LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Uz pirmo sēdi sanāk darba grupa sociālo jautājumu risināšanai Latvijas dzelzceļā

Piektdien, 24. janvārī Satiksmes ministrijā (SM) uz pirmo darba sēdi sanāca darba grupa, kuras uzdevums ir risināt sociālos jautājumus saistībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) restrukturizāciju un darbinieku skaita samazināšanu. Darba grupa sekos līdzi tam, kādās jomās nodarbinātos darbiniekus uzņēmumā šīs pārmaiņas skars un kādos termiņos, lai pēc iespējas sniegtu nepieciešamo atbalstu un mazinātu sociālo spriedzi.

 

Spriedīs par Rail Baltica projekta īstenošanas aspektiem Rīgas labā krasta teritorijā

Pirmdien, 27. janvārī, Satiksmes ministrijā (SM) notiks Ilgtspējīgas attīstības konsultatīvās koordinācijas padomes sēde. To vadīs satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Rīgas Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

 

Autovadītāju ievērībai: Autoceļi šorīt vietām apledo Vidzemē un Latgalē

Šorīt apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 42 VASLatvijas autoceļu uzturētājsziemas dienesta tehnikas vienības.

 

Satiksmes ministrs ar Kurzemes pašvaldību vadītājiem pārrunā valsts ceļu tīkla attīstību nākamajiem 20 gadiem

Trešdien, 22. janvārī, Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētāju Jāni Langi tikās Kuldīgā ar Kurzemes reģiona pašvaldību vadītājiem, lai iepazīstinātu ar vīziju efektīvai valsts ceļu tīkla sakārtošanai "Latvijas valsts ceļu tīkls 2040".

 

Satiksmes ministrija veikusi līdz šim plašāko pētījumu par velosatiksmi Latvijā

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienas braucēji ir 6% - tā liecina pēc SM pasūtījuma veiktais pētījums. Vismaz vienu reizi nedēļā ar velosipēdu pārvietojas 20% Latvijas iedzīvotāju, no kuriem visvairāk Pierīgā (23%), bet vismazāk – Latgalē (17%). Visbiežākie ar velosipēdu pārvietojas izklaides un atpūtas nolūkā, bet nepilni 9% Latvijā strādājošo iedzīvotāju velosipēdu izmanto, lai nokļūtu darbā.

 

Satiksmes ministrs plānošanas reģionos prezentē ilgtermiņa attīstības vīziju Latvijas valsts ceļu tīklam

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vadību šodien, 21. janvārī, devās uz Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdi Iecavā, lai diskutētu par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību periodā no 2020. līdz 2040.gadam.

 

Ministrs uzdevis izveidot darba grupu sociālo jautājumu risināšanai Latvijas Dzelzceļā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ir uzdevis Satiksmes ministrijā (SM) izveidot darba grupu, kas risinās sociālos jautājumus saistībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” restrukturizāciju un darbinieku skaita samazināšanu.