Satiksmes Ministrijas jaunumu RSS http://www.sam.gov.lv www.sam.gov.lv lv http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8955 Fri, 24 May 2019 15:06:23 +0300 <![CDATA[VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes locekļa amatā iecelts Eduards Toms]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8955 Piektdien, 24. maijā, Satiksmes ministrija (SM), kā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” akcionārs, lidostas padomes locekļa amatā apstiprināja Eduardu Tomu. Nominācijas komisija izvirzīja viņa kandidatūru kā labāko starp 26 pretendentiem, vērtējot pretendentus konkursa divās kārtās.

Eduards Toms ir ieguvis maģistra grādu ekonomikā Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolā (EMBA). Līdzšinējā darba pieredze: vecākais vice-prezidents finanšu jautājumos Primera Air, SIA Primera Air Nordic un Islandes holdinga kompānijā Primera Air ehf. Laikā no 2006. gada maija līdz 2015. gada februārim E.Toms bijis Finanšu un Administratīvais direktors SIA Consolis Latvija, kā arī valdes loceklis Lietuvas uzņēmumā Betonika UAB un Finanšu procesu uzlabošanas menedžeris Consolis reģionālajā birojā Somijā.

Konkurss uz neatkarīgā padomes locekļa amatu saskaņā ar nolikumu tika organizēts divās kārtās. Pirmajā kārtā notika dokumentu atlase (vērtēta darba pieredze, izglītība un sabiedrības attīstības redzējums). Savukārt uz otro kārtu tika uzaicināti septiņi pretendenti, kuri pirmajā kārtā ieguva lielāko punktu skaitu. Otrā kārta notika strukturētas intervijas veidā, vērtējot kandidāta spējas sniegt kompetentas atbildes uz jomai specifiskiem jautājumiem, stratēģiskās plānošanas spējas, vadības spējas, spējas noteikt mērķus, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī komunikācijas prasmes un svešvalodu zināšanas.

Pavisam tika saņemti 26 pieteikumi VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” neatkarīgajam padomes locekļa amatam.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8954 Thu, 23 May 2019 17:43:28 +0300 <![CDATA[Jaunie grozījumi uzlabos taksometru pakalpojumu kvalitāti ]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8954 Saeima otrajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Autopārvadājumu likumā. Tie galvenokārt vērsti uz klientu ērtībām starptautiskas nozīmes infrastruktūras objektos, piemēram, lidostā “Rīga”. Grozījumos iekļautas normas, kas paredz maksimāli samazināt krāpšanās iespēju, kad no klientiem tiek pieprasītas neadekvāti lielas summas par braucieniem.

Likumprojekts paredz, ka starptautiskas nozīmes infrastruktūras objektos pārvadātājam būs jānodrošina viens tarifs taksometra nolīgšanai, vienam kilometram un vienai minūtei. Likums noteiks arī iespēju norēķināties par braucienu ar priekšapmaksas dokumentu, piemēram, kuponu vai QR kodu. Jaunā kārtība paredzēs arī to, ka pārvadātājam pakalpojuma pieejamība objektos būs jānodrošina visu to darbības laiku. Tāpat transportlīdzekļiem būs jāatbilst noteiktām kvalitātes prasībām, piemēram, tie nedrīkstēs būt vecāki par pieciem gadiem, tiem būs jānodrošina iespēja pārvadāt bērnus, kā arī cilvēkus ar kustību traucējumiem.

Līdz ar šiem grozījumiem tiek pastiprināti aizsargātas pasažieru tiesības. Ja klients fiksēs, ka aplikācija, ar ko izsaukts taksometrs, brauciena laikā nedarbojas tiešsaites režīmā vai nav ieslēgts skaitītājs, tad viņam būs tiesības par braucienu nemaksāt. Tādas pašas tiesības būs arī gadījumā, ja šoferis par pakalpojumu neizsniegs čeku.

Paredzams, ka grozījumi stāsies spēkā šī gada septembrī, pēc tam, kad Ministru kabinetā būs apstiprināti visi nepieciešamie normatīvie akti.

Aļona Zandere
Satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: 67028255
e-pasts: alona.zandere@sam.gov.lv  

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8952 Wed, 22 May 2019 10:25:19 +0300 <![CDATA[T.Linkaits pārstāvēs Latviju Starptautiskā Transporta foruma ministru samitā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8952 Satiksmes ministrs Tālis Linkaits laikā no 22. līdz 23. maijam Leipcigā (Vācijā) piedalīsies Starptautiskā Transporta foruma (ITF) samitā. Tas ir nozīmīgākais pasaules valstu transporta ministru un satiksmes nozares ekspertu pasākums.

Samita laikā tiks pārrunāti priekšlikumi ilgtspējīgai un savstarpēji saistītai transporta sistēmai, kas veicinātu reģionu ekonomisko izaugsmi. Viens no būtiskākajiem jautājumiem ir vienlīdzīgi nosacījumi kravu autopārvadājumiem daudzpusējo atļauju kvotas sistēmā. Tāpat tiks apspriesti turpmākie soļi, lai padarītu sistēmu par dzinējspēku starptautisko autopārvadājumu nozarē, ieviešot visaugstākās kvalitātes un ekoloģijas standartus, kā arī progresīvas tehnoloģijas.

Ministrs piedalīsies arī apaļā galda diskusijā par jauniem risinājumiem saistībā ar mobilitāti, kas ir viens no svarīgākajiem dalībvalstu izaicinājumiem. Plānots pārrunāt jautājumus par tīklu savienojamību un attīstību transporta, telekomunikāciju un enerģētikas jomā.Savukārt ministru darba sesijās paredzēts izskatīt ministru kopējo deklarāciju par transportu un infrastruktūru.

Vienlaikus ITF Samita ietvaros T.Linkaitam paredzēta divpusējā tikšanās ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministra pirmo vietnieku A.Ļahnoviču, lai pārrunātu nākotnes attīstības aspektus un aktuālos sadarbības jautājumus.

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8938 Fri, 17 May 2019 13:17:39 +0300 <![CDATA[Astanas ekonomikas forumā Latvijas-Kazahstānas Transporta grupas vadītāji paraksta sadarbības protokolu]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8938 Šī gada 17. maijā “Astanas Ekonomikas Foruma 2019” laikā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Kazahstānas galvaspilsēta Nursultanā parakstīja sadarbības protokolu ar Kazahstānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos Transporta darba grupas Kazahstānas puses vadītāju, Rūpniecības un Infrastruktūras attīstības viceministru Beriku Kamalijevu.

Latvijas – Kazahstānas Transporta darba grupas vadītāju savstarpējās tikšanās laikā atzinīgi tika vērtēta ilgstošā sadarbība autopārvadājumu un Eirāzijas tranzīta pārvadājumu jomā. Norādot uz šo pārvadājumu attīstības potenciālu, U. Reimanis informēja, ka 2018.gada novembrī tika organizēti divi testa konteinervilcienu maršruti no Ķīnas uz Latviju caur Kazahstānu, un ka izstrādē ir arī jauni savienojumi, kuru efektivitāti noteiks kopējā sadarbība.

Sarunās īpaši tika izcelta veiksmīgā sadarbība aviopārvadājumos, 2018 gadā atklājot airBaltic tiešo reisu Rīga-Almati. Puses norādīja, ka aviopārvadājumu jomā sadarbība jāattīsta, veicot ne tikai regulāros pasažieru pārvadājumus, bet jāstrādā arī pie aviācijas kravu maršrutu izstrādes starp Ķīnu, Kazahstānu un Latviju. Puses vienojās, ka šo nolūku realizācijai tuvākajā laikā jāpabeidz Aviācijas sadarbības līguma saskaņošanas darbs, lai to varētu parafēt. U. Reimanis informēja, ka vēl plašs un attīstāms sadarbības darba lauks ir pasta joma, kur AS Latvijas Pasts ar savu infrastruktūru un modernajiem pasta piegādes risinājumiem ir ieinteresēts palielināt pasta pārvadājumu, tai skaitā e-komercijas pārvadājumu apjomus no Āzijas valstīm.

