Satiksmes Ministrijas jaunumu RSS http://www.sam.gov.lv www.sam.gov.lv lv http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9380 Fri, 24 Jan 2020 18:24:13 +0200 <![CDATA[Uz pirmo sēdi sanāk darba grupa sociālo jautājumu risināšanai Latvijas dzelzceļā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9380 Piektdien, 24. janvārī Satiksmes ministrijā (SM) uz pirmo darba sēdi sanāca darba grupa, kuras uzdevums ir risināt sociālos jautājumus saistībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) restrukturizāciju un darbinieku skaita samazināšanu. Darba grupa sekos līdzi tam, kādās jomās nodarbinātos darbiniekus uzņēmumā šīs pārmaiņas skars un kādos termiņos, lai pēc iespējas sniegtu nepieciešamo atbalstu un mazinātu sociālo spriedzi.

“Pašreizējā situācijā svarīgi sekot līdzi, lai tiktu nodrošināts taisnīgums un būtu saprotami mērķi, kāpēc Latvijas dzelzceļā notiek restrukturizācija. Ja sākta atlaišana, tad jāsāk ir no dzelzceļa administrācijas. Savukārt, ja koncernā strādā ģimenes, jāvērtē, lai vienas ģimenes locekļi nepaliktu bez darba. Tikpat būtiski ir nodrošināt, ka tiek saglabāts tas resurss, kam ir tieša ietekme uz dzelzceļa infrastruktūras ikdienas funkcionalitāti un uzturēšanu, proti, tehniskie darbinieki,” uzrunājot sanāksmes dalībniekus, uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

LDz valdes priekšsēdētājs M. Kleinbergs, informējot par situāciju, LDz funkciju un procesu pārskatīšanu un darbinieku samazināšanu, norādīja, ka neatkarīgi no situācijas tranzīta nozarē, uzņēmumam ir jāsaglabā finanšu līdzsvars. Šobrīd LDz ir uzsākta tehnoloģisko procesu un visu finanšu izdevumu pozīciju pārskatīšana. Tiek vētītas visas administratīvās izmaksas, sākot ar reklāmas līgumiem līdz pat kancelejas izdevumiem. Tajā pat laikā, runājot par infrastruktūras uzturēšanu, M. Kleinbergs minēja statistikas datus, kas liecina, ka Latvijā ir lielākais darbinieku skaits dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanā uz vienu sliežu kilometru - 3,4 darbinieki (Vācijā – 1,3, Lietuvā – 1,8, Igaunijā – 0,9 darbinieki).

Labklājības ministrijas pārstāvis I. Lipskis norādīja, ka svarīga loma šādās situācijās ir iekšējai komunikācijai. Viņš aicināja atbildīgi informēt un skaidrot darbiniekiem, kādas ir viņu tiesības, sociālās garantijas un kādu palīdzību viņi var saņemt no valsts, tādejādi mazinot sociālo spriedzi un cilvēku neapmierinātību.

Arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore E. Simsone atzina, ka NVA jau ir uzsākusi sadarbību ar LDz uzņēmuma vadību, lai palīdzētu atrast jaunas darbavietas uzņēmuma atlaistajiem darbiniekiem.

NVA kopā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) jau plāno tikšanās ar LDz darbiniekiem visos reģionos, lai informētu par bezdarbnieku pabalstiem, kā arī tiks piedāvātas karjeras konsultācijas, vakances un profesionālās pārkvalifikācijas vai apmācību kursi.

Savukārt AS “Pasažieru vilciens” norādīja, ka saistībā ar jauno elektrovilcienu piegādi, iespējams, jau pēc gada būs nepieciešami jauni darbinieki, kas strādātu uz dzelzceļa. Tam būs nepieciešama darbinieku pārkvalifikācija. Tāpat izskanēja prognoze, ka saistībā ar jaunā Rail Baltic projekta ieviešanu, nākotnē varētu būt pieprasījums pēc dzelzceļa darbiniekiem.

Pēc satiksmes ministra T. Linkaita uzdevuma izveidoto darba grupu vada SM valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis. Tajā darbojas speciālisti no SM, VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes un padomes, Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas pārstāvji. Novērotāja statusā pieaicināti arī pārstāvji no Finanšu ministrijas un VAS “Pasažieru vilciens”.

Darba grupas uzvedums ir sekot līdzi darbinieku skaita samazināšanai LDz, izvērtējot šī procesa caurspīdīgumu un pamatotību. Savukārt valsts institūciju iesaiste nodrošinās tādu jautājumu operatīvu risināšanu, kas pārsniedz LDz kompetenci.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Kancēna

Satiksmes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

tālr.: 67028003]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9378 Fri, 24 Jan 2020 10:33:55 +0200 <![CDATA[Spriedīs par Rail Baltica projekta īstenošanas aspektiem Rīgas labā krasta teritorijā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9378 Pirmdien, 27. janvārī, Satiksmes ministrijā (SM) notiks Ilgtspējīgas attīstības konsultatīvās koordinācijas padomes sēde. To vadīs satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Rīgas Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Sēdē plānots pārrunāt Rail Baltica projekta ietvaros skarto teritoriju attīstību Rīgā no pilsētplānošanas un finanšu piesaistes aspektiem, izvērtējot teritorijas zem Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas platformām un estakādēm, to izmantošanas iespējas, tostarp autoostas teritorijā. Tāpat paredzēts apspriest sadarbības stiprināšanu ar nevalstiskajām organizācijām (NVO).

Padomes sēde notiks Satiksmes ministrijā (Gogoļa ielā 3, 313. telpā) no plkst. 10:00 līdz 11:30. Žurnālisti aicināti piedalīties. Lūgums pieteikties līdz 27. janvāra plkst. 9:30, rakstot uz iveta.kancena@sam.gov.lv vai zvanot: 67028003.
Sēdē aicināti piedalīties pārstāvji no Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Rīgas domes, AS “RB Rail”, SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas”, Rīgas pilsētas arhitekts, Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Latvijas Teritoriālplānotāju asociācijas, Latvijas Universitātes, Satiksmes ministrijas un kapitālsabiedrību vadība, kā arī Āgenskalna apkaimes biedrība, Torņakalna attīstības biedrība un apvienība “Pilsēta cilvēkiem”.

Kā zināms, šajā laika posmā Rail Baltica projekts no plānošanas pārliecinoši iegājis būvprojektēšanas fāzē, tāpēc jo svarīgāka ir sinerģija starp iesaistītajām pusēm sekmīga Rail Baltica projekta īstenošanai – valsts un Rīgas pilsētas institūciju sadarbība, operatīva informācijas un viedokļu apmaiņai un kvalitatīvu lēmumu pieņemšana.

Uzziņa:
Ilgtspējīgas attīstības konsultatīvā koordinācijas padome Rail Baltica projekta sniegto papildu iespēju realizēšanai Rīgā ir konsultatīva koleģiāla institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu starpresoru sadarbību sekmīgai Rail Baltica projekta sniegto iespēju izmantošanai saistītajās teritorijās Rīgā (Ministru kabineta noteikumi Nr. 663, 2017. gadā).

Informāciju sagatavoja:
Iveta Kancēna
Komunikācijas nodaļa
Tālr: 67028003

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9377 Thu, 23 Jan 2020 11:19:00 +0200 <![CDATA[Autovadītāju ievērībai: Autoceļi šorīt vietām apledo Vidzemē un Latgalē]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9377 Šorīt apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 42 VASLatvijas autoceļu uzturētājsziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Daugavpils šosejas (A6) posmā no Pļaviņām līdz Krāslavai;

Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem;

Grebņeva – Medumi šosejas (A13) posmā no Špoģiem līdz Medumiem;

Daugavpils apvedceļš (A14) visā posma garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Daugavpils, Dobeles, Jēkabpils, Krāslavas, Madonas, Talsu, Tukuma un Valmieras apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Informāciju sagatavoja
VASLatvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9375 Wed, 22 Jan 2020 16:23:00 +0200 <![CDATA[Satiksmes ministrs ar Kurzemes pašvaldību vadītājiem pārrunā valsts ceļu tīkla attīstību nākamajiem 20 gadiem]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9375 Trešdien, 22. janvārī, Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētāju Jāni Langi tikās Kuldīgā ar Kurzemes reģiona pašvaldību vadītājiem, lai iepazīstinātu ar vīziju efektīvai valsts ceļu tīkla sakārtošanai "Latvijas valsts ceļu tīkls 2040".

Tikšanās laikā pārrunātas problēmas un iespējamie risinājumi šīs vīzijas īstenošanā, kā arī diskutēts par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību periodā no 2020. līdz 2040.gadam.

“Valsts ceļu tīkla galvenais uzdevums ir nodrošināt mobilitāti visos valsts reģionos, un veicināt ekonomikas attīstību. Un protams galvenā prioritāte ir drošība, kas prasa arī attiecīgas investīcijas. Šie trīs faktori ir ņemti vērā, piedāvājot redzējumu par valsts autoceļu tīklu 2040. gadā,” norāda LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Piektdien, 31. janvārī, satiksmes ministrs dosies uz Vidzemes plānošanas reģionu, lai iepazīstinātu ar topošo stratēģiju, kas palīdzētu plānot valsts autoceļa tīkla attīstību ilgtermiņā, un saņemtu vidzemnieku redzējumu par iespējamo ceļu attīstību.

Paralēli tam Satiksmes ministrijas speciālisti turpina darbu pie ceļu tīkla izvērtējuma un ir sākuši strādāt pie normatīvo aktu pārskatīšanas un priekšlikumu to grozījumiem izstrādes, lai veiktu esošā ceļu tīkla pārstrukturizāciju, ņemot vērā arī gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Latvijas valsts ceļu attīstības vīzija ir apspriesta Satiksmes ministrijas organizētajā publiskajā domnīcā. Pēc stratēģijas prezentēšanas plānošanas reģionos, to plānots apspriest Latvijas lielo pilsētu asociācijā.

Informāciju sagatavoja:

Komunikācijas nodaļa

Tālr: 67028003

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9373 Wed, 22 Jan 2020 11:53:37 +0200 <![CDATA[Satiksmes ministrija veikusi līdz šim plašāko pētījumu par velosatiksmi Latvijā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9373 Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienas braucēji ir 6% - tā liecina pēc SM pasūtījuma veiktais pētījums. Vismaz vienu reizi nedēļā ar velosipēdu pārvietojas 20% Latvijas iedzīvotāju, no kuriem visvairāk Pierīgā (23%), bet vismazāk – Latgalē (17%). Visbiežākie ar velosipēdu pārvietojas izklaides un atpūtas nolūkā, bet nepilni 9% Latvijā strādājošo iedzīvotāju velosipēdu izmanto, lai nokļūtu darbā.

Šāda informācija tika iegūta 2019.gada nogalē veiktajā pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā. Visaptverošā Latvijas velo pētījuma rezultāti šodien, 22. janvārī, tiks prezentēti diskusiju forumā "Velo forums 2020".

“Velosatiksmei ir vairākas priekšrocības, jo netiek radīti sastrēgumi, gaisa un trokšņa piesārņojums, un tā pozitīvi ietekmē sabiedrības veselību, " uzskata Satiksmes ministrijas Parlamentārais sekretārs Jānis Butāns.

J. Butāns: "Mainās cilvēku mobilitātes vajadzības un paradumi - iedzīvotāji no privātā autotransporta pārsēžas uz sabiedrisko transportu, pilsētu ielās arvien vairāk redzam skrejriteņus un velosipēdus. Tamdēļ velosatiksmes attīstības plānu nākotnē paredzēts veidot kā mikromobilitātes plānu, lai sekmētu valsts un pašvaldības institūciju sadarbību mikromobilitātes punktu un veloinfrastruktūras attīstībai.”

Pētījums tapis pēc socioloģiskas iedzīvotāju un pašvaldību aptaujas. 119 Latvijas pašvaldības sniedza detalizētu informāciju par velosatiksmi un ar to saistīto infrastruktūru, sporta un veselību veicinošiem velosatiksmes objektiem, velotūrisma objektiem utt., kā arī informēja par sadarbību starp pašvaldībām.

Saskaņā ar pašvaldību un VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sniegto informāciju Latvijā kopumā ir 727 km velosatiksmes infrastruktūras, no kuras 701 km ir pašvaldību pārvaldībā un 26 km –LVC pārziņā.


Kopumā pētījumā secināts, ka valstī būtu nepieciešams sistemātiski veikt velosatiksmes integrāciju kopējā transporta sistēmā, veicot plānveida infrastruktūras izbūvi un pielāgošanu, padarot velosatiksmi drošu, pieejamu un ērtu visiem.

Iegūtos datus plānots izmantot, lai sagatavotu mikromobilitātes plānu 2021-2024, kā arī veicot plānošanas dokumentu izstrādi.


Pētījumu veica uzņēmums SIA “Enviroprojekts”, piesaistot SIA “SKDS”, SIA “Reģionālie projekti” un SIA “IE.LA Inženieri", kā arī izmantota LVC, VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija” un CSP sniegtā informācija. Aptaujāti vairāk nekā 4000 iedzīvotāju.

Ar pētījumu par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā var iepazīties šeit: http://veloplans.lv/wp-content/uploads/2017/08/Velo-petijums_15012020.pdf

Informāciju sagatavoja:
Iveta Kancēna
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
tālr.: 67028003

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9371 Tue, 21 Jan 2020 16:52:00 +0200 <![CDATA[Satiksmes ministrs plānošanas reģionos prezentē ilgtermiņa attīstības vīziju Latvijas valsts ceļu tīklam]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9371 Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vadību šodien, 21. janvārī, devās uz Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdi Iecavā, lai diskutētu par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību periodā no 2020. līdz 2040.gadam.

Trešdien, 22. janvārī, satiksmes ministrs dosies uz Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdi Kuldīgā, lai iepazīstinātu ar topošo stratēģiju, kas palīdzētu plānot valsts autoceļa tīkla attīstību ilgtermiņā, un saņemtu kurzemnieku redzējumu par iespējamo ceļu attīstību.

Šādas tikšanās plānotas arī Latgales, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģionu Attīstības padomes sēdēs, kur piedalās reģiona pašvaldību vadītāji.

Paralēli tam Satiksmes ministrijas speciālisti turpina darbu pie ceļu tīkla izvērtējuma un ir sākuši strādāt pie normatīvo aktu pārskatīšanas un priekšlikumu to grozījumiem izstrādes, lai veiktu esošā ceļu tīkla pārstrukturizāciju, ņemot vērā arī gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

“Pirmo reizi Latvijā top ilgtermiņa attīstības stratēģija Latvijas valsts ceļu tīklam, kas paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu “mugurkaulu” starp lielākajām Latvijas pilsētām un arī attīstīt reģionālo autoceļu tīklu. Svarīgi ir radīt vienotu, pārdomātu vīziju, uz ko vēlamies tiekties. Tas ir priekšnoteikums, lai kopā ar Finanšu ministriju turpinātu aktīvu darbu pie papildus finansējuma avotu meklēšanas autoceļiem,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

“Satiksmes intensitāte uz autoceļiem palielinās, līdz ar to ir būtiski izvērtēt, kur jau tuvākajās desmitgadēs varētu tikt izbūvētas šosejas ar atdalītām brauktuvēm un divlīmeņa pārvadiem. Iedzīvotāji sagaida ceļus, kas būtu ātri un droši,” saka LVC valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis.

Latvijas valsts ceļu attīstības vīzija ir apspriesta Satiksmes ministrijas organizētajā publiskajā domnīcā. Pēc stratēģijas prezentēšanas plānošanas reģionos, to plānots apspriest Latvijas lielo pilsētu asociācijā.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ābelniece
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr: 67028050

 

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9370 Tue, 21 Jan 2020 16:13:34 +0200 <![CDATA[Ministrs uzdevis izveidot darba grupu sociālo jautājumu risināšanai Latvijas Dzelzceļā]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=9370 Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ir uzdevis Satiksmes ministrijā (SM) izveidot darba grupu, kas risinās sociālos jautājumus saistībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” restrukturizāciju un darbinieku skaita samazināšanu.

Darba grupā tiks piesaistīti speciālisti no SM, VAS “Latvijas Dzelzceļš” valdes un padomes, kā arī Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas pārstāvji.

Darba grupas uzvedums būs sekot līdzi darbinieku skaita samazināšanai, izvērtējot šī procesa caurspīdīgumu un pamatotību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kādās jomās nodarbinātos darbiniekus uzņēmumā šīs pārmaiņas skars un kādos termiņos, lai pēc iespējas sniegtu nepieciešamo atbalstu un mazinātu sociālo spriedzi.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ābelniece
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr: 67028050

 

]]>