LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

VAS “Latvijas dzelzceļš”: cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šodien uzsāk sociālu kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu un rīcību dzelzceļa tuvumā. Tās ietvaros LDz atgādina drošas dzelzceļa šķērsošanas noteikumus un uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās, ievērojot drošības principus un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.

 

Satiksmes ministrs: valsts ceļu tīklā būvniecības sezona ir uzsākusies savlaicīgi

“Pateicoties savlaicīgi izsludinātajiem iepirkumiem, būvniecības sezona valsts ceļu tīklā ir iesākusies savlaicīgi, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus. Darbi plānoti vairāk kā 150 objektos visā valstī, vasaras vidū plānots sākt arī līdz šim vērienīgākos darbus uz valsts vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu,” šodien, apmeklējot divus būvniecības objektus uz reģionālajiem autoceļiem Jelgavas apkārtnē norādīja Satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 

LDz nākotne – jaunu loģistikas un tehnoloģisko risinājumu attīstība

Transporta nozarē pasaulē notiek visaptverošas izmaiņas, ienāk jauni augsto tehnoloģiju risinājumi un veidojas jaunas kravu un cilvēku mobilitātes plūsmas. Arī Latvijas transporta nozarei tas ir liels izaicinājums, un tai jāspēj pārorientēties. VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš, šodien iepazīstinot ar uzņēmuma nākotnes redzējumu, uzsvēra, ka vislielākā uzmanība turpmākajos desmit un vairāk gados tiks veltīta loģistikas un tehnoloģisko risinājumu attīstībai, tai skaitā viedo tehnoloģiju plašākai ieviešanai un integrācijai uzņēmuma darbībā.

 

Rīgas Aviācijas foruma ietvaros paraksta aviācijas nozares sadarbības memorandu ar Satiksmes ministriju

Starptautiskā Rīgas Aviācijas foruma (RAF 2018) ietvaros ceturtdien, 10.maijā, tika parakstīts aviācijas nozares uzņēmumus pārstāvošās Latvijas Aviācijas asociācijas un Satiksmes ministrijas sadarbības memorands, kas paredz veidot ciešāku nozares un ministrijas sadarbību aviācijas attīstībai Latvijā.

 

Valdība lemj par LDz peļņas novirzīšanu konkurētspējas nodrošināšanai

Valdība 3.maijā konceptuāli atbalstīja atļaut noteikt VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) dividendēs izmaksājamo peļņas daļu 2018.-2020.gadam 0% apmērā, atstājot peļņu kapitālsabiedrības rīcībā un novirzot to publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, tajā skaitā, rezerves veidošanai, kas var tikt izmantota valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” darbības ilgtspējas saglabāšanai un plānoto publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projektu īstenošanai. Minētais nosacījums jāņem vērā, izstrādājot likumprojektu “Par valsts budžetu 2019.gadam” un likumprojektiem turpmākajiem trim gadiem.

 

Loģistikas nozares padome pārrunā tranzīta un loģistikas nozares aktualitātes

Trešdien, 25.aprīlī, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vadībā notika Loģistikas nozares padomes sēde, kurā tika apspriestas tranzīta un loģistikas nozares aktualitātes, tai skaitā pārrunāta banku sektora ietekme uz tranzīta nozari.

 

Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi piedalās gadskārtējā izstādē “TransRussia 2018”

Otrdien, 17.aprīlī, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš darba vizītes ietvaros Maskavā uzstājās 23.starptautiskās transporta konferences “TransRussia 2018” plenārsesijā, kā arī uzrunāja izstādes dalībniekus un viesus starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransRussia 2018” atklāšanas ceremonijā.