Satiksmes Ministrijas jaunumu RSS http://www.sam.gov.lv www.sam.gov.lv lv http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7845 Thu, 22 Mar 2018 14:46:52 +0200 <![CDATA[Augulis: LAU jābūt gataviem nodrošināt grants ceļu caurbraucamību un remontdarbus pēc ziemas sezonas]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7845 Ceturtdien, 22.martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar valsts kapitālsabiedrības “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju Raiti Nešporu, valdes locekli Vilni Vitkovski un padomes locekli Normundu Narvaišu, lai pārrunātu šogad ieplānotos ceļu uzturēšanas darbus. Ministrs īpašu uzmanību pievērsa uzņēmuma gatavībai gaidāmajiem pavasara darbiem, lai uzņēmums operatīvi un kvalitatīvi likvidētu ziemas laikā radušās bedres un plaisas uz ceļiem.

Tāpat U. Augulis norādīja, ka LAU šogad jābūt gataviem novērst sarežģītās situācijas uz grants ceļiem, kā arī savlaicīgi un kvalitatīvi likvidēt laikapstākļu radītos bojājumus uz ceļiem.

Nešpors tikšanās laikā informēja, ka LAU šogad plāno veikt dubultās virsmas apstrādi uz grants seguma autoceļiem 30 km garumā, vienkārtas virsmas apstrādi teju 150 km autoceļu, kā arī grants ceļu sakārtošanu 30 km apjomā. Šogad bedrīšu remontu plānots veikt aptuveni 330 tūkst. kvadrātmetru platībā. Papildus tam šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta grants autoceļu ūdens atvades sistēmu sakārtošanas darbiem, t.sk. grāvju tīrīšanai, nomaļu grunts uzauguma noņemšanai, caurteku nomaiņai, kam plānots novirzīt vairāk nekā 2 milj. eiro.

Kopumā 2017. gadā uz melnā seguma ceļiem bedres ir saremontētas336tūkst. m2 platībā, ceļa nomalēs krūmi izcirsti89ha platībā, tādējādi uzlabojot autovadītājiem pārredzamību ceļu krustojumos, kā arī nomainītasun sakārtotasbojātās drošības barjeras5,3km garumā, nodrošinot satiksmes drošību. Dubultās virsmas apstrāde pērn veikta 60 km garumā, bet vienkārtas virsmas apstrāde – autoceļiem 165 km garumā.


Tāpat Nešpors informēja, ka autoceļu slīdamības samazināšana šajā ziemas sezonā līdz vakardienai (21.03.2018.) veikta455,5tūkstošu km garumā. No sniega kopumā attīrīti autoceļi78tūkst. km garumā, bet vienlaicīgi šoziem tīrīti un kaisīti autoceļi164,6tūkst. km garumā.

LAU pārstāvji informēja, ka satiksmes dalībnieki atzinīgi novērtēja 2017.gadā ieviesto interaktīvo karti, kurā ceļu lietotāji var redzēt, kur konkrētajā brīdī strādā ceļu uzturētāji. Arī Waze aplikācijas lietotāji kopš pērnā gada var izsekot LAU tehnikas vienību darbam, kas savukārt ļauj būt pārliecinātiem, ka uzturētāji patiešām reaģē laikā un veic savu pienākumu.

Nešpors tikšanās laikā informēja, ka arī vasaras sezonas laikā LAU plāno veikt dažādus valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, kuri gan uz grants ceļiem, gan melnajām segām nodrošina drošākus braukšanas apstākļus, uzlabo pārredzamību ceļu krustojumos, kā arī novērš tālāku ceļa seguma stāvokļa pasliktināšanos.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

 

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7841 Thu, 22 Mar 2018 13:22:55 +0200 <![CDATA[Satiksmes ministrija ar LPS spriež par vietējiem ceļiem]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7841 http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7839 Wed, 21 Mar 2018 14:20:20 +0200 <![CDATA[U.Augulis: galvenais LVC uzdevums šogad - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz grants autoceļiem ]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7839 VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) šā gada galvenais uzdevums - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz autoceļiem ar grants segumu, ieguldot vietējās nozīmes autoceļos lielākās investīcijas kopš Latvijas neatkarības, šodien tiekoties ar LVC vadību norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Ministrs tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un valdes locekļiemEdgaru Strodu un Mārtiņu Lazdovski, lai pirms jaunās būvniecības sezonas sākuma pārrunātu uzņēmuma darbības pērnā gada rezultātus un šā gada plānus.

“Esam gatavi uzsākt jauno būvniecības sezonu tiklīdz to atļaus laika apstākļi. Darbi varēs uzsākties tajos objektos, kur būvniecība sākta pērn, kā arī daudziem jaunajiem objektiem. Esam gatavi arī apjomīgajiem darbiem uz vietējiem autoceļiem,” informēja J.Lange. Viņš pastāstīja, ka, lai realizētu visus plānotos darbus uz vietējās nozīmes autoceļiem, ir noslēgta vispārīgā vienošanās par bitumenu saistītu segumu( asfalts vai melnais segums) atjaunošanu un virsmas apstrādi. Tās ietvaros 2018. gadā darbi notiks 20 objektos. Tāpat parakstīšanas stadijāir arī vispārīgā vienošanās par nesaistītu minerālmateriālu segumu (grants) atjaunošanas darbiem. Šīs vienošanās ietvaros 2018. gadā plānots veikt darbus vēl36 objektos.Līdz 20.martam ir arī izsludināti iepirkumi darbiem vēl 88 objektos.

Ministrs un LVC vadība apsprieda arī aktuālo situāciju uz grants autoceļiem, kur līdz ar atkusni vietām iestājas šķīdonis un tiek ieviesti masas ierobežojumi. Patlaban tādi ierobežojumi ir ieviesti 103 grants autoceļu posmos. Lielā grants autoceļu īpatsvara dēļ pavasara šķīdonis skar daudzus iedzīvotājus reģionos.

“Vietējās nozīmes autoceļi ar grants segumu daudzviet ir sliktā stāvoklī, jo vairāk nekā 20 gadus tajos praktiski nekas netika ieguldīts. Lai labotu izveidojušos situāciju, pērn pieņēmām politisku lēmumu - ieguldīt visus papildu pieejamos līdzekļus tieši vietējās nozīmes autoceļos. Šogad tie būs vairāk kā 30 miljoni, sakārtosim ap 400 kilometriem grants autoceļu. Nākamā gada pavasaris šiem posmiem jau vairs nebūs tāds bieds, kā ierasti,” teica U.Augulis.

Šogad valsts autoceļu tīklā plānoti vēsturiski apjomīgākie grants autoceļu remontdarbi, tiem ir novirzīti 34,8 miljoni eiro. Kopumā šogad valsts autoceļu tīklā plānoti darbi 152 objektos, no tiem 26 būs finansēti no Eiropas Savienības (ES) fondiem, bet 126 – no valsts budžeta. Dažādu veidu darbi plānoti 1200 kilometros valsts autoceļu.

Kā katru gadu, LVC nodrošinās kvalitātes uzraudzību un kontroli visos būvniecības objektos valsts autoceļu tīklā.2017. gadā valsts autoceļu tīkla būvniecības objektos veiktās kvalitātes pārbaudes un testi liecina, ka būvdarbu kvalitāte uzlabojas, īpaši tas attiecas uz asfaltbetona kvalitāti.

Lielākā daļā gadījumu, kad tomēr tiek atklātas neatbilstības, tās tiek novērsts būvniecības procesā, tomēr ir gadījumi, kad ir jālabo defekti jau pilnībā izbūvētos objektos - šos darbu būvnieki apmaksā no saviem līdzekļiem.

2018. gadā LVC plāno izstrādāt bīstamo ceļa posmu (“melno punktu”) skaita samazināšanas programmu, paredzot arī veikt analīzi par to, vai “melno punktu” vietas ir aprīkotas ar visām nepieciešamajām ceļa zīmēm, un nepieciešamības gadījumā paredzot uzstādīt papildu brīdinošās zīmes. Finansējums programmas realizācijai tiks paredzēts 2019. gada budžetā.

Tāpat šogad turpināsies darbs pie Ķekavas apvedceļa projekta realizācijas, kas tiek īstenots pēc privātās un publiskās partnerības (PPP) modeļa. Jau ir iegādāti 75 procenti no projekta realizācijai nepieciešamajām zemēm un šogad ir plānots izsludināt partnerības iepirkumu.

Savukārt sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem pārrobežu sadarbības programmas INTERREG ietvaros plānota pierobežas ceļu posmu rekonstrukcija gandrīz 27 kilometru garumā. Būvdarbi notiks Latvijas un Lietuvas pierobežā: uz ceļa Bauska–Bērzi–Lietuvas robeža (V1028), Jēkabpils–Lietuvas robeža (P75) un Nereta–Sleķi (V961), Ezere–Embūte–Grobiņa (Zaņas tilts) (P106).

LVC vadība arī informēja ministru par uzņēmuma pērnā gada darbības un finanšu rādītājiem.

Valsts autoceļu tīklā ietilpst autoceļi nedaudz vairāk kā 20 000 kilometru garumā, no tiem vairāk nekā puse ir autoceļi ar grants segumu.

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7838 Tue, 20 Mar 2018 12:48:20 +0200 <![CDATA[Augulis: Starptautiskās lidostas“Rīga” prioritāte ir pasažieru termināļa attīstība]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7838 Otrdien, 20. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāju Ilonu Līci, valdes locekļiem Laumu Jenču, Normundu Feierbergu un padomes priekšsēdētāju Juri Kanelu, kuri informēja par pērn paveikto un šogad ieplānotajiem darbiem. Pērnais gads uzņēmumam bija veiksmīgs: 2017.gadā lidosta “Rīga” sasniedza jaunu rekordu, apkalpojot vairāk nekā 6 milj. (6 097765) pasažieru, kas ir par 12,9% vairāk nekā 2016.gadā. Savukārt kravu apjoms lidostā pērn pieaudzis par gandrīz trešdaļu, veidojot 51% no Baltijas valstu aviokravu tirgus.

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtēja ievērojamo pasažieru skaita un aviokravu pieaugumu, jo īpaši stratēģiski nozīmīgo tranzīta pasažieru skaita pieaugumu. Ministrs akcentēja, ka 2018.gadā un turpmākajos gados tieši pasažieru termināļa attīstībai ir jābūt lidostas “Rīga” prioritātei.

I.Līce informēja, ka starptautiskās lidostas “Rīga” attīstības 6.kārtas ietvaros plānotais pasažieru termināla publiskās daļas paplašinājums būs moderns un daudzfunkcionāls pasažieru apkalpošanas komplekss, kas ietvers plašu un modernu reģistrācijas zāli un drošības kontroles zonu, piedāvās jaunas iepirkšanās iespējas, kafejnīcas un restorānus. Tāpat kompleksā atradīsies plaša bagāžas saņemšanas zāle un mūsdienīgas bagāžas šķirošanas telpas. Jaunais termināla paplašinājums būs integrēts un savienots ar “Rail Baltica” dzelzceļa staciju, veidojot mūsdienīgu, multimodālu satiksmes centru. Jaunā pasažieru termināla publiskās daļas būvniecību plānots pabeigt 2022.gadā – vienlaikus ar “Rail Baltica” dzelzceļa savienojumu un staciju.

Pēdējo gadu vērienīgie ieguldījumi lidostas infrastruktūrā, modernizējot lidlauku un uzlabojot pasažieru apkalpošanas servisu, ir padarījuši Rīgu vēl pievilcīgāku gan aviokompānijām, gan ceļotājiem. Lidosta darba rezultāti apliecina, ka šī latiņa jānotur arī turpmāk,” apliecinaU. Augulis. Arī starptautiskās lidostas pārstāve I. Līce uzsvēra, ka mērķtiecīgas un veiksmīgas attīstības stratēģijas īstenošanas rezultātā lidosta ir aizvadījusi veiksmīgu gadu, kāpinot ne tikai apkalpoto pasažieru skaitu par gandrīz 13%, bet arī par trešdaļu palielinot kravu apjomu. Lidosta “Rīga” turpina nostiprināt pozīcijas kā ērts tranzīta mezgls, lai dotos tālāk uz citiem galamērķiem. 2017.gadā šajā segmentā pasažieru skaits pieaudzis par vairāk nekā 20%.

Ik dienu lidosta apkalpo teju 17 tūkstošus ielidojošo un izlidojošo pasažieru. Tas ļāva lidostai “Rīga” šovasar ierindoties Eiropas straujāk augošo lidostu TOP 5.

Pērnā gada decembrī tranzīta pasažieru skaita pieaugums sasniedza visaugstāko rādītāju, palielinoties par gandrīz 40%. Vidēji tranzīta pasažieru īpatsvars lidostā “Rīga” bija 29%, pieaugot par vairāk nekā 20% salīdzinājumā ar 2016.gadu. Arī tiešo pasažieru skaits pērn audzis par 11,6%. Aviācijas nozare attīstās arī reģionā kopumā - Baltijas valstu lidostās pasažieru skaits pērn pieaudzis par 12,5%, sasniedzot 13,7 miljonus pasažieru.

Populārākie galamērķi 2017.gadā bija Londona, Maskava un Frankfurte. Maskavas virzienā bija vērojams 11,5% pasažieru pieaugums, kas saistīts ar transfēra pasažieru pieaugumu šajā virzienā par 18,3% un tiešo pasažieru pieaugumu par 9,1%. Populārākie tranzīta galamērķi, kurp pasažieri visbiežāk ceļojuši caur lidostu “Rīga”, pērn bija Tallina, Viļņa, Maskava, Helsinki un Sanktpēterburga.

Strauju pieaugumu 2017.gadā lidostā “Rīga” piedzīvoja gaisa kravu apkalpošanas tirgus, apkalpoto kravu apjomam pieaugot par 29,2%. To veicināja gan aviokompānijas “Turkish Cargo” pirmā Baltijā regulārā kravas reisa atklāšana, gan arī veiksmīgais “Latvijas Pasta” sadarbības projekts ar e-komercijas gigantu Alibaba, kā rezultātā Rīgas lidostā tika apkalpotas pasta kravas no Ķīnas.

Lai nodrošinātu aizvien pieaugošās ceļotāju plūsmas ērtības, lidosta 2017.gadā pilnveidoja pasažieru termināli - tika izbūvēta jauna ventilācijas sistēma reģistrācijas zālē, paplašināta drošības kontroles zona, iegādāti jauni krēsli uzgaidāmajām zālēm un iekāpšanas sektoriem. Taču visvairāk pasažieri ir novērtējuši lidostas veikumu, piedāvājot aizvien plašākas iepirkšanās, izklaides un pakalpojumu iespējas. Pēc plašas pārbūves izlidošanas zonā lidostā ir gan atvērta jauna, plaša biznesa zāle, dažādi veikali un kafejnīcas, gan arī pasažieriem tiek piedāvāti nebijuši pakalpojumi: SPA un skaistumkopšanas salons, kā arī specializētā vīriešu frizētava.

2017.gadā no lidostas “Rīga” tika atklāti teju 20 jauni galamērķi, un vairākas aviokompānijas ir jau izziņojušas jaunos maršrutus vasaras sezonai- Lisabona, Kutaisi, Gdaņska, Bordo, Malaga un citi.

Turpinot attīstīt un pilnveidot starptautiskās lidostas “Rīga” infrastruktūru, lai efektīvāk un videi draudzīgāk apkalpotu aizvien pieaugušo pasažieru un lidojumu skaitu, lidosta pērnruden uzsāka īstenot vērienīgu Kohēzijas fonda (KF) finansētu projektu, kura mērķis ir uzlabot vides un drošības pasākumus lidostā, sekmējot klimata politikas mērķu sasniegšanu, mazinot lidostas saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, kā arī paaugstinot infrastruktūras energoefektivitāti. Projekts paredz arī drošības infrastruktūras uzlabojumus ar mērķi mazināt terora draudu riskus un uzlabot nododamās bagāžas drošības pārbaužu kvalitāti.

Ar KF atbalstu plānots lidlaukā izbūvēt otro ātro nobrauktuvi 12 090 kvadrātmetru platībā, kas saīsinās gaisa kuģu ceļu nobraukšanai no skrejceļa un manevrēšanas zonā. Savukārt projekta ietvaros plānotā peronu manevrēšanas ceļu ass līnijas gaismas sistēmas ierīkošana atbilstoši CAT II standartiem nodrošinās, ka sliktas redzamības apstākļos gaisa kuģi varēs ātri nobraukt uz stāvvietām, atbrīvojot skrejceļu, tādējādi palielinot skrejceļa kapacitāti un samazinot manevrēšanas distanci un laiku. Tāpat iecerēts izbūvēt neatliekamās medicīniskās palīdzības un aviācijas glābšanas un meklēšanas helikopteru nosēšanās laukumu, kā arī iegādāties jaunākās paaudzes sprāgstvielu atklāšanas iekārtas.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003, 29466959

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7837 Tue, 20 Mar 2018 11:11:05 +0200 <![CDATA[Parakstīts Baltijā pirmais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7837 20. martā svinīgā pasākumā parakstīts pirmais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums parRail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektēšanu starptautiskajā lidostā „Rīga”. To parakstīja Eiropas sliežu platuma projekta ieviesējs Latvijā SIA „Eiropas Dzelzceļa līnijas” un atklātā starptautiskā konkursa uzvarētājs - trīs valstu uzņēmumu apvienība „PROSIV” („Sintagma” (Itālija), „Prodex” (Slovākija) un „Vektors T” (Latvija)).Kopējais projektējamās līnijas garums ir 4.4 km. Rail Baltica dzelzceļa stacija lidostā „Rīga” tiks izvietota uz estakādes (kas stiepsies visā lidostas teritorijā 2 km garumā), vienā līmenī ar perspektīvā termināla reģistrācijas zāli. Paredzēts 400 m perons, kas nodrošina starptautisko vilcienu un piepilsētas vilciena (t.s. shuttle) apkalpošanu. Šī projekta ietvaros tiks izbūvēts arī jauns dzelzceļa pārvads pāri K.Ulmaņa gatvei, uzbērums posmā no Imantas līdz lidostai (2.3 km garumā). Infrastruktūras izveide dos iespēju izveidot arī kravu atzara pieslēgumu lidostas teritorijai.

Andris Linužs, „Eiropas Dzelzceļa līnijas” (EDZL) valdes loceklis: „Tas būs pirmais dzelzceļa estakādes un 1435 mm standarta dzelzceļa līnijas būvprojekts Latvijā, kā arī kopš 1937. gada – pirmais jaunas pasažieru stacijas būvprojekts. Projektu realizējot, būs jānodrošina lidostas infrastruktūras un tās teritorijā komercdarbības nepārtrauktība. Tas prasīs būvdarbu izsvērtu plānošanu, jo starptautiskajā lidostā „Rīga” vienlaikus norisināsies vairāki vērienīgi projekti: līdztekus Rail Baltica stacijas izbūvei plānota arī lidostas termināla paplašināšanas 6. kārta un jauna gaisa satiksmes vadības torņa būvniecība.” A. Linužs piebilst, ka šis, pirmais Baltijā noslēgtais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums, ir veiksmīgs EDZL, Satiksmes ministrijas, lidostas „Rīga” un triju Baltijas valstu kopuzņēmuma „RB Rail” kopdarbs.

Starptautisks konkurss „Starptautiskās lidostas „Rīga” dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojekts” tika izsludināts 2016. gada 4. novembrī, kas nodrošināja vienlīdzīgu konkurenci visiem potenciālajiem pretendentiem, un tajā bija iespējas piedalīties gan atsevišķiem uzņēmumiem, gan uzņēmumu veidotām personu apvienībām. Starptautiskā konkursā par uzvarētāju tika atzīta personu apvienība „PROSIV”, kurai 17 mēnešu laikā no projektēšanas un autoruzraudzības līguma noslēgšanas būs jāizstrādā būvprojekts, kā arī jāveic autoruzraudzība būvdarbu laikā. Līguma kopējā summa ir 4,5 miljoni eiro.

Ilona Līce, starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētāja: „Moderna un mūsdienīga lidosta nav iedomājama bez savienojuma ar dzelzceļa tīklu. Rīgas lidostai, kas attīstās aizvien straujāk un apkalpo aizvien vairāk pasažieru (2017.gadā jau vairāk nekā 6 miljonus), šis elements līdz šim ir būtiski trūcis. Rail Baltica izbūve atbilst lidostas ilgtermiņa attīstības redzējumam, jo stiprinās Rīgas lidostas kā Baltijas galvenā transporta mezgla lomu un uzlabos Latvijas savienojamību ar citām Eiropas Savienības valstīm, paplašinās Rīgas lidostas potenciālo pasažieru loku gan Lietuvas, gan Igaunijas virzienā, kā arī sniegs papildus ērtības pasažieriem nokļūšanai no lidostas uz pilsētu.”

Baiba Rubesa, a/s „RB Rail” valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore: „Šis ir pirmais Rail Baltica Globālā projekta parakstītais būvprojektēšanas līgums Baltijas valstīs. Novērtējam EDZL ieguldīto lielo darbu konkursa procesa organizēšanā, kur gūtā pieredze un atziņas tiek izmantotas visa projekta ietvaros. Rail Baltica stacija lidostā „Rīga” ir viena no divām Rail Baltica starptautiskajām stacijām Latvijā, kas turklāt tiek ieviesta ciešā sasaistē ar lidostas attīstības projektiem. Rail Baltica ātrgaitas vilciena integrācija ar lidostas infrastruktūru sniedz visus nepieciešamos priekšnoteikumus, lai nodrošinātu 21.gadsimtam atbilstošus intermodālos savienojumus, tādēļ projekta vārdā vēlos pateikties lidostas kolēģiem par līdzšinējo sadarbību, kas nākotnē tikai nostiprināma kopīgā darbā pie lietotājiem izdevīgāko risinājumu definēšanas un ieviešanas. Apsveicam būvprojektētāju ar gūto uzvaru, kas nāk ciešā sasaistē arī ar lielu atbildību – būt pirmajam, projektējot ilgtspējīgu objektu Baltijas simtgades projektā. Šodien parakstītais līgums vēlreiz apliecina, ka Rail Baltica projekts sper arvien lielākus soļus projekta brieduma virzienā: būvprojektēšanas fāze uzsākas ar pilnu spēku.”

Uldis Augulis, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs: „Izaugsmes atslēga ir mobilitāte, ko nodrošinām ar Rail Baltica projektu, radot jaunu dzelzceļa infrastruktūru Latvijā. Jaunas dzelzceļa infrastruktūras izbūve Latvijas un Baltijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem sniegs jaunas pārvietošanās iespējas, ceļojot Baltijā un Eiropā.

Rail Baltica stacijas un pamattrases projektēšana Starptautiskās lidostas „Rīga” teritorijā ir komplicēts uzdevums, ar kādu Latvijā līdz šim vēl neesam saskārušies. Tāpēc jo vairāk esmu gandarīts, ka starptautiska konkursa rezultātā izdevies piesaistīt projektētāju komandu no Latvijas, Itālijas un Slovākijas ar nepieciešamo pieredzi un zināšanām gan par Eiropas platuma dzelzceļa projektēšanu, gan nacionālajām prasībām.

Rail Baltica projektam ir izvirzīti ambiciozi termiņi, tāpēc svarīgi, lai visas iesaistītās puses – projektētāji, pasūtītājs, triju Baltijas valstu kopuzņēmums „RB Rail”, Starptautiskā lidosta „Rīga”, citu komunikāciju turētāji, Mārupes un Rīgas pašvaldības sadarbotos, pāri individuālajām interesēm izvirzot kopējā mērķa sasniegšanu.

Esmu pārliecināts, ka efektīva sadarbība, profesionalitāte, smags darbs un neatlaidība rezultēsies jaunā daudzfunkcionālā pasažieru apkalpošanas kompleksa un dzelzceļa savienojuma starp Rīgas centru un lidostu Rīga izbūvē. Tas uzlabos Latvijas sasniedzamību, veicinās lidostas attīstību un stiprinās galvenā tirgus līdera Baltijā pozīciju.

Ar valdības, Saeimas un ES politisko un finansiālo atbalstu Rail Baltica projekts mūs ievedīs jaunā simtgadē, kurā mēs vairs nebūsim transporta „sala”, bet daļa no kopējās Eiropas transporta sistēmas un nozīmīgs partneris pasažieru un kravu pārvadājumos Austrumu - Rietumu un Dienvidu – Ziemeļu virzienos.”


Atgādināsim, ka Rail Balticair dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, un tas šobrīd aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 km garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 km/h, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un kravu pārvadājumus ziemeļu-dienvidu virzienā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu - Rīgu - Kauņu - Varšavu – Berlīni.

Par Eiropas Dzelzceļa līnijas:

Eiropas Dzelzceļa līnijas ir projekta Rail Baltica aktivitāšu ieviesējs Latvijā. Eiropas Dzelzceļa līnijas turpina projekta Rail Baltica realizēšanu Latvijā atbilstoši finansēšanas līgumam starp INEA(Innovation and Networks Executive Agency) un trīs Baltijas valstu kopuzņēmumu RB Rail , kas ir vadošais projekta ieviesējs vienlaikus Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Prezentācijas no svinīgā pasākuma pieejamas šeit

Papildus informācijai:
Rita Voronkova,
Eiropas Dzelzceļa līnijas
komunikācijas vadītāja
Mob.tel. 29264403,

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7834 Tue, 20 Mar 2018 13:06:44 +0200 <![CDATA[TIEŠRAIDE 20.03. pl.9:00 no Baltijā pirmā Rail Baltica projektēšanas līguma parakstīšanas]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7834 20. martā plkst. 9:00 piedāvājam tiešraidē noskatīties Baltijā pirmā Rail Baltica projektēšanas līguma svinīgo parakstīšanu, kas notiks Latvijas Republikas
Satiksmes ministrijā.

TIEŠRAIDE: http://edzl.lv/lv/aktualitates/projekta-jaunumi/tiesraide-20-03-pl-9-00-no-baltija-pirma-rail-baltica-projektesanas-liguma-parakstisanas.html

Līguma parRail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektēšanu starptautiskajā lidostā „Rīga” parakstīšanas svinīgajā pasākumā piedalīsies:
1. Uldis Augulis, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs;

