9% gadījumu autovadītāji negadījuma brīdī bija alkohola reibumā, bet 5% vadītāju nebija autovadītāju apliecības.

Pētījumu nākotnē izmantos Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija, Valsts policija, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”, Valsts tiesu ekspertīžu birojs. Eksperti ir izvērtējuši pētījuma secinājumus un no tiem tālāk sekos vairāki jauni pasākumi ceļu satiksmes negadījumu jomā.

Visas Ceļu satiksmes drošības padomē prezentācijas atrodamas šeit:www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=661&art_id=8296

Fotogrāfijas no Ceļu satiksmes drošības padomes apskatāmas šeit: www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157695691750780

Video ierakstu no Ceļu satiksmes drošības padomes var noskatīties Satiksmes ministrijas Facebook profilā: www.facebook.com/satiksmesministrija/

Aivis Vincevs
Satiksmes ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028363,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8294 Wed, 19 Sep 2018 14:46:08 +0300 <![CDATA[Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē prezentēs pētījumu par ceļu satiksmes negadījumu iemesliem]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8294 Ceturtdien, 20. septembrī, plkst. 10:00, Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdē pirmo reizi publiski prezentēs pētījumu par ceļu satiksmes negadījumu iemesliem un turpmākajiem darbiem satiksmes drošības uzlabošanai valstī. CSDP sēdi vadīs satiksmes ministrs Uldis Augulis un piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

SM Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns padomes locekļus iepazīstinās ar informāciju par visaptverošu pētījumu, kurā analizēti ceļu satiksmes negadījumu iemesli, to secinājumi un izteikti rīcības virzieni satiksmes drošības uzlabošanai. Vienlaikus T. Vectirāns sēdes laikā informēs par grozījumiem Ceļu satiksmes drošības padomes nolikumā, kā arī par CSDP domnīcas darbu.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis informēs CSDP pārstāvjus par ceļu satiksmes drošības statistiku par 2018. gada 8 mēnešiem salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Savukārt Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra pārstāvji iepazīstinās sēdes dalībniekus par ceļu satiksmes negadījumu analīzes informācijas sistēmu. Vienlaikus IeM pārstāvji sniegs informāciju par fotoradaru uzstādīšanas gaitu un autoceļu lietošanas nodevas kontroles iespējām ar tehniskajiem līdzekļiem.

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" valdes loceklis Jānis Golubevs CSDP locekļiem stāstīs par ātruma kontroles pilotprojektu ar vidējā ātruma noteikšanas sistēmu. Papildus SM Autosatiksmes departamenta Autotransporta nodaļa prezentēs informatīvo ziņojumu par vienotu ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušo statistikas datu uzskaiti.

INFO medijiem, kuri vēlas apmeklēt sēdi: aicinām līdz 20. septembrim, plkst. 9.00 pieteikties SM Komunikācijas nodaļā – sūtot e-pastu uzkomunikacijas@sam.gov.lv vai zvanot 67028003.

CSDP sēdi būs iespējams vērot arī attālināti – tiešsaistē: nacionālās informācijas aģentūras “LETA” mājas lapā www.leta.lv  un portālā DELFI.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003, 29466959
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8292 Wed, 19 Sep 2018 10:01:10 +0300 <![CDATA[Ar jaunu VIA Latvia zīmola konceptu Latvijas transporta, tranzīta un loģistikas uzņēmumi piedalās starptautiskajā izstādē Kazahstānā. ]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8292 Trešdien, 18. septembrī Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Kazahstānā, Almati piedalījās starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransKazahstan/TransLogistica 2018” atklāšanas ceremonijā un starptautiskajā konferencē “Transporta un Loģistikas tirgus”. Izstādē Latvijas uzņēmumi startēja zem vienota VIA Latvia zīmola, kurš tika novērtēts kā labākais stenda dizains visā izstādē “TransKazahstan/TransLogistica 2018.

