Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

No 12. maija, braucot vilcienā, jālieto mutes un deguna aizsegs

Ievērojot satiksmes ministra 08.05.2020. rīkojumu “Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā”, lai ierobežotu infekcijas slimības COVID-19 izplatību, no otrdienas, 12. maija, vilcienos visu brauciena laiku pasažieriem būs jālieto mutes un deguna aizsegs katra paša un apkārtējo papildu drošībai. Par aizsegu tiek uzskatīta ne tikai medicīniskā maska vai respirators, bet arī šalle, lakats un citi tamlīdzīgi izstrādājumi.

Turpmāk vilcienu konduktori kontrolieri drīkstēs pasažieriem prasīt brauciena laikā lietot mutes un deguna aizsegu, t.i., respiratoru, masku, šalli, lakatu vai tml., un aizrādīt pasažieriem, kuri šo prasību neievēro. Tāpat nepieciešamības gadījumā citi pasažieri drīkstēs informēt par noteikto piesardzības prasību neievērošanu vilciena konduktoru kontrolieri vai atbildīgās valsts iestādes.

Pasažieri joprojām tiek aicināti vilcienā vispirms ieņemt tās sēdvietas, kas atrodas pamīšus, ievērot distanci no citiem pasažieriem gan brauciena laikā, gan iekāpjot un izkāpjot no vilciena. Tāpat, lai mazinātu cilvēkkontaktu, aicinām pasažierus izvēlēties vilciena biļetes attālinātu iegādi “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā, tādējādi ietaupot 5 vai 10% no biļetes cenas. Savukārt, pērkot biļeti vilcienā pie konduktora kontroliera, labāk ir veikt bezskaidras naudas norēķinus.

Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā aizvien ir spēkā aicinājums pirms katra brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos.Ja brauciens patiešām ir neatliekams, iespēju robežās lūdzam izmantot sabiedrisko transportu laikā, kad tajā ir mazāk pasažieru, īpaši tas jāņem vērā cilvēkiem, kuri ir pakļauti augstam saslimstības riskam.

Turpinoties ārkārtējai situācijai, no 13. maija joprojām ir atcelti 13 vilcienu reisi Dubultu, Jelgavas, Carnikavas un Ogres virzienā, savukārt 4 darba dienu vilcienu kustība Ogres un Jelgavas virzienā no 13. maija ir atjaunota. Tāpat, ņemot vērā siltāka laika iestāšanos, no 13. maija sešu vilcienu Rīga-Carnikava maršruts ir pagarināts līdz Saulkrastiem vai vilcieni ir norīkoti arī brīvdienās un sešu vilcienu Rīga-Dubulti maršruts ir pagarināts līdz Slokai. “Pasažieru vilciena” mājaslapā un mobilajā lietotnē publicētais vilcienu kustības saraksts, kas redzams 10 dienas uz priekšu, jau ietver minētās izmaiņas.

No 15. maija darbu atsāks “Pasažieru vilciena” Klientu apkalpošanas centrs Rīgas Dzelzceļa stacijā katru dienu no plkst. 7.00 līdz 19.00.

Par PV.

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr: 29467009

 
CSDD aicina - vasaras nometnēs bērniem mācīt satiksmes drošības lietas
airBaltic uzsāks lidojumus uz populārākajiem vasaras galamērķiem agrāk, nekā plānots
Pērn aviācijas drošumu visbiežāk apdraudēja bīstamie priekšmeti pasažieru bagāžā
airBaltic plāno atsākt lidojumus uz Liepāju 13. jūlijā
Pilotprojekta laikā vairāk nekā uz pusi samazinājies autoceļu lietošanas nodevas nemaksātāju skaits