Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

CSDD aicina - vasaras nometnēs bērniem mācīt satiksmes drošības lietas

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina vasaras nometņu programmās iekļaut satiksmes drošības jautājumus. CSDD izstrādātie satiksmes drošības mācību līdzekļi digitālā formā ir pieejami platformā www.berniem.csdd.lv. Savukārt, velo eksāmenu var kārtot gan CSDD nodaļās gan arī skolās, kuras nodrošina kvalitatīvu eksaminācijas procesu datorklasēs un slēdz sadarbības līgumu ar CSDD par velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu organizēšanu. Divu mācību gadu laikā 278 izglītības iestādes nodrošina kvalitatīvas zināšanas satiksmes drošībā un veic velosipēdistu eksamināciju savā skolā.

Tieši brīvlaikā, kad bērni ielās izbrauc ar skrejriteņiem, skrituļdēļiem, skrituļslidām, velosipēdiem, elektroskrejriteņiem u.c. transportlīdzekļiem, svarīgi ir viņiem izskaidrot drošības jautājumus. Jo, lai ar šiem braucamajiem piedalītos ceļu satiksmē, ir jāzina noteikumi un zināšanu pārbaudei būtu arī jānokārto velosipēdu vadītāja eksāmens.

Velosipēdistu izglītošanai CSDD ir izstrādājusi mācību un metodiskos līdzekļus sākumskolai „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”, kas atrodami šeit: https://ej.uz/pe8q. Lai palīdzētu pedagogiem sagatavot jaunos velobraucējus atbildīgai, uz zināšanām balstītai, un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām, ir izveidoti šādi mācību līdzekļi – metodiskā grāmata (grāmatu saņem katrs projekta pedagogs), interesanti video materiāli skolēnu izglītošanai un video uzrunas skolotājiem, kurās apkopota informācija mācību stundu norisei. Pieteikties projekta realizācijai savā izglītības iestādē var pa tālruni 67025730 darba dienās no 9.00 līdz 16.30 vai e-pastu velo@csdd.gov.lv

Caur spēlēm un video sižetiem, stāstījumu un jautājumiem bērni portālā www.berniem.csdd.lv arī vasaras nometnēs var mācīties satiksmes noteikumus.

CSDD Komunikācijas departaments
Tālrunis: 67025730
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia
Instagram: csdd_lv

 
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad
Uz remontdarbu laiku daļēji slēgs Saulkrastu apvedceļa divlīmeņu krustojumu
Prezentēs pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim veltītu pastmarku bloku