Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Pekinā

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Pekinā

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš no 15. līdz 16. septembrim piedalīsies 10. Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē Ķīnā, Pekinā, prezentējot Latvijas piedāvātās iespējas augstākajām Ķīnas valsts amatpersonām un tranzīta jomas uzņēmējiem.

Ķīnas ārvalstu investīciju izstādes laikā tiek organizēti investīciju semināri, projektu prezentācijas, kā arī augsta līmeņa tikšanās, lai apkopotu uzņēmumu, finanšu iestāžu, pakalpojumu sniedzēju, valsts pārvaldes iestāžu, starptautisko organizāciju, uzņēmējdarbības asociāciju piedāvājumus sadarbības un investīciju iespējām ārpus Ķīnas. Latvijas dalība Ķīnas ārvalstu investīciju izstādē ir būtisks priekšnoteikums, lai piesaistītu Ķīnas investīcijas, kā arī attīstītu sadarbību starp abām valstīm.

SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš norāda, ka SM jau ir definējusi ekonomiskās sadarbības attīstības galvenās intereses, apjomu un mērogu transporta un loģistikas jomā ar Ķīnu. Prioritārās sadarbības jomas ir aviācija, ostas, dzelzceļi un industriālo parku attīstība.

Izstādes laikā notiks vairāki forumi, kuros uzstāsies arī SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Dalība foruma paralēlās sesijās kopā ar Ķīnas amatpersonām stiprinās Latvijas un Ķīnas valdības pārstāvju attiecības. Izstādes laikā notiks arī SM valsts sekretāra tikšanās ar Ķīnas transporta un loģistikas jomas uzņēmējiem, informējot par Latvijas iespējām veikt pasažieru un kravu pārvadājumus no un uz Ķīnu.

Latvijai veiksmīga sadarbība ar Ķīnu attīstās jau šobrīd, uzsver SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Piemēram, vadošās Ķīnas e-komercijas platformas Alibaba grupas loģistikas uzņēmums "Cainiao" un Latvijas Pasts sadarbojas e-komercijas sūtījumu piegādē caur starptautisko lidostu “Rīga”. Savukārt Ķīnas “Cosco Shipping Lines” un Rīgas brīvosta ir uzsākusi tiešos konteinerkuģu pakalpojumus, bet VAS “Latvijas Dzelzceļš” turpina sadarbību ar “CR Express”, izstrādājot multimodālos jūras un dzelzceļa transporta pārvadājumu maršrutus no un uz Ķīnu.

Aivis Vincevs
Satiksmes ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028363,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Vidzemē plānots testēt elektrisko velosipēdu sistēmu lauku reģionos
VAS “Latvijas dzelzceļš” saņēmis 6 piedāvājumus dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektēšanai
Nedēļas nogalē norīkots nakts vilciens Operetes festivāla Ikšķilē un “Kartupeļpalmas” Salaspilī apmeklētājiem
Biķerniekos norisināsies aizraujošas spīdveja sacensības
Lidostas “Rīga” ārpus Šengenas atlidošanas zālē modernizēs bagāžas lentas