Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Turpinās Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkumi Latvijā un Igaunijā

Rail Baltica kopuzņēmums izsludinājis otrās kārtas iepirkumu par būvprojektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumu sniegšanu posmiem Vangaži–Salaspils–Misa Latvijā un Tallina–Rapla Igaunijā.

Seši starptautiski konsorciji, kur apvienojušies būvprojektēšanas un inženieru uzņēmumi no Baltijas un citām Eiropas valstīm, kvalificējušies otrās kārtas iepirkumam posmam Latvijas teritorijā un desmit – Igaunijas teritorijā. Iepirkuma uzvarētājiem būs jānodrošina būvprojekta pamatrisinājumu izstrāde dzelzceļa zemes klātnes, virsbūves un civilstruktūru būvniecībai, kā arī vērtības inženierija, teritoriālo plānu risinājumi, detalizēta būvprojekta izveide un autoruzraudzība.

“Abos dzelzceļa posmos ir vairāki augstas sarežģītības infrastruktūras objekti, piemēram, tilts pār Daugavu, kā arī Tallinas–Raplas maģistrāles šķērsojums. Esam gandarīti, ka pieteikumi saņemti no uzņēmumiem, kam ir plaša inženierijas pieredze lielos infrastruktūras projektos, kas ir līdzīgi gan apjoma, gan sarežģītības ziņā,” komentē Marts Nilsens, RB Rail AS tehniskais direktors.

Sākotnējais plāns paredz, ka Rail Baltica pamata trases posms Vangaži–Salaspils–Misa Latvijā būs 67 km garš ar 33 pārvadiem un pārejām, kā arī savienojumu ar Rail Baltica intermodālo loģistikas centru Salaspilī un Vangažos plānoto infrastruktūras apkopes punktu. Šis posms šķērsos 11 tiltus, kuru skaitā ir arī viena no ievērojamākām būvēm Latvijas teritorijā – aptuveni 1,3 km garš tilts pār Daugavu.

Savukārt Igaunijas posma Tallina–Rapla garums sasniegs 48 km, un tajā pašlaik plānoti 24 pārvadi un pārejas, kā arī 4 dzīvnieku pārejas.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš posmam Igaunijas teritorijā ir 2019. gada 13. februāris, bet posmam Latvijas teritorijā – 2019. gada 19. februāris.

Līdz šim izsludināti 7 no 11 būvprojekta iepirkumiem, kas attiecas uz 57% no visas Rail Baltica dzelzceļa līnijas. Igaunijā būvprojekta iepirkumi ir procesā visos posmos no Latvijas/Igaunijas robežas līdz Tallinai. Latvijā un Lietuvā ir uzsākti divi no četriem būvprojektu iepirkumiem katrā valstī – posmos ap Rīgu un no Kauņas līdz Lietuvas/Latvijas robežai.

RB Rail AS

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu Rail Baltica projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. RB Rail AS ir centrālais Rail Baltica projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

Vairāk informācijas:

Līva Biseniece

Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāja

+ 371 226 324331

liva.biseniece@railbaltica.org


Elvīra Kukule-Matroze

RB Rail AS komunikācijas konsultante

+ 371 291 841 45

elvira.kukule@vilands.lv

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad