Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Starptautiskajā Telesakaru savienības (ITU) konferencē stiprina organizācijas lomu informācijas un sakaru tehnoloģiju izmantošanā ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Šī gada 16. novembrī, Dubajā, Apvienotajos Arābu Emirātos ar konferences gala dokumentu parakstīšanu noslēdzās kārtējā Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) Pilnvaroto pārstāvju konference. Pieņemtie gala dokumenti (rezolūcijas, lēmumi un ieteikumi) apstiprina ITU kā globālas organizācijas un tās dalībvalstu virzību uz savienotu sabiedrību un informācijas un sakaru tehnoloģiju izmantošanu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. ITU jau vairāk kā 150 gadus ir ANO specializētā aģentūra informācijas tehnoloģiju un elektronisko sakaru jautājumos.

Pilnvaroto pārstāvju konference tiek sasaukta reizi 4 gados un tā ir augstākā ITU lēmējinstitūcija, kas nosaka ITU vispārējo politiku, apstiprina organizācijas nākamo 4 gadu stratēģisko un finanšu plānu, ievēl ITU amatpersonas un valstis, kas darbosies ITU Radio lietu valdē un Padomē.

Konferences darbs tika organizēts vairāku komiteju un darba grupu, kā arī atsevišķiem jautājumiem veltītu sanāksmju formā, skatot visus ITU darbinieku, dalībvalstu un reģionālo organizāciju sagatavotos priekšlikumus izskatāmajiem jautājumiem. Gatavošanās konferencei notika gan ITU Padomē un tās darba grupās, gan ITU reģionālo organizāciju sanāksmēs un starpreģionālajās sanāksmēs īsi pirms konferences. Eiropas reģiona kopējo priekšlikumu sagatavošanu un apstiprināšanu nodrošināja Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT) ITU politikas darba grupa, kuras darbā piedalās Satiksmes ministrijas pārstāvji. Paralēli saturiskajam darbam, Pilnvaroto pārstāvju konferencē notika arī ITU amatpersonu, kā arī Radio lietu valdes un Padomes vēlēšanas. Pirmo reizi ITU vēsturē vienā no augstākajiem amatiem - ITU Telesakaru Attīstības biroja direktores amatā ievēlēta sieviete, Amerikas Savienoto Valstu pārstāve Doreen Bogdan-Martin, tādējādi veicinot konferences darba kārtībā izskatītās rezolūcijas projekta par dzimumu līdztiesības veicināšanu ITU un informācijas un sakaru tehnoloģiju nozarē īstenošanu.

Konferencē tika vērtēti tādi jautājumi kā ITU lomas stiprināšana, mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī akadēmisko pārstāvju iesaiste ITU darbā, ITU stratēģiskais plāns un budžeta ietvars turpmākajiem 4 gadiem, platjoslas attīstības veicināšana, pārejas uz interneta protokola 6.versijas (IPv6) ieviešanu veicināšana, lietu interneta (IoT) un over-the-top pakalpojumu attīstības veicināšana, jauniešu iespēju uzlabošana, izmantojot IKT tehnoloģijas u.c.

Konferencē kopumā piedalījās vairāk kā 2300 delegātu no 173 pasaules valstīm. Satiksmes ministrija organizēja sagatavošanos konferencei, kā arī Latvijas delegācijas dalību. Satiksmes ministriju konferencē pārstāvēja Sakaru departamenta direktors Valters Bajārs un Sakaru departamenta direktora vietniece – Sakaru nozares attīstības nodaļas vadītāja Zita Kanberga. Konferencē piedalījās arī delegāti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas, kā arī aktīvu atbalstu sniedza kolēģi no Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ženēvā.

 
No Mērsraga līdz Upesgrīvai sākas ceļa būvdarbi
Autovadītāju ievērībai: Ozolnieku novadā visu nedēļu būs palēnināta satiksme uz autoceļa Jelgava–Iecava; ceļu remontdarbi notiek visos valsts reģionos
Foto: airBaltic saņem 18. AirbusA220-300 lidmašīnu
Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti
Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus