LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi piedalās gadskārtējā izstādē “TransRussia 2018”

Otrdien, 17.aprīlī, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš darba vizītes ietvaros Maskavā uzstājās 23.starptautiskās transporta konferences “TransRussia 2018” plenārsesijā, kā arī uzrunāja izstādes dalībniekus un viesus starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransRussia 2018” atklāšanas ceremonijā.

 

Augulis: ir izdevies panākt vienošanos par finansējumu Vidzemes šosejas Sēnītes posma rekonstrukcijai; jau šogad tiks izsludināts iepirkums

“Šonedēļ ir izdevies panākt vienošanos par papildu finansējumu Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam, kas ir pazīstams kā Sēnītes posms. Jau šogad VAS Latvijas Valsts ceļi izsludinās iepirkumu,” šodien notiekošajā ikgadējā ceļu nozares konferencē informēja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 

airBaltic 2017. gadā sasniedz visu laiku labākos darbības rezultātus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2017. gadā par 16,8 miljoniem eiro palielinājusi savu operatīvo peļņu (EBIT), kopā sasniedzot 20,2 miljonus eiro. Tajā pašā laikā airBaltic ieņēmumi pērn būtiski auguši (+22%) un veido 347,7 miljonus eiro, bet pārvadāto pasažieru skaits sasniedzis jaunu rekordu – 3,5 miljonus. Tīrā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājusies par 3,4 miljoniem eiro, sasniedzot 4,6 miljonus eiro. Rezultātā airBaltic peļņu sasniegusi jau piekto gadu pēc kārtas.

 

Latvijā joprojām viens no straujākajiem ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita samazinājumiem ES

Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar ikgadējo ziņojumu, kurā ietverts pārskats par situāciju ceļu satiksmes drošības jomā 2017. gadā. Pārskatā minēts, ka Latvijā ir joprojām viens no straujākajiem ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita samazinājumiem Eiropas Savienībā (ES).

 

SM un LU parakstīs memorandu par sadarbību pētniecībā un inovāciju izstrādē

Trešdien, 11.aprīlī, plkst.13.00 Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks un satiksmes ministrs Uldis Augulis piedalīsies diskusijā par zinātnes pienesumu transporta un sakaru nozares attīstībā, kā arī parakstīs pirmo nozares un LU sadarbības memorandu.

 

Pozitīva diskusija ar Eiropas Parlamentu par Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektu

Šī gada 3. un 4. aprīlī Eiropas Parlamenta Budžeta kontroles komitejas delegācija apmeklēja Latviju, lai iepazīstos ar dažiem no spilgtākajiem Latvijas Eiropas Savienības (ES) fondu projektiem un klātienē uzzinātu Latvijas pieredzi ES fondu vadībā un uzraudzībā. Transporta nozares ietvaros tika apspriests Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekts.

 

Globālā transporta drošības konference Rīga pulcē transporta nozares drošības ekspertus no 59 valstīm

Ceturtdien, 5.aprīlī Rīgas Motormuzejā notika Satiksmes ministrijas organizēta starptautiskā konferencei “Globālā transporta drošība un drošums simtgadei”, kurā piedalījās ap 160 dalībniekiem no 59 valstīm. Apvienoto Nāciju Organizācija un Starptautiskais Transporta forums (ITF) ir gatavi atbalstīt Latviju ceļu drošības politikas veidošanā nākotnē, tā šodien atzina ANO īpašais sūtnis Žans Tods un ITF Ģenerālsekretārs Jangs Tae Kims.