LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Noslēgts līgums par nozīmīgākā Rail Baltica objekta Latvijā projektēšanu un būvdarbiem

Sekmīgi noslēdzies starptautisks iepirkuma konkurss „Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi”. Par konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība „BESIX RERE GROUP”, kurā apvienojušies uzņēmumi N.V. BESIX S.A. (Beļģija) un SIA „RERE BŪVE” (Latvija). Rail Baltica ieviešanas rezultātā Rīgas centrā tiks izveidots mūsdienīgs multimodāls satiksmes mezgls, kas palielinās mobilitāti, drošību, pieejamību, kā arī piešķirs Rīgai jaunus vaibstus, vizuāli un funkcionāli savienojot līdz šim ar dzelzceļa uzbērumu atdalītās pilsētas daļas, kā arī ar jaunu dzelzceļa tiltu ērti savienojot Daugavas abus krastus arī gājējiem un riteņbraucējiem. Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā „Eiropas Dzelzceļa līnijas”apjomīgo darbu veikšanai sagatavojis un noslēdzis līgumu (tā apjoms kopā ar pielikumiem ir vairāk kā 10000 lappuses) par Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksās apbūves būvprojekta izstrādi un būvdarbiem. Līgumā ir apvienotas prasības objekta projektēšanai un būvniecībai, un to parakstot, konkursa uzvarētājs apņemas veikt pilnīgu būvprojekta izstrādi un saskaņošanu, kā arī būvdarbus, uzņemoties pilnu atbildību par projekta realizāciju. Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir LR Satiksmes ministrija. Projekta īstenošana notiks kārtās.

Aicinām š.g. 11. jūnijā plkst. 10:00 Gogoļa ielā 3, Rīgā, Satiksmes ministrijā uz svinīgu projektēšanas un būvdarbu prezentāciju „Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi“

Piedalīsies:

o Tālis Linkaits, LR Satiksmes ministrs

o Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis

o Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un komunikācijas departamenta direktors

o Timo Rīhimeki, RB Rail valdes priekšsēdētājs

o Jānis Lange, Latvijas Dzelzceļš padomes priekšsēdētājs,

o Ilze Purmale, Rīgas domes Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja

o Guntis Aboltiņš-Āboliņš, RERE GRUPA valdes priekšsēdētājs, „BESIX RERE GROUP“

o Nic de Roeck, BESIX starptautiskā reģiona vadītājs – Eiropa, „BESIX RERE GROUP“.

„BESIX RERE GROUP”projektēšanu un būvdarbus veiks, pamatojoties uz metu konkursā izvēlēto risinājumu. Tas ir arhitektu biroja„PLH Arkitekter”sadarbībā ar„COWI”(Dānija) izstrādātais stacijas un tā apkārtnes attīstības projekta mets. Tas ietver 2,6 km garu Eiropas sliežu platuma dzelzceļa posmu Rīgā no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai, 6 jaunus dzelzceļa pārvadus pār Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielu, kā arī jaunu 1 km garu tilts: pār Daugavu un mazo Daugavu. Izstrādātais projekts paredz esošā uzbēruma vietā posmā no autoostas līdz Stockmann universālveikalam un no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas līdz Elizabetes ielai izveidot estakādi, pa kuru turpmāk organizēt dzelzceļa satiksmi. Uzbēruma norakšana ļaus vizuāli un funkcionāli savienot divas Rīgas pilsētas daļas: Vecrīgu ar Latgales priekšpilsētu, no Vecrīgas puses atverot skatu uz Rīgas Centrāltirgu. Gājēju ērtībām tiks izbūvēti gājēju ceļi zem platformām. Rīga tiks arī pie jaunas ielas: tiks savienota Elizabetes iela ar Timoteja ielu.

Konkursa gaita: Atgādināsim, ka Rail Balticaprojekta ieviesējs Latvijā – uzņēmumsEiropas Dzelzceļa līnijas2017. gada 21. aprīlī izsludināja starptautisku publisku iepirkumu divās kārtās „Rail BalticaRīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi” būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības un būvdarbu veikšanas nodrošināšanai. Iepirkuma 1. kārtā kvalifikācijas pieteikumi tika saņemti no 7 starptautiskām apvienībām, tai skaitā Latvijas lielākajiem būvuzņēmumiem. Iepirkuma otrajā kārtā, kura tika izsludināta 2018. gada augustā, sacensību turpināja 6 starptautiskas apvienības – augstas raudzes profesionāļi ar globālu pieredzi dzelzceļa un tiltu infrastruktūras projektēšanā un būvniecībā.

2018. gada 3.decembrī konkursa 2. kārtai savus pieteikumus iesniedza divi pretendenti:personu apvienība „BESIX RERE GROUP” un personu apvienība „ITL Rail Baltica”.Personu apvienības „BESIX RERE GROUP” finanšu piedāvājuma cena (bez PVN) bija 430538203.00 EUR, bet personu apvienības „ITL Rail Baltica” – 545454000.00 EUR.Šis bija starptautiska iepirkuma noslēdzošais posms, pēc kura pieteikumu izvērtēšanas konkursa komisija pieņēma lēmumu slēgt līgumu ar personu apvienību „BESIX RERE GROUP”, uzticot konkursa uzvarētājam veikt projektēšanu un būvdarbus.Par personu apvienību BESIX RERE GROUP: Personu apvienībā „BESIX RERE GROUP” apvienojušies uzņēmumiN.V. BESIXS.A. (Beļģija) un SIA „RERE BŪVE” (Latvija). Tās dalībniekiem ir ievērojama starptautiska pieredze dzelzceļa, publisku un privātu ēku un objektu projektēšanā un būvniecībā. Nozīmīgi darbi īstenoti Utrehtas dzelzceļa stacijas (vairāk nekā 23000 m²) pārbūves projektā Holandē, kā arī Reģionālā Ekspreša tīkla realizācijā Briselē. Projektēti un uzbūvēti tilti, kā, piemēram, Al Mariah tilti (4 tilti ar kopējo garumu 1,4 km) Abu Dabī, un citi komplicēti infrastruktūras objekti.

Par Eiropas Dzelzceļa līnijas: Eiropas Dzelzceļa līnijasir projektaRail Balticaieviesējs Latvijā.Eiropas Dzelzceļa līnijasveic projekta Rail Balticarealizēšanu Latvijā atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem starp INEA (Innovation and Networks Executive Agency), kas ir ES infrastruktūras savienošanas instrumenta izpildaģentūra un RB Rail AS, kas ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kuru Baltijas valstis pilnvaro parakstīt finansēšanas līgumus un kas atbild par Rail Baltica projekta horizontālo, tas ir kopīgo, aktivitāšu īstenošanu.

Papildus informācijai:
Rita Voronkova,
Eiropas Dzelzceļa līnijaskomunikācijas vadītāja
Mob.tel. 29264403,
e-pasts:rita.voronkova@edzl.lv