Lai norādītu uz Latvijas transporta infrastruktūru un tās spēku, Satiksmes ministrija (SM) kopā ar atbildīgajām institūcijām radījusi visu Latvijas transporta nozari vienojošu zīmolu VIA Latvia. Tas apvieno sevī Latvijas transporta pārvadājumu nozares krustpunktus – Rīgas Brīvostu, Ventspils Brīvostu, Liepājas Brīvostu, Starptautisko lidostu “Rīga” un Latvijas Dzelzceļa tīklojumu, nodrošinot pasaules tirgiem kompleksus, drošus, ātrus un efektīvus preču pārvadājumus, distribūcijas un e-komercijas pakalpojumus. Uzstājoties konferencē, U. Reimanis akcentēja, ka Latvija spēj piedāvāt šodienas un nākotnes prasībām atbilstošus multimodālus loģistikas risinājumus, kur iekļaujas gan dzelzceļš, gan auto, gan jūras un avio transports.

Latvija piedalās izstādē, lai demonstrētu savas transporta nozares sasniegumus un attīstību, kļūstot par nozīmīgu spēlētāju Eirāzijas transporta maršrutos.

Konference “Transporta un Loģistikas tirgus” bija veltīta šī tirgus globālajām attīstības tendencēm un izaicinājumiem, īpaši izceļot klientu pieaugošās prasības pēc pakalpojumu kvalitātes, drošuma un preču piegādes ātruma. Tāpēc līdzās jūras un sauszemes transporta veidiem, arvien lielāku lomu spēlē arī aviopārvadājumi.

Izstāde Almati notiek jau 22 reizi, kas apliecina šī pasākuma nozīmi transporta un loģistikas jomā ne tikai Centrālāzijas reģionā, bet arī visā Eirāzijas kontinentā. Latvijas transporta nozares delegācija tajā piedalās 20 reizi. Šogad izstādē piedalās pārstāvji no 10 uzņēmumiem: VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDz Loģistika”, Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta, Liepājas SEZ, «A&A Logistic», «Sigis», “Alpa Centrums”, Starptautiskā lidosta “Rīga” un airBaltic.

Pielikumā: Fotogrāfijas no izstādes "TransKazahstan/TransLogistica 2018", Almati 

 
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028363
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8288 Tue, 18 Sep 2018 14:09:47 +0300 <![CDATA[Satiksmes ministrija un Almati starptautiskā lidosta vienojas par turpmāku sadarbības attīstīšanu]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8288 Pirmdien, 17. septembrī, darba vizītes ietvaros Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, tiekoties ar Almati starptautiskās lidostas prezidentu Bolatu Jeržanovu, pārrunāja pašreizējo sadarbību starp Latviju un Kazahstānu, kā arī vienojās attīstīt pasažieru un kravu pārvadājumus arī nākotnē.

SM valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Latvijas aviokompānijas airBaltic viceprezidente starptautisko attiecību jautājumos Svetlana Abaškina tikās ar Almati starptautiskās lidostas prezidentu Bolatu Jeržanovu (Bolat Yerzhanov) un ekonomikas un attīstības viceprezidentu Seriku Muhtibaevu (Serik Mukhtybayev).

Tikšanās laikā tika apspriesti sadarbības rezultāti, uzsākot airBaltic tiešo reisu Rīga – Almati. Svetlana Abaškina informēja, ka pirmajā lidojumu sezonā maršruts bijis pieprasīts, tādēļ aviokompānija jau ir pieņēmusi lēmumu 2019. gada sezonā reisu turpināt. Ievērojot pašreizējo veiksmīgo sadarbību, puses tikšanās laikā pārrunāja arī sadarbības iespējas nākotnē.

U. Reimanis informēja, ka Latvijas aviācijas sektors ir ieinteresēts sadarboties ne tikai pasažieru pārvadājumu jomā, bet arī kravu pārvadājumos. Viņš norādīja, ka starptautiskā lidosta “Rīga”, tai tuvumā esošā Latvijas Pasta infrastruktūra, kā arī starptautisku kompāniju noliktavu kompleksi ir gatavi nodrošināt kvalitatīvus avio kravu apstrādes pakalpojumus.

Almati starptautiskās lidostas prezidents Bolats Jeržanovs savukārt uzvēra, ka viņu lidostai ir svarīgi starptautiskie savienojumi ar Eiropu, ko Latvijas aviokompānija airBaltic ir spējis nodrošināt ar savām jaunajām, modernajām Airbus A220-300 lidmašīnām. Šī iemela dēļ Almati starptautiskā lidosta ir ieinteresēta turpināt sadarbību. Lidostas vadība iepazīstināja Latvijas pārstāvjus ar lidostas pasažieru un kravas termināliem, kā arī pastāstīja par skrejceļa rekonstrukcijas gaitu. Tikšanās laikā tika apspriestas arī citu Latvijas aviācijas nozares uzņēmumu un Almati starptautiskās lidostas sadarbības iespējas.

Zigmārs Brunavs
Satiksmes Ministrijas
Nozares atašejs Kazahstānas Republikā
Tālr.: +7 776 162 06 92
e-pasts: zigmars.brunavs@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8283 Tue, 18 Sep 2018 10:03:53 +0300 <![CDATA[Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Ķīnas uzņēmējus aicina investēt Latvijā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8283 15. un 16. septembrī Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš darba vizītes ietvaros piedalījās starptautiski nozīmīgajā 10. Ķīnas ārvalstu investīciju forumā Ķīnā, Pekinā. Tās laikā SM valsts sekretārs tikās ar Ķīnas amatpersonām un potenciāliem investoriem, aicinot investēt Latvijā.

SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš savā uzrunā foruma dalībniekiem norādīja, ka starp Latvijas transporta nozares galvenajām prioritātēm ir infrastruktūras modernizācija un lielākas savienojamības attīstības veicināšana Eirāzijas kontinentā. Tika uzsvērts, ka Latvija ir atvērta ārvalstu investīcijām. Pēdējo divu desmitgažu laikā Latvija veiksmīgi piesaistījusi investīcijas transporta un loģistikas nozarei no Beļģijas, Maltas, Kipras, Krievijas un Japānas.

SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš: “Mēs cenšamies veidot jaunas attiecības ar Ķīnu, tāpat esam ieinteresēti sadarboties ar citiem iniciatīvas “Viena josla, viens ceļš” dalībniekiem, nodrošinot Vidusāzijas valstīm un Baltkrievijai, kam nav izejas uz jūru, iespēju efektīvi piekļūt pasaules tirgiem caur Latvijas ostām. Šī ir arī lieliska iespēja Ķīnas partneriem veidot stratēģiskas partnerattiecības ar Latvijas uzņēmumiem, ieguldot, vadot un attīstot specializētus transporta un loģistikas uzņēmumus Latvijā. Tas viennozīmīgi veicinās sadarbību, kā arī nostiprinās Latvijas lomu Eirāzijas krustcelēs 21. gadsimtā”.

Pasākumā notikušā forumu ietvaros SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš tikās ar Ķīnas un citu valstu amatpersonām, investoriem un uzņēmējiem. K. Ozoliņš uzsver: “Līdzšinējā sadarbība un piedalīšanās augsti novērtētajā 10. Ķīnas ārvalstu investīciju forumā ir tikai sākums Latvijas un Ķīnas abpusēji izdevīgas ilgtermiņa sadarbības attīstībai”. Transporta un loģistikas jomā sadarbībā ar Ķīnu kā prioritārās jomas ir noteikta aviācija, ostu sektors, dzelzceļa joma un industriālo parku attīstība.

Latvija ir viena no valstīm, kas šajās dienās saņēma Ķīnas un ārējo investīciju foruma apbalvojumu par sadarbības un draudzības stiprināšanu. Uz to pretendēja un saņēma arī Spānija, Beļģija, Polija, Ēģipte, Nigērija, Argentīna, Kolumbija, Urugvaja un Filipīnas.

Ķīnas ārvalstu investīciju foruma laikā tiek organizēti investīciju semināri, projektu prezentācijas, kā arī augsta līmeņa tikšanās, lai apkopotu uzņēmumu, finanšu iestāžu, pakalpojumu sniedzēju, valsts pārvaldes iestāžu, starptautisko organizāciju, uzņēmējdarbības asociāciju piedāvājumus sadarbības un investīciju iespējām ārpus Ķīnas. Latvijas dalība Ķīnas ārvalstu investīciju forumā ir būtisks priekšnoteikums, lai piesaistītu Ķīnas investīcijas, kā arī attīstītu sadarbību starp abām valstīm.

Pielikumā:Fotogrāfijas no Ķīnas ārvalstu investīciju foruma

Aivis Vincevs
Satiksmes ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028363,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8278 Fri, 14 Sep 2018 09:24:22 +0300 <![CDATA[Satiksmes ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Pekinā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8278 Satiksmes ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Pekinā

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš no 15. līdz 16. septembrim piedalīsies 10. Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Ķīnā, Pekinā, prezentējot Latvijas piedāvātās iespējas augstākajām Ķīnas valsts amatpersonām un tranzīta jomas uzņēmējiem.

Ķīnas ārvalstu investīciju izstādes laikā tiek organizēti investīciju semināri, projektu prezentācijas, kā arī augsta līmeņa tikšanās, lai apkopotu uzņēmumu, finanšu iestāžu, pakalpojumu sniedzēju, valsts pārvaldes iestāžu, starptautisko organizāciju, uzņēmējdarbības asociāciju piedāvājumus sadarbības un investīciju iespējām ārpus Ķīnas. Latvijas dalība Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē ir būtisks priekšnoteikums, lai piesaistītu Ķīnas investīcijas, kā arī attīstītu sadarbību starp abām valstīm.

SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš norāda, ka SM jau ir definējusi ekonomiskās sadarbības attīstības galvenās intereses, apjomu un mērogu transporta un loģistikas jomā ar Ķīnu. Prioritārās sadarbības jomas ir aviācija, ostas, dzelzceļi un industriālo parku attīstība.

Izstādes laikā notiks vairāki forumi, kuros uzstāsies arī SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Dalība foruma paralēlās sesijās kopā ar Ķīnas amatpersonām stiprinās Latvijas un Ķīnas valdības pārstāvju attiecības. Izstādes laikā notiks arī SM valsts sekretāra tikšanās ar Ķīnas transporta un loģistikas jomas uzņēmējiem, informējot par Latvijas iespējām veikt pasažieru un kravu pārvadājumus no un uz Ķīnu.

Latvijai veiksmīga sadarbība ar Ķīnu attīstās jau šobrīd, uzsver SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Piemēram, vadošās Ķīnas e-komercijas platformas Alibaba grupas loģistikas uzņēmums "Cainiao" un Latvijas Pasts sadarbojas e-komercijas sūtījumu piegādē caur starptautisko lidostu “Rīga”. Savukārt Ķīnas “Cosco Shipping Lines” un Rīgas brīvosta ir uzsākusi tiešos konteinerkuģu pakalpojumus, bet VAS “Latvijas Dzelzceļš” turpina sadarbību ar “CR Express”, izstrādājot multimodālos jūras un dzelzceļa transporta pārvadājumu maršrutus no un uz Ķīnu.

Aivis Vincevs
Satiksmes ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028363,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8270 Wed, 12 Sep 2018 16:45:05 +0300 <![CDATA[14. septembrī, Neretā, Satiksmes ministrs Uldis Augulis piedalīsies autoceļa atklāšanā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8270 ]]>