2. Baiba Rubesa, RB Rail valdes priekšsēdētāja;

3. Ilona Līce, starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētāja;

4. V.e.Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), Itālijas vēstnieks Latvijā;

5. Nando Granjēri (Nando Granieri), Sintagma, valdes priekšsēdētājs;

6. Vasko Trufīni (Vasco Truffini), Sintagma valdes loceklis, apvienības PROSIV Rail Baltica projekta vadītājs;

7. Andris Linužs, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis.

]]>
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7835 Mon, 19 Mar 2018 16:28:17 +0200 <![CDATA[Augulis: sabiedriskā transporta kvalitāte un pieejamība jānodrošina atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām ]]> http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?cat=8&art_id=7835 Pirmdien, 19. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD) valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu un valdes locekli Modri Jaunupu, kuri informēja par ATD paveikto pērn un gaidāmajiem izaicinājumiem šogad. Pagājušajā gadā tika uzlabota reģionālā sabiedriskā transporta kvalitāte, attīstītas lojalitātes programmas un pastiprināta autobusu kontrole, kā rezultātā pirmo reizi pēdējo gadu laikā izdevies samazināt pasažieru skaita kritumu. Savukārt par kravu un pasažieru autopārvadājumu tirgus attīstību liecina pērn pieaugošo uzņēmumu skaits un Latvijas pārvadātāju rīcībā esošo transportlīdzekļu skaits, kuru daudzums pagājušajā gadā bija lielākais kopš 2009.gada.

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtēja paveikto attiecībā uz reģionālā maršrutu tīkla pilnveidošanu un pasažieru ērtību uzlabošanu. Pērn virknē Latvijas novadu tika uzlabota pārvadājumu kvalitāte, sabiedriskā transporta pakalpojumus sniedzot ar jaunākiem autobusiem. Šobrīd vidējais autobusu parka vecums Latvijā ir jau 11,1 gads. Virknē maršrutu pārvadājumi tiek nodrošināti ar pasažieru plūsmai atbilstošas jeb mazākas ietilpības autobusiem, un to īpatsvars sastāda 32%. Pērn tika strādāts arī pie abonementa un vienotās biļetes pakalpojuma attīstīšanas un pie to maršrutu skaita palielināšanas, kur pasažieri autobusos var maksāt ar bankas karti. Tāpat, samazinot biļešu tirdzniecības pārkāpumus, ir palielināts autobusos veikto kontroļu skaits, kā arī vairākos transportlīdzekļos ieviesta videonovērošana.

Pateicoties veiktajiem pasākumiem, pērn autobusos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās vien par 2%. K. Godiņš atzīmēja, ka tā ir pozitīva ziņa, ņemot vērā iepriekšējo vismaz piecu gadu tendenci, kad pasažieru skaita kritums katru gadu bija aptuveni 5% līdz 6%.

U. Augulis norādīja, ka ATD jācenšas sabalansēt iedzīvotāju vajadzības Latvijas novados, lai maršrutu un reisu skaits būtu pamatots un reālām pieprasījumam atbilstošs. Reģionālā maršrutu tīkla pārskatīšana un uzlabošana palīdzēs izveidot optimālu un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu maršrutu tīklu no 2021.gada, kad stāsies spēkā vienota kārtība, kā sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus.

K. Godiņš informēja, ka arī kravu un pasažieru komercpārvadājumu jomā vērojama izaugsme, jo pērn palielinājās uzņēmumu skaits, kas nodarbojas ar kravu vai pasažieru komercpārvadājumiem. To skaits sasniedza 4741 licencētu autopārvadātāju, kas ir par 3% vairāk, salīdzinot ar 2016.gadu. Tāpat pozitīvi vērtējams tas, ka pagājušajā gadā Latvijas pārvadātāju rīcībā esošais transportlīdzekļu skaits sasniedza tik lielu daudzumu, kāds bija laikā pirms krīzes.

Satiksmes ministrs uzsvēra, ka ir jāturpina starptautiskā sadarbība autotransporta pārvadājumu jomā, lai stimulētu kravu pārvadājumu apjoma pieaugumu esošajos tirgos un piedāvātu pārvadātājiem apgūt jaunus.

Ņemot vērā, ka ATD šogad nācis klāt jauns izaicinājums – taksometru vadītāju reģistrēšana un komersantu, kas veic pasažieru pārvadājumus ar vieglo automobili, licencēšana, U. Augulis norādīja, ka ir būtiski, lai jaunajiem klientiem pakalpojumu saņemšana būtu ērta, vienkārša un ātra. Ikviens komersants un arī transportlīdzekļa vadītājs piedāvātos pakalpojumus varēs saņemt arī attālināti, izmantojot ATD e-pakalpojumu sistēmu.

Uzziņa: Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Iveta Kancēna
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

]]>