Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Deviņos mēnešos kāpis LDz koncerna uzņēmumu apgrozījums

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) šā gada pirmajos deviņos mēnešos pārsniedzis budžetā prognozētos finanšu rādītājus. Uzņēmuma neto apgrozījums šī gada deviņos mēnešos bija 156,4 miljoni eiro, un tas ir par 20 miljoniem eiro vairāk nekā pērn šajā periodā. Finanšu rādītāju pieaugumu nodrošinājusi pa LDz infrastruktūru pārvadāto kravu apjoma palielināšanās.

Kravu pārvadājumu apjoms gada deviņos mēnešos sasniedza 36,1 miljonu tonnu, kas ir par 2,8 miljoniem tonnu jeb 8,4% vairāk, nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Lielāko īpatsvaru (81,5% no kopējā apjoma jeb 29,4 miljoni tonnu) kravu pārvadājumos veido importa pārvadājumi (par 3,9% vairāk nekā 2017.gada deviņos mēnešos). Lielākais pieaugums vērojams akmeņogļu segmentā (pārvadāts par 14,3% vairāk kravu nekā 2017.gada pirmajos deviņos mēnešos), ķīmisko kravu segmentā (par 39,1%), bet gandrīz divkārt pieaudzis graudu un miltu produktu pārvadājumu apjoms, sasniedzot 7,5% no kopējā kravu pārvadājumu apjoma.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš: “Pozitīvie finanšu rezultāti ir tiešs aktīva un neatlaidīga darba rezultāts ar tuvākajām kaimiņvalstīm, būtiski palielinot sadarbības apjomus ar Baltkrieviju, kā arī uzlabojot sadarbību ar Krievijas dzelzceļu. Tāpat LDz turpina attīstīt sadarbību ar partneriem Āzijā, piedāvājot kravu pārvadājumus starp Āziju un Eiropu. Tā rezultātā esam sasnieguši pārvadājumu rādītājus, kas pilnībā atbilst mūsu prognozēm un apsvērumiem, izstrādājot lielos investīciju projektus, tostarp dzelzceļa elektrifikācijas projektu.”

Saimnieciskās darbības rādītāji gada pirmajos deviņos mēnešos ir pārsnieguši arī LDz meitassabiedrību budžetā paredzēto līmeni. SIA “LDz Loģistika” neto apgrozījums sasniedzis 23,5 miljonus eiro – tas ir par 15% jeb 3 miljoniem vairāk nekā pagājušajā gadā šajā laika posmā. Savukārt peļņa bija 239 tūkstošu eiro apmērā, kas ir par 67 tūkstošiem vairāk. Saimnieciskās darbības rādītāji ir uzlabojušies, jo uzņēmuma sniegto transporta-ekspedīcijas pakalpojumu apjoms palielinājies par 15%. Sniegtie pakalpojumi Latvijas pasūtītājiem pieauguši par 18,9%. Turklāt deviņos mēnešos ir pārvadāti 11 676 TEU konteineri, tostarp no Latvijas izvesti 8158, bet ievesti - 3518 konteineri. Pērn pirmajos deviņos mēnešos kopumā pārvadāti 8466 TEU konteineri.

Arī SIA “LDz Cargo” apgrozījums deviņos mēnešos ir palielinājies par 13,7% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, un tas sasniedza 201,6 miljonus eiro. Kravu apgrozība deviņos mēnešos bija par 15% lielāka nekā pērn šajā laika periodā, kā rezultātā par 12,3% palielinājās arī faktiskie ieņēmumi no kravu pārvadājumiem. Kopumā veikti importa pārvadājumi 29,4 miljonu tonnu apmērā (+3,9), eksporta pārvadājumi 1,7 miljonu tonnu apmērā (+33,7%), bet sauszemes tranzīta apjoms sasniedzis 3,9 miljonus tonnu (+57,9).

Par 6,2 miljoniem eiro lielāks neto apgrozījums nekā pērn šajā periodā bija SIA “LDz ritošā sastāva serviss” – deviņos mēnešos tas sasniedzis 53,9 miljonus eiro. Apgrozījuma pieaugums skaidrojams ar realizētās dīzeļdegvielas apjoma un veikto vagonu depo remonta apjoma palielinājumu.

Palielinot sniegto apsardzības pakalpojumu apjomu, par 388 tūkstošiem eiro palielinājies arī SIA “LDz Apsardze” neto apgrozījums deviņos mēnešos, sasniedzot 5,2 miljonus eiro, savukārt peļņa bija 274 tūkstošu eiro apmērā, kas ir par 168 tūkstošiem vairāk nekā 2017.gada deviņos mēnešos.

SIA “LDZ Infrastruktūra” apgrozījums šā gada deviņos mēnešos ir samazinājies par 3,7 miljoniem eiro, esot 1,9 miljonu eiro apmērā. Ja 2017.gada deviņu mēnešu periodu uzņēmums noslēdza ar 301 tūkstošu eiro zaudējumiem, šogad peļņa bija 1 miljona eiro apmērā., un prognozes liecina, ka šogad tiks sasniegti noteiktie finanšu rādītāji.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

VAS “Latvijas dzelzceļš”

Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67233797, 67232873, 67234567

e-pasts: pr@ldz.lv

www.ldz.lv

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits