Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Martā būtiski pieaudzis gan eParaksta lietotāju, gan izmantošanas reižu skaits

Lai gan marts un aprīlis tradicionāli ir bijuši mēneši, kad iedzīvotāji biežāk nekā citos mēnešos izmanto eParaksta rīkus dokumentu parakstīšanai, šī gada martā strauji pieaudzis gan dokumentu eParakstīšanas reižu skaits, gan jaunu eParaksta lietotāju skaits, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC).

Līdz ar valstī noteiktajiem klātienes klientu apkalpošanas un citiem pārvietošanās un saskarsmes ierobežojumiem, jau pirmajās dienās kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieteikumu skaits mobilās lietotnes eParaksts mobile saņemšanai dubultojās un atsevišķās dienās pat sasniedza četrkārtēju pieaugumu salīdzinot ar mēneša sākumu. Savukārt līgumu skaits, kas klientiem tika nogādāti ar bezmaksas kurjeru, atsevišķās dienās pēc 13.marta bija pat septiņas reizes lielāks nekā mēneša sākumā.

“Valsts iedzīvotāju ikdiena marta vidū mainījās teju vienas nakts laikā. Uzņēmējiem un valsts pārvaldes iestādēm, kā arī privātpersonām bija steidzami jārod jauni risinājumi ikdienas darbību, pakalpojumu un oficiālās saziņas nodrošināšanai. Ir gandarījums, ka eParaksts spējis sniegt atbalstu ikdienas organizēšanai. Tas ļoti nepieciešams gan iedzīvotājiem, gan komersantiem, kuri šobrīd saziņu un darījumus ar pašmāju un ārvalstu partneriem un klientiem organizē attālināti un droši, izmantojot drošus identitātes apliecināšanas un parakstīšanas rīkus, kas ir gan lokāli, gan starptautiski atzīti,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Kopumā martā saņemti vairāk nekā 5200 pieteikumi eParaksts mobile saņemšanai un lielākā daļa no tiem iesniegta sākot no 13.marta. Salīdzinoši līdz šim vidēji ik mēnesi saņemti aptuveni 2000 jauni pieteikumi eParaksts mobile saņemšanai.

Tāpat būtiski pieaudzis arī eParaksta izmantošanas reižu skaits dokumentu parakstīšanai. Pērnā gada martā portālā eParaksts.lv un mobilajā lietotnē eParakstsLV parakstīti nepilni 92 000 dokumentu, savukārt šī gada martā šajās vidēs eParaksts lietots par 48% vairāk, pārsniedzot 136600 reizes. Salīdzinot pērnā un šī gada pirmos trīs mēnešos, par 45% pieaudzis arī portāla unikālo lietotāju skaits.

Tāpat martā pieaugusi eID kartes izmantošana gan dokumentu parakstīšanai, gan identitātes apliecināšanai dažādu e-pakalpojumu saņemšanai. 2019.gada martā eID karte dokumentu parakstīšanai izmantota vairāk nekā 134000 reižu, savukārt šī gada martā eID kartes lietošana parakstīšanai teju dubultojusies, sasniedzot 231788 reizes. Arī aprīlis iesācies ar aktīvu eID kartes lietošanu, jo pirmajās septiņās aprīļa darba dienās eID karte parakstīšanai lietota vidēji 12 000 reizes dienā.

eParaksta rīki e-Identitātes apliecināšanai martā lietoti 185000 reizes, turklāt būtisks pieaugums salīdzinot ar šī gada februāri redzams tieši eParaksts mobile kā identitātes apliecināšanas rīka pielietošanā.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”
Tālr. 29665001

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/LVRTC

Facebook: www.facebook.com/eParaksts

Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

 
CSDD aicina - vasaras nometnēs bērniem mācīt satiksmes drošības lietas
airBaltic uzsāks lidojumus uz populārākajiem vasaras galamērķiem agrāk, nekā plānots
Pērn aviācijas drošumu visbiežāk apdraudēja bīstamie priekšmeti pasažieru bagāžā
airBaltic plāno atsākt lidojumus uz Liepāju 13. jūlijā
Pilotprojekta laikā vairāk nekā uz pusi samazinājies autoceļu lietošanas nodevas nemaksātāju skaits