Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Veikta virkne pasākumu, lai veicinātu piesardzību un nodrošinātu vilcienu pasažieru distancēšanos

Ievērojot satiksmes ministra 26.03.2020. rīkojumu “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā”, “Pasažieru vilciens” ir veicis dažādus pasākumus, lai, saglabājot iespēju būtiskos un neatliekamos gadījumos personām nokļūt savā galamērķī, tiktu nodrošināta distancēšanās un veicināta piesardzība vilcienu pasažieriem.

Šobrīd gan “Pasažieru vilciena” mājaslapā un sociālo tīklu kontos, gan vilcienu vagonos vizuālā un audio formātā mūsu pasažieri tiek informēti par svarīgākajiem drošības nosacījumiem, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Aicinām pasažierus, izmantojot sabiedrisko transportu, izvairīties no cieša kontakta ar citiem cilvēkiem, ievērot 2 metru distanci gan brauciena laikā, gan iekāpjot un izkāpjot no vilciena. Tāpat atgādinām ievērot personīgās higiēnas prasības - mazgāt vai dezinficēt rokas pēc brauciena sabiedriskajā transportā.

Lai pievērstu pasažieru uzmanību par nepieciešamību ievērot divu metru drošības distanci no citiem cilvēkiem, visos vilcienos tiek marķētas tās sēdvietas, kuras nav vēlams aizņemt, lai starp pasažieriem būtu drošs attālums, cik to atļauj ierobežotā telpa. Aicinām pasažierus, kas nav vienas ģimenes locekļi, izvēlēties vienīgi nemarķētās sēdvietas.

Tāpat klientiem pamanāmas drošas distances norādes ir izvietotas stendos un uz grīdas pie biļešu kasēm. Vienlaikus pasažieri tiek aicināti pēc iespējas izvēlēties vilciena biļetes attālinātu iegādi “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā, tādējādi ietaupot 5% vai 10% no biļetes cenas. Savukārt, pērkot vilciena biļeti vilcienā pie konduktora kontroliera, mudinām pasažierus veikt bezskaidras naudas norēķinus.

Lai arī šobrīd vilcieni kursē atbilstoši aktuālajam kustības grafikam, tomēr aicinām sekot līdzi operatīvajām izmaiņām, pirms brauciena pārliecinoties par konkrētā vilciena atiešanas laiku un maršrutu elektroniskajā vai drukātajā sarakstā.

Saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, rūpējoties par sabiedrības drošību un veselību, arī mēs ikvienu pasažieri lūdzam ļoti izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu, pievienojamies aicinājumiem palikt mājās un neapmeklēt sabiedriskas vietas.

Par PV.

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr: 29467009

 
airBaltic plāno atsākt lidojumus uz Liepāju 13. jūlijā
Pilotprojekta laikā vairāk nekā uz pusi samazinājies autoceļu lietošanas nodevas nemaksātāju skaits
“Finnair” un “Lufthansa” atsāk lidojumus no lidostas “Rīga”
Būtiski aug pieprasījums pakalpojumiem Latvijas Pasta pakomātu tīklā – uzņēmums palielina tā ietilpību par 15%
airBaltic atsāks lidojumus no Rīgas uz Parīzi