LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Augulis: LAU jābūt gataviem nodrošināt grants ceļu caurbraucamību un remontdarbus pēc ziemas sezonas

Ceturtdien, 22.martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar valsts kapitālsabiedrības “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju Raiti Nešporu, valdes locekli Vilni Vitkovski un padomes locekli Normundu Narvaišu, lai pārrunātu šogad ieplānotos ceļu uzturēšanas darbus. Ministrs īpašu uzmanību pievērsa uzņēmuma gatavībai gaidāmajiem pavasara darbiem, lai uzņēmums operatīvi un kvalitatīvi likvidētu ziemas laikā radušās bedres un plaisas uz ceļiem.

 

Satiksmes ministrija ar LPS spriež par vietējiem ceļiem

Šodien, 22.martā satiksmes ministrs U. Augulis tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi G. Kaminski un LPS padomniekiem, lai pārrunātu aktualitātes auto ceļu nozarē, t.sk. gatavību sākt diskusiju par vietējas nozīmes ceļu nodošanu pašvaldībām.

 

U.Augulis: galvenais LVC uzdevums šogad - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz grants autoceļiem

  VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) šā gada galvenais uzdevums - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz autoceļiem ar grants segumu, ieguldot vietējās nozīmes autoceļos lielākās investīcijas kopš Latvijas neatkarības, šodien tiekoties ar LVC vadību norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Ministrs tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un valdes locekļiemEdgaru Strodu un Mārtiņu Lazdovski, lai pirms jaunās būvniecības sezonas sākuma pārrunātu uzņēmuma darbības pērnā gada rezultātus un šā gada plānus.

 

Augulis: Starptautiskās lidostas“Rīga” prioritāte ir pasažieru termināļa attīstība

Otrdien, 20. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāju Ilonu Līci, valdes locekļiem Laumu Jenču, Normundu Feierbergu un padomes priekšsēdētāju Juri Kanelu, kuri informēja par pērn paveikto un šogad ieplānotajiem darbiem. Pērnais gads uzņēmumam bija veiksmīgs: 2017.gadā lidosta “Rīga” sasniedza jaunu rekordu, apkalpojot vairāk nekā 6 milj. (6 097765) pasažieru, kas ir par 12,9% vairāk nekā 2016.gadā. Savukārt kravu apjoms lidostā pērn pieaudzis par gandrīz trešdaļu, veidojot 51% no Baltijas valstu aviokravu tirgus.

 

Parakstīts Baltijā pirmais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums

20. martā svinīgā pasākumā parakstīts pirmais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums parRail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektēšanu starptautiskajā lidostā „Rīga”. To parakstīja Eiropas sliežu platuma projekta ieviesējs Latvijā SIA „Eiropas Dzelzceļa līnijas” un atklātā starptautiskā konkursa uzvarētājs - trīs valstu uzņēmumu apvienība „PROSIV” („Sintagma” (Itālija), „Prodex” (Slovākija) un „Vektors T” (Latvija)).

 

TIEŠRAIDE 20.03. pl.9:00 no Baltijā pirmā Rail Baltica projektēšanas līguma parakstīšanas

20. martā plkst. 9:00 piedāvājam tiešraidē noskatīties Baltijā pirmā Rail Baltica projektēšanas līguma svinīgo parakstīšanu, kas notiks Latvijas RepublikasSatiksmes ministrijā.

 

Augulis: sabiedriskā transporta kvalitāte un pieejamība jānodrošina atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām

Pirmdien, 19. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD) valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu un valdes locekli Modri Jaunupu, kuri informēja par ATD paveikto pērn un gaidāmajiem izaicinājumiem šogad. Pagājušajā gadā tika uzlabota reģionālā sabiedriskā transporta kvalitāte, attīstītas lojalitātes programmas un pastiprināta autobusu kontrole, kā rezultātā pirmo reizi pēdējo gadu laikā izdevies samazināt pasažieru skaita kritumu. Savukārt par kravu un pasažieru autopārvadājumu tirgus attīstību liecina pērn pieaugošo uzņēmumu skaits un Latvijas pārvadātāju rīcībā esošo transportlīdzekļu skaits, kuru daudzums pagājušajā gadā bija lielākais kopš 2009.gada.