LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Ķīna ir ieinteresēta stiprināt sadarbību ar Latviju dzelceļa kravu un aviācijas jomā

 

Ķīnā, “Pasaules transporta konvencija” (WTC – World Transport Convention) konferences ietvaros 19.jūnijā notikušajā kontaktbiržā, Latvijas transporta nozares uzņēmēji prezentēja savus uzņēmumus un sadarbības iespējas Ķīnas transporta nozares amatpersonām un uzņēmējiem no Beijing North Star Events Group Co, Ltd., Chengdu Municipal Ports and Logistics Office, Chengdu Municipal Bureau of Exposition.

 

Ķīnā prezentē un piedāvā Latvijas tranzīta iespējas, modernus loģistikas risinājumus, prognozējamību un drošību

 

Latvija ierindojas starp pirmrindniekiem vairākās jomās: gan aviācijā, gan dzelzceļa pārvadājumos, gan loģistikas pakalpojumu sniegšanā, tā vakar, 19.jūnijā Ķīnā, uzstājoties starptautiskā konferencē “Pasaules transporta konvencija” (WTC – World Transport Convention), uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 

Latvija iesaistās pasaulē ietekmīgas starptautiskās transporta un loģistikas organizācijas Ķīnā dibināšanā

 

Vizītes laikā Ķīnā satiksmes ministrs Uldis Augulis 18.jūnijā apmeklēja Pekinu, kur piedalījās Starptautiskās Joslas un ceļa transporta alianses (BRITA - Belt and Road International Transport Alliance) un konferences “Pasaules transporta konvencija” (WTC – World Transport Convention) ietvaros rīkotajos pasākumos.

 

SM sekmē sadarbību regulāras gaisa satiksmes uzsākšanai starp Latviju un Ķīnu

 

Sekmējot uzsākto sadarbību transporta un loģistikas jomā, satiksmes ministrs Uldis Augulis no 16. līdz 22.jūnijam atrodas darba vizītē Ķīnā. Tās laikā ministrs piedalās starptautiskajā konferencē “Pasaules transporta konvencija”, kā arī apmeklēs virkni Ķīnas lielāko pilsētu, tiksies ar transporta, tranzīta nozares amatpersonām un uzņēmējiem.

 

Sakārtos valsts un pašvaldību autoceļu un ielu būvniecības kvalitātes vispārīgās prasības

Ceturtdien, 14.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts noteikumu projekts "Valsts un pašvaldību autoceļu un ielu būvniecības kvalitātes vispārīgās prasības", kura mērķis ir nodrošināt racionālu publisko līdzekļu izmantošanu autoceļu un ielu būvniecībā un novērst gadījumus, kad par publiskiem finanšu līdzekļiem tiek ierosināts būvniecības process, kura rezultātā netiek sasniegts izlietotajiem līdzekļiem atbilstošs ceļa lietotāju ieguvums un uzbūvēto konstrukciju kalpošanas laiks samazinās nekvalitatīvu projekta risinājumu vai neatbilstoši veiktu būvdarbu dēļ.

 

Vjetnamas un Taizemes uzņēmēji atzinīgi novērtē Latvijas tranzīta un loģistikas piedāvājumu

Vizītes laikā Vjetnamā un Taizemē Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš informēja valsts amatpersonas un uzņēmējus par Latvijas tranzīta un loģistikas sektora potenciālu, kā arī norādīja uz dažādām biznesa sadarbības iespējām starp Latviju un Vjetnamu un Taizemi, uzverot mūsu valsts priekšrocības.

 

Nīderlandes karaļa vizītes laikā parakstīts sadarbības līgums starp Rīgas un Roterdamas ostu pārvaldēm

Šonedēļ, 11.jūnijā, Viņa Majestāte Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs (King Willem-Alexander) viesojās Rīgas brīvostas pārvaldē, kur tikās ar Nīderlandes – Latvijas biznesa semināra “Get Connected” dalībniekiem. Sarunās piedalījās Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.