Parakstot sadarbības protokolu, puses vienojās par Transporta Darba grupas norises laiku šī gada otrajā pusē Kazahstānā.

“Astanas Ekonomikas Forums”, kura atklāšanas Plenārsēdē piedalījās Kazahstānas Pirmais prezidents Nursultans Nazarbajevs un prezidents Kasims-Žomarts Tokajevs, bija veltīts Eirāzijas reģiona cilvēkkapitāla, mobilitātes un ekonomiskās attīstības tendencēm. Tika atzīmēts, ka modernajā pasaule jābūt gataviem jauniem izaicinājumiem, kas saistīti gan ar urbānās vides attīstību, izglītības un tehnoloģiju attīstību un brīvu preču kustību, kurā Kazahstāna spēlē būtisku lomu atrodoties Zīda ceļa krustpunktā. Īpašs diskusiju panelis tika veltīts uzņēmējdarbības attīstībai un sadarbībai starp Zīda ceļa valstīm. Diskusijās U. Reimanis pauda, ka Latvija, kā Zīda ceļa dalībvalsts ir gatava sadarboties dažādos globālos multimodāls loģistikas pakalpojumu projektos, gan dalīties ar zināšanām un pieredzi, lai kopīgā sadarbībā vēl efektīvāk sasniegtu kopīgos mērķus.

Vēl precīzāki vēstījumi tika izteikti Kazahstānas Globālā investīciju Foruma apaļā galda panelī: “Tilti starp Eiropu un Āziju: Kazahstānas loma jaunā Zīda ceļa sirdī”. U. Reimanis norādīja, ka tāpat kā Kazahstāna sava ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ ir kļuvusi par Āzijas un Eiropas transporta savienojumu krustpunktu, arī Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un elastīgais, modernais transporta un loģistikas infrastruktūras piedāvājums ir loģiska jaunā Zīda ceļa sastāvdaļa.

Fotogrāfijas no “Astanas Ekonomikas Foruma 2019” pasākumiem pieejamas šeit.

Zigmārs Brunavs
Satiksmes ministrijas nozares atašejs Kazahstānas Republikā

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8918 Fri, 17 May 2019 14:24:32 +0300 <![CDATA[Iepazīstinās ar sabiedriskā transporta nākotnes koncepciju ]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8918

Lai veicinātu iedzīvotāju pārsēšanos no privātā automobiļa uz konkurētspējīgu, integrētu un ērtu sabiedrisko transportu, Autotransporta direkcija un Satiksmes ministrija ir izstrādājusi risinājumu transporta sistēmas attīstībai no 2021. līdz 2030.gadam. Tas paredz, ka sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls ir dzelzceļš un autobusi papildina vilcienu pārvadājumus.

Sabiedriskā transporta nākotnes koncepcijā ir noteikts valsts garantēto pakalpojumu apmērs dotējamo maršrutu segmentā, tā paredz ieviest komerciālos jeb no valsts puses nedotētos maršrutus, kā arī bezmaksas sabiedrisko transportu atsevišķos maršrutos.

Žurnālisti ir laipni aicināti apmeklēt preses konferenci par sabiedriskā transporta nākotnes koncepciju no 2021. līdz 2030.gadam, kas piektdien, 2019.gada 17.maijā, plkst.11.00 notiks Autotransporta direkcijā, Vaļņu ielā 30, otrajāstāvā.

Preses konferencē piedalīsies un ar sabiedriskā transporta nākotnes pamatprincipiem un ieguvumiem iepazīstinās:

- Tālis Linkaits, Latvijas Republikas satiksmes ministrs;

- Kristiāns Godiņš, Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs.

Lūgums apstiprināt savu dalību pasākumā, zvanot pa tālruni 28627003 vai rakstot uz e-pasta adresi: zane.plone@atd.lv.

 

Papildu informācija:
Zane Plone,
ATD sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 67686485, 28627003
E.-pasts: zane.plone@atd.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8931 Thu, 16 May 2019 15:10:28 +0300 <![CDATA[SM izsludina konkursu uz "Eiropas dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8931 Satiksmes ministrija (SM) ceturtdien, 16. maijā, izsludināja konkursu uz SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu. Viena no prasībām – abu amatu pretendentiem ir jābūt ar nevainojamu reputāciju.

"Eiropas dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētāja pienākumos būs nodrošināt uzņēmuma darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un ieviešanas uzraudzību, kā arī veikt Eiropas komunikāciju tīklu projektu plānošanu, uzraudzību un koordināciju.

Valdes priekšsēdētāja amata pretendentiem jābūt valsts valodas prasmēm C līmeņa pirmajā pakāpē un ļoti labām angļu valodas prasmēm. Kandidātiem jābūt akadēmiskai augstākai vai otrā līmeņa profesionālai augstākai izglītībai un vismaz piecu gadu profesionālā darba pieredzei vadošā amatā (kapitālsabiedrības valdes locekļa, padomes locekļa, iestādes vadītāja vai tā vietnieka amatā, vai lielas struktūrvienības vadībā) komercsabiedrībā, organizācijā vai iestādē.

Amata pretendentiem jābūt arī obligātai pieredzei un zināšanām lielu infrastruktūras attīstības projektu realizēšanā, to skaitā projektu ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu vai citu ārvalstu finanšu instrumentu līdzfinansējumu, kā arī zināšanām un pieredzei uzņēmuma finanšu vadības jautājumos. Kandidātiem prasīta arī kompetence un pieredze investīciju projektu izstrādē, izvērtēšanā un ieviešanā, kā arī šo projektu finanšu resursu nodrošināšanā un risku vadībā.

Pretendentam jāpiemīt stratēģiskās plānošanas un pārmaiņu vadības prasmei, spējai noteikt mērķus, plānot savas darbības, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī spējai prezentēt, argumentēt, pārliecināt un veidot konstruktīvu dialogu ar dažāda veida institūcijām, tostarp ar ES institūcijām. Prasīta starptautiskā sadarbības pieredze pārrunu vešanā, projektu vadībā un starptautisku līgumu sarunu vešanā.

Savukārt "Eiropas dzelzceļa līnijas" valdes locekļa pienākumi būs publisko iepirkumu plānošana un izpildes vadība, tostarp iepirkumu plāna izstrāde un norises uzraudzība. Valdes locekļa pienākumos ietilps sadarbības nodrošināšana ar "RB Rail" un citiem partneriem, būvniecības procesa uzraudzīšana atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un darba uzdevumam, kā arī efektīva nekustamo īpašumu atsavināšanas procesa norises nodrošināšana atbilstoši plānotajam laika grafikam un projekta finanšu plūsmas nodrošināšana.

Arī valdes loceklim prasītas valsts valodas prasmes C līmeņa pirmajā pakāpē un ļoti labas angļu valodas prasmes. Prasīta akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vadībzinātnē, finansēs, ekonomikā, tiesībzinātnē vai inženierzinātnē, kā arī vismaz piecu gadu pieredze liela mēroga infrastruktūras projektu plānošanas, izstrādes un ieviešanas vadīšanā, arī piesaistot ārvalstu finanšu atbalstu, vai vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā, kas nodrošina kompetences un zināšanas, kuras nepieciešamas, lai profesionāli pildītu valdes locekļa uzdevumus konkrētajā amatā.

Pieteikumus abiem konkursiem var iesniegt līdz 30.maijam.

Precīza informācija par izsludinātajiem amata konkursiem: http://www.sam.gov.lv/sm/content/?cat=697

Papildus informācija: Uz pieteikumiem jānorāda “SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” nominācijas komisijai”ar norādi “Konkursam uz SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētāja amatu” vai “SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” nominācijas komisijai”ar norādi “Konkursam uz SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas valdes locekļa amatu”, sūtot elektroniski uz e-pasta adresi:satiksmes.ministrija@sam.gov.lv, pa pastu (pasta zīmogs 30.05.2019.) Satiksmes ministrija, Rīga, Gogoļa iela 3, LV-1743 vai personīgi (214. kabinets).

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8927 Thu, 16 May 2019 11:44:56 +0300 <![CDATA[Rīgā tiekas Ziemeļu dimensijas Transporta un Loģistikas partnerības valstis]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=8927 Šī gada 15.maijā Rīgā tikās Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un Loģistikas partnerības valstu pārstāvji, lai vienotos par prioritārajiem darbības virzieniem. Latvijas prioritāte šobrīd ir Ziemeļu dimensijas transporta tīklu tālāka pagarināšana Krievijas teritorijā līdz pat savienojumiem ar Ķīnu, Mongoliju un Kazahstānu.

Satiksmes ministrija, pārstāvot Latviju, kā prezidējošo valsti Ziemeļu dimensijas Transporta un loģistikas partnerības vadības grupā, organizēja Vadības komitejas sēdi, kuras mērķis bija aptiprināt neatkarīgu ekspertu ziņojumu par partnerībā paveikto līdz šim, kā arī vienoties par turpmākajiem prioritārajiem darbības virzieniem.

Kā prioritāros darbus Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un Loģistikas partnerības valstis turpmāk izvirza: veicināt ekoloģiskā transporta ieviešanu, uzlabot satiksmes drošību, īstenot integrāciju jaunos tirdzniecības maršrutos un apmainīties ar pieredzi transporta izglītības sistēmas pilnveidošanā.

Sanāksmes dalībnieki atzinīgi novērtēja Ziemeļu dimensijas transporta tīkla izveidošanu, kas savieno Eiropas Savienības (ES) TEN-T transporta tīklu ar Krievijas un Baltkrievijas transporta tīkliem. Arī izveidoto Ziemeļu dimensijas atbalsta fondu un līdz šim atbalstītos investīciju projektus, paveikto partnerības ietvaros kravu un pasažieru pārvadājumu attīstībā, kā arī robežšķērsošanas un infrastruktūras attīstības jautājumos.

Ziemeļu dimensijas Transporta un loģistikas partnerības formāts ir unikāls ar to, ka tas vieno gan ES Baltijas reģiona valstis, gan kaimiņu valstis - Krieviju, Baltkrieviju un Norvēģiju. Tas dod iespēju dalībvalstīm dalīties pieredzē un rast izdevīgākos risinājumus transporta attīstībai reģionā.

Latvijai dalība šajā partnerība dod iespēju nepastarpināti īstenot Latvijas transporta un loģistikas intereses, sekmēt loģistikas attīstību reģionā, īpaši sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī veicināt šo jautājumu tālāku virzību Eiropas Savienības līmenī.

Nākamā ministru līmeņa sanāksme notiks šī gada 18.jūnijā Oslo, Norvēģijā.

Uzziņa:

Ziemeļu dimensijas partnervalstis ir: Baltkrievija, Igaunija, Krievija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Vācija, Zviedrija. Partnerības sekretariāts atrodas Helsinkos, Ziemeļu Investīciju bankas telpās.

Fotogrāfijas no ZD Transporta un Loģistikas partnerības valstu semināra un vadības komitejas sēdes pieejamas šeit.

 

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
67028003
komunikacijas@sam.gov.lv

]]>