Satiksmes Ministrijas jaunumu RSS http://www.sam.gov.lv www.sam.gov.lv lv http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9256 Thu, 14 Nov 2019 09:20:02 +0200 <![CDATA[VIA Latvia piedalās otrajā Ķīnas starptautiskajā importa izstādē]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9256

© Satiksmes ministrija,2019

No 2019. gada 5. līdz 10. oktobrim Latvijas transporta un loģistikas pārstāvji zem nozares vienojošā zīmola - VIA Latvia, devās uz Šanhaju - Jandzi upes deltas sirdi, Ķīnas finanšu centru, lai pirmo reizi piedalītos otrajā Ķīnas starptautiskajā importa izstādē.

Latvija pirmo reizi tika pārstāvēta otrajā Ķīnas starptautiskajā importa izstādē (China International Import Exhibition - CIIE) ar Nacionālo paviljonu, kurā tika demonstrētas tirdzniecības, tūrisma un transporta sadarbības iespējas.

Latvijas nacionālo paviljonu atklāja Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ķīnā Viņas Ekselence Maija Manika. Pēc atklāšanas godājamajiem viesiem un CIIE apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar VIA Latvia un tikties ar transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem.

Latvijas nacionālā paviljona VIA Latvia sadaļā, nozares uzņēmēju pārstāvji no Latvijas dzelzceļa, Rīgas, Ventspils ostām un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas iepazīstināja izstādes viesus ar transporta pakalpojumiem un risinājumiem, kā arī prezentēja preču piegādes priekšrocības uz un no trešajām valstīm izmantojot Latvijas multimodālo transporta koridoru.

Preču pārvadāšana caur Latviju ir efektīva, lietderīga un ekonomiska. Tāpēc Latvijas transporta uzņēmumi CIIE piedāvāja preču un vispārējo preču pircējiem, pārdevējiem un tirgotājiem apsvērt beramkravu, šķidru, ķīmisku, lauksaimniecības, pārtikas un saldētu preču pārvadāšanu caur Latviju.

Latvija aktīvi piedalās Ķīnas Josla un Ceļš iniciatīvā un Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu 17 + 1 sadarbības formātā. Šī sadarbība ir devusi taustāmus rezultātus transporta un loģistikas nozarē, kā rezultātā jau šobrīd Ķīna un Latvija ir savienota ar konteineru vilcieniem, gaisa kravas lidojumiem un konteineru kuģu līniju.

VIA Latvia pārstāvēja Latvijas Satiksmes ministrijas padomnieks Latvijas vēstniecībā Ķīnā, Latvijas dzelzceļš, LDZ Logistics, Rīgas un Ventspils brīvostas un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji.

VIA Latvia ir Latvijas transporta nozares vienojošs zīmols, kurš apvieno nozares galvenos spēlētājus, kuri, strādājot plecu pie pleca, nodrošina pasaules tirgiem kompleksus, drošus, ātrus un efektīvus preču pārvadājumus, distribūcijas un e-komercijas pakalpojumus.

Ķīnas starptautiskā importa izstāde ir pasaulē pirmā un lielākā nacionālā līmeņa importa izstāde, kas katru gadu notiek Šanhajā, Ķīnā. Šogad CIIE izstāde uzņēma delegātus no vairāk nekā 155 valstīm un 26 starptautiskām organizācijām, izstādē tika prezentēti vairāk nekā 64 valstu stendi un pārstāvēti vairāk nekā 3 800 uzņēmumi. Tiek lēsts, ka sešu dienu pasākumu apmeklēja vairāk nekā 500 000 vietējo un ārvalstu pircēju. CIIE kopīgi rīko Ķīnas Tirdzniecības ministrija un Šanhajas pašvaldības Tautas valdība.

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9254 Wed, 13 Nov 2019 09:48:37 +0200 <![CDATA[Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā diskutēs par elektrisko skrejriteņu regulējumu ceļu satiksmē]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9254 Ceturtdien, 14. novembrī, plkst. 10:00 Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) domnīcā Satiksmes ministrijā (SM) plānots apspriest SM, CSDD un sadarbības partneru sākotnēji sagatavotos grozījumus normatīvajos aktos (piemēram, Ceļu satiksmes likumā un Ceļu satiksmes noteikumos), kas regulētu elektrisko skrejriteņu vietu ceļu satiksmē. Plānots, ka jaunie noteikumi varētu stāties spēkā nākamā gada pavasarī.

Palielinoties elektrisko skrejriteņu skaitam, pieaug arī riski satiksmes drošībai, tostarp gājējiem, tādēļ būtiski ieviest regulējumu, kas vērsts uz kopējo satiksmes drošības uzlabošanu un iespēju efektīvi izmantot jaunus mobilitātes risinājumus. Sanāksmē iecerēts pārrunāt šovasar domnīcā SM un CSDD piedāvātos grozījumus normatīvos un ekspertu iesūtītos priekšlikumus.

Tāpat domnīcā paredzēts iepazīstināt ar tehnisko risinājumu luksofora aizliedzošo signālu kontroles tehnisko līdzekļu ieviešanai atsevišķās vietās Latvijā.

Sanāksmē prezentēs arī izstrādāto priekšlikumu par jauna ceļa horizontālā apzīmējuma Nr.956 “DISTANCE” ieviešanu. Plānots uzstādīt minimālās distances informatīvos apzīmējumus, lai samazinātu distances neievērošanu ceļu satiksmē.

CSDP domnīcā aicināti piedalīties Valsts policijas, SM Autosatiksmes departamenta, CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas, VSIA “Autotransporta direkcija”, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kā arī pārstāvji no NVO, t.sk. no vairākām auto asociācijām.

Informācija medijiem, kuri vēlas apmeklēt sēdi: aicinām līdz 14. novembra plkst. 9:00 pieteikties SM Komunikācijas nodaļā, sūtot e-pastu uz komunikacijas@sam.gov.lv vai zvanot 67028003. Vienlaikus jāņem vērā, ka telpā ir ierobežots pieļaujamo dalībnieku skaits.

Atbildes uz žurnālistu jautājumiem padomes locekļi un institūciju pārstāvji sniegs pēc sēdes.

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003, e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9248 Wed, 06 Nov 2019 12:05:14 +0200 <![CDATA[Rīgā tiekas Ziemeļu dimensijas Transporta un Loģistikas partnerības valstis]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9248 Trešdien, 6. novembrī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits parakstīja Ziemeļu dimensijas Transporta un Loģistikas partnerības Deklarāciju par partnerības darbības turpināšanu vēl uz nākamajiem pieciem gadiem. Šī gada 5. un 6.novembrī notiek Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un Loģistikas partnerības valstu pārstāvju tikšanās Rīgā.

Satiksmes ministrija (SM) šogad pārstāv Latviju kā prezidējošā valsts Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un loģistikas partnerības Vadības grupā. Šajās dienās SM organizē semināru Rīgā par digitalizācijas jautājumiem transportā un loģistikā. Ņemot vērā digitalizācijas nozīmi mūsdienu transportā un loģistikā, šo tēmu partnervalstis izvēlējās par aktuālāko. Semināra mērķis ir apzināt ZD Dalībvalstu pieredzi, projektus un idejas, kas saistītas ar elektronisko risinājumu izmantošanu transporta un loģistikas pakalpojumos.

Tāpat Vadības komitejas sēdē ir paredzēts spriest arī par ZD Transporta un Loģistikas partnerības turpmāko darbu.

Šogad Transporta un Loģistikas partnerības valstu pārstāvji Rīgā tikušies jau vairākkārt, lai diskutētu un apspriestu, kā attīstīt un veicināt ekoloģiska transporta izmantošanu, uzlabot satiksmes drošību, “iedzīvināt” digitalizāciju transportā, veicināt integrāciju jaunos tirdzniecības maršrutos un dalīties pieredzē par transporta izglītības sistēmas pilnveidošanu.

ZD Transporta un loģistikas partnerības formāts ir unikāls ar to, ka tas vieno gan Eiropas Savienības Baltijas reģiona valstis, gan kaimiņus Krieviju, Baltkrieviju un Norvēģiju. Tas dod unikālu iespēju apmainīties ar pieredzi un plāniem minēto jautājumu risināšanā katrā valstī un izvēlēties izdevīgākos risinājumus transporta attīstībai reģionā. Latvijai dalība šajā partnerībā dod iespēju nepastarpināti īstenot Latvijas transporta un loģistikas intereses, sekmēt loģistikas attīstību reģionā, īpaši sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī sekmēt šo jautājumu tālāku virzību Eiropas Savienības līmenī.

Foto pieejams šeit: Flickr

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9247 Tue, 05 Nov 2019 16:08:28 +0200 <![CDATA[Pasažieru pārvadājumiem šogad papildus nepieciešami 16,4 miljoni eiro]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9247 Ministru kabinets (MK) otrdien, 29. oktobrī, piešķīra papildu finansējumu 7 000 000 eiro apmērā sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem zaudējumu kompensēšanai.

Lēmums pieņemts attiecībā uz reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem un vilcieniem, kā arī pilsētu nozīmes pasažieru pārvadājumiem maršrutos, kuriem vairāk nekā 30% no kopējā maršruta garuma ir ārpus pilsētas administratīvās teritorijas robežām, kā arī par pasažieru kategoriju pārvadāšanu, kuri tiesīgi izmantot sabiedrisko transportu ar braukšanas maksas atvieglojumiem.

Satiksmes ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā ir teikts, ka, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību un sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījumu atbilstoši iedzīvotāju pieprasījumam, 2019. gadā kopumā nepieciešams piešķirt papildu finansējumu 16 363 405 eiro.

Šodien piešķirtais finansējums 7000000 apmērā ir rasts, pārdalot līdzekļus no Finanšu ministrijas uz Satiksmes ministriju, un tas šobrīd tikai daļēji sedz sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumos noteiktās valsts uzņemtās saistības 2019. gadā, un to segšanai pilnā apmērā papildus nepieciešami vēl 9 363 405 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv  

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9246 Tue, 05 Nov 2019 09:47:55 +0200 <![CDATA[Satiksmes ministrija izsludina konkursu pētījumam par ostu pārvaldības modeļiem]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9246 Satiksmes ministrija (SM) izsludinājusi iepirkumu “Pētījums par pārvaldības modeli Latvijas lielajās ostās un tā nomaiņu uz kapitālsabiedrībām”. Tas ir viens no pasākumiem Valdības deklarācijas izpildei attiecībā uz ostu jomas regulējumu.

Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt tikai elektroniski EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz 2019. gada 25. novembra plkst.15:00.

Iepirkuma “Pētījums par pārvaldības modeli Latvijas lielajās ostās un tā nomaiņu uz kapitālsabiedrībām” dokumentācija pieejama šeit: https://pvs.iub.gov.lv/show/596316

Pasūtītāja kontaktpersona: Satiksmes ministrija, Roberts Noviks, Tranzīta politikas departamenta vecākais referents, tālr. 67028351, e-pasts: roberts.noviks@sam.gov.lv

Valdības deklarācijā ir paredzēts lielo ostu darbībā piemērot OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus un palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā, kā arī nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu. Tāpat paredzēts izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, kā prioritāro risinājumu paredzot to pārveidošanu par kapitālsabiedrībām.

SM sagaida, ka pētījuma veicēji apkopos un analizēs citu valstu pieredzi ostu pārvaldībā, salīdzinās to ar Latvijas ostu pārvaldības sistēmu, izvērtēs priekšrocības un trūkumus, izstrādās rekomendācijas attiecībā uz ostu pārvaldības modeļa maiņu pārveidojot tās par kapitālsabiedrībām.

Saņemot pētījuma rezultātus, secinājumus, argumentus un priekšlikumus varēs pieņemt izsvērtus lēmumus par izmaiņām, kādas būtu nepieciešamas Latvijas ostu pārvaldības pilnveidošanai.

Līdz šim Valdības deklarācijas izpildei jau veiktas vairākas izmaiņas: nomainīti Ministru kabineta (MK) deleģētie valdes locekļi visās trīs lielajās ostās Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Tāpat veiktas izmaiņas MK noteikumos attiecībā uz ostu valdes locekļu atlīdzību, tā ir samazināta un pielīdzināta valsts kapitālsabiedrību padomes locekļu atlīdzībai.

Ir sagatavoti un pašlaik saskaņošanas procesā ir grozījumi visu trīs lielo ostu pārvalžu nolikumos, kur iestrādātas vairākas normas atbilstoši OECD rekomendācijām, kas uzlabos caurskatāmību lēmumu pieņemšanā ostās un informācijas pieejamību.

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003, e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9243 Mon, 04 Nov 2019 09:19:41 +0200 <![CDATA[Rail Baltica stacija starptautiskajā lidostā “Rīga” būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā.]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9243 Šogad tiek pabeigta tā projektēšana un izsludināts starptautisks konkurss būvdarbu veikšanai.

Eiropas Dzelzceļa Līnijas aicina uz preses konferenci, kurā iepazīstināsim ar Rail Baltica stacijas projektu starptautiskajā lidostā “Rīga” un izsludināto starptautisko konkursu tā būvniecībai.

Preses konference notiks š.g. 5. novembrī plkst. 10:30 Eiropas Dzelzceļa līniju birojā, Ģenerāļa Radziņa krastmalā 9, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies:

  • Tālis Linkaits, satiksmes ministrs;
  • Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas, valdes priekšsēdētājs;
  • Ģirts Bramans, RB Rail, reģionālais vadītājs Latvijā.

Lūdzam apliecināt savu dalību pasākumā līdz 4.11. plkst 17.00, informējot

e-pastā: rita.voronkova@edzl.lv, vai zvanot pa tālruni 29264403.

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9238 Wed, 30 Oct 2019 09:40:58 +0200 <![CDATA[Izsludināts atklāts konkurss par ceļu satiksmes drošības plāna ietekmes izvērtējumu]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9238 Satiksmes ministrija (SM) izsludinājusi iepirkumu “Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam ietekmes izvērtējums”.

Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt tikai elektroniski EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz 2019. gada 15. novembra plkst.15:00.

Iepirkuma “Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam ietekmes izvērtējums” dokumentācija pieejama šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Organizer/486

Pasūtītāja kontaktpersona: Satiksmes ministrija, Gogoļa iela 3, Rīgā, LV-1743, Viktorija Tabakurska, Autosatiksmes departamenta Autoceļu nodaļas vecākā referente, tālr. 67028051, e-pasts: viktorija.tabakurska@sam.gov.lv

SM sagaida, ka tiks novērtēta līdz šim īstenoto pasākumu ietekme ceļu satiksmes drošības uzlabošanā un noteikti turpmākie potenciāli efektīvākie rīcības virzieni ceļu satiksmes drošības uzlabošanā laika periodā 2021.-2030.gadam, kā arī identificētas rīcības politikas prioritātes nākamajam politikas plānošanas periodam ceļu satiksmes drošības jomā.

Tāpat nepieciešams izstrādāt metodiku ceļu satiksmes drošības indikatoru (Key Performance Indicators) datu ievākšanai un analīzei.

Pētījuma veicējiem būs jāsagatavo arī četri (4) scenāriji un jāpiedāvā Latvijai piemērotākais ceļu satiksmes drošības uzlabošanas rīcības virzienu scenārijs, lai sasniegtu mērķi – ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaita samazināšanu 50% apmērā laika periodā 2021.-2030.gads.

Izstrādātais pētījums tiks iesniegts Ceļu satiksmes drošības padomē un tas tiks izmantots nākamā ceļu satiksmes drošības plānošanas dokumenta izstrādē.

Jānorāda, ka esošā Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam darbības periods noslēgsies 2020.gadā.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>