LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Autovadītāju ievērībai: valsts ceļu tīklā rit aktīva būvdarbu sezona; aicinām ievērot luksoforu signālus remontdarbu vietās

Valsts ceļu tīklā rit aktīva būvdrbu sezonā, darbi notiek visos reģionos. Aicinām autobraucējus ievērot luksoforu signālus būvdarbu zonās, kā arī sekot līdzi ceļazīmēm.

Rīta stundās un darba dienas beigās palēnināta satiksme var būt Pierīgā uz Jūrmalas šosejas un uz Vidzemes šosejas Sēnītes posmā, kā arī Jelgavas apkārtnē, kur būvdrabi notiek vairākos posmos. Uz Jūrmalas šosejas, un satiksme notiek pa vienu brauktuvi ar divām joslām katrā virzienā un mainīta satiksmes organizācija krustojumā ar Rīgas apvedceļu.

Visgarākais remontposms patlaban ir abpus Pāvilostai – tur ir astoņi luksoforu posmi un darbi notiek arī pašā Pāvilostā. Vairāk laika prasa arī ceļš uz jūru no Ēdoles līdz Jūrkalnei. Ar 45 minūšu gariem remontposmiem ir jārēķinās no Gulbenes Balvu virzienā un no Tērvetes līdz Lietuvas robežai.

Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, plānojot savus braucienus. Arvisiem būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem var iepazīties kartē VASLatvijas Valsts ceļimājas lapā www.lvceli.lv.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem:

Jelgavā un tās apkārtnē

·Loka maģistrāles pārbūves ietvaros slēgts maģistrāles pārvads pār dzelzceļu. Apbraukšana saskaņā ar norādēm.

·Tilta pār Platoni Miera ielā pārbūves laikā satiksme ir novirzīta pa pagaidu tiltu ar vairs tikai vienu braukšanas joslu katrā virzienā.

·Garozas ielas pārbūve turpinās ar vienu luksoforu posmu.

·Turpinās arī rotācijas apļa izbūve Rīgas ielā Ozolniekos un gājēju ceļa izbūve gar vietējo autoceļu Ozolnieki–Brankas–Brankstūri (V1068) posmā no Ozolnieku stacijas līdz Brankām.

Pierīgā

· Uz Jūrmalas šosejas (A10) ir mainīta satiksmes organizācija un slēgta brauktuve Jūrmalas virzienā. Satiksme abos virzienos pa divām joslām pārkārtota uz brauktuves Rīgas virzienā. Ātruma ierobežojums 70 km/h. Nozīmīgi satiksmes organizācijas grozījumi krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5.

· Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdzSēnīteiātruma ierobežojums 70 km/h unsatiksme notiek pa vienu braukšanas joslu katrā virzienā. Ir slēgta nobrauktuve no Vidzemes šosejas Valmieras virzienā un satiksme ir novirzīta uz rotācijas apli zem ceļa pārvadiem.Augstuma gabarīta ierobežojums rotācijas aplī zem pārvadiem 4,5 m.

Vidzemē

· Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam seši ar luksoforiem regulēti posmi, lai tos izbrauktu nepieciešama pusstunda.

· Uz Ķeguma HES tilta (P8) satiksme tiek regulēta ar luksoforiem – platuma ierobežojums 2,75 m un masas ierobežojums 15t.

· Uz autoceļa Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram pieci luksoforu posmi, tos var izbraukt pusstundā.

· Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme piecos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, lai tos izbrauktu, nepieciešamas 45 minūtes. Pagaidu tilta brauktuves platums 4 m un nestspēja 52 t.

Latgalē

·Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei (0,06.-8,30. km) četri luksoforu posmi, tos var izbraukt pusstundā.

·Uz Daugavpils apvedceļa tilta pār Daugavu satiksme notiek pa vienu joslu, to regulē luksofors.

·Uz autoceļa Rēzekne–Gulbene (P36) posmā no Audriņiem līdz Dricāniem ir viens luksoforu posms, strādā arī satiksmes regulētāji.

·Uz autoceļa Viļaka–Kārsava (P45) Kārsavas pusē ir septiņu kilometru remontposms ar vienu luksoforu posmu.

·Uz autoceļa Kārsava–Ludza–Ezernieki (P49) no Kārsavas līdz Kožurkiem divi luksoforu posmi.

Zemgalē

·Uz autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) pie Jaunjelgavas ir divi luksoforu posmi un satiksme novirzīta pa apbraucamo ceļu.

·No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme septiņos posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontdarbu posmam nepieciešamas 45 minūtes.

·Uz autoceļa Dobele–Bauska (P103) posmā no Mūrmuižas līdz Elejai ir viens luksoforu posms.

·Uz autoceļa Tukums–Auce (P104) posmā no Lielauces līdz Auceiir divi līdz trīs luksoforu posmi.

Kurzemē

·Uz autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111)posmā no Labraga līdz Mežainei astoņi luksoforu posmi, lai tos izbrauktu, vajadzīgs vairāk nekā stundu. Remontdarbi notiek arī uz pievedceļa Pāvilostai.

·Uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei divos posmos satiksmi organizē ar luksoforiem vai ar satiksmes regulētājiem. Nepieciešama vismaz pusstunda remontposma izbraukšanai.

·Uz autoceļa Annenieki–Jaunpils (V1457) ir trīs ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un remontposms prasa 20 minūtes ceļā. Jaunpilī remontdarbu dēļ slēgts tilts pār Bikstupi, apbraukšana organizēta pa pašvaldības ielām.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VASLatvijas Valstsceļimājaslapāwww.lvceli.lvun navigācijas lietotnēWaze.

Informāciju sagatavoja VASLatvijas Valsts ceļiKomunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs