Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Dubultojies pieteikumu skaits eParaksts mobile saņemšanai

Līdz ar ārkārtējas situācijas izsludināšanu valstī, kā arī noteiktajiem kontaktēšanās ierobežojumiem, šonedēļ dubultojies pieteikumu skaits mobilās lietotnes eParaksts mobile saņemšanai, kas nepieciešama , lai iedzīvotāji varētu parakstīt dokumentus ar pašrocīgu drošu elektronisko parakstu , kā arī, saņemot e-pakalpojumus, apliecināt identitāti ar tādu pašu juridisko spēku kā klātienē uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tāpat dubultojies sniegto konsultāciju skaits, informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, kas valstī nodrošina droša elektroniskā paraksta un e-Identitātes pakalpojumus.

Līguma slēgšana eParaksts mobile lietošanai šobrīd pieejama tikai attālināti – parakstot to ar eID karti vai saņemot ar bezmaksas kurjeru.

Līdz ar lielo pieteikumu skaitu, iedzīvotājiem jārēķinās, ka līdzšinējo 2-3 dienu vietā, eParaksta iegūšana ar kurjera starpniecību var aizņemt vienu dienu ilgāk nekā parasti. Pēc kurjera vizītes paies aptuveni diennakts līdz pakalpojums tiks aktivizēts. LVRTC aicina iedzīvotājus atbildīgi izvērtēt savu veselības stāvokli pirms kurjera uzaicināšanas. eParaksts mobile līguma parakstīšana nav iespējama bez kontakta starp kurjeru un eParaksta saņēmēju, tāpēc personas, kuras atrodas karantīnā, aicinām nogaidīt 14 dienas un tikai tad pieteikties eParaksts mobile saņemšanai.

Personas, kuras līgumu par eParaksts mobile lietošanu parakstīs ar eID karti, nekavējoties varēs uzsākt lietotnes izmantošanu. Lai parakstītu līgumu ar eID karti, kartē ir jābūt aktivizētai eParaksta funkcionalitātei, kā arī personai ir jāzina kartes PIN informācija, kas tika izsniegta reizē ar karti. Tāpat nepieciešams kartes lasītājs. Par to, vai kartē ir aktīvi eParaksta sertifikāti, persona var pārliecināties pati, izmantojot bezmaksas programmu eParakstītājs 3.0 (Pamācība pārbaudei: https://www.eparaksts.lv/lv/palidziba/buj/eparaksts_eid/Vai_mana_eID_karte_ir_derigi_un_aktivi_eParaksta_sertifikati) .

Lai saņemtu eParaksts mobile, personai jāienāk portālā eParaksts.lv un jāaizpilda pieteikums eParaksts mobile saņemšanai, ievadot prasītos datus. Tiks sagatavots līgums un persona to varēs apskatīt un parakstīt ar eID karti vai saņemt ar kurjeru. eParaksts mobile saņemšana un lietošana ir bez maksas.

Ja persona vēlēsies parakstīt dokumentus viedtālrunī, būs jālejupielādē otra mobilā lietotne eParakstsLV, kas nodrošina pamatfunkcionalitāti eParakstītu dokumentu apritei – dokumentu parakstīšanu, parakstīto dokumentu pārbaudi un nosūtīšanu adresātam, izmantojot viedtālruņu populārākās komunikācijas lietotnes un e-pastu. Arī šī lietotne ir bez maksas un tās lietošanai nav nepieciešama līguma slēgšana.

Ja nepieciešama konsultācija vai palīdzība, lai uzsāktu eParaksta lietošanu, to var saņemt darba dienās laikā no plkst. 8.00-20.00 pa tālruni 67108787 vai e-pastu eparaksts@eparaksts.lv

Kas ir eParaksts?

eParakstsir tavs pašrocīgs paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj tev apliecināt savu e-identitāti digitālajā vidē. Ar eParakstu parakstītam dokumentiem ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam, savukārt e-Identitātes apliecināšana ar eParaksts mobile vai eID karti ir pielīdzināma personas identitātes pārbaudei klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Kur var izmantot eParakstu?

Ar eParakstu iespējams parakstīt iesniegumus, līgumus, vienošanās, rēķinus un citus dokumentus, ko līdz šim parakstījāt papīra formāta.

Tāpat ar eParakstu iespējams attālināti saņemt visus Latvijas Zvērinātu notāru sniegtos pakalpojumus, kā arī veikt ar uzņēmējdarbības organizēšanu saistītas darbības LR Uzņēmumu reģistrā.

Iespēja apliecināt e-Identitāti ar eParaksta rīkiem integrēta virknē komersantu portālu, kā arī pieejama vairāk nekā 40 valsts portālos, kur integrēts valsts vienotais identitātes apliecināšanas modulis “Latvija.lv” ar tajā esošajām eParaksta e-Identitātes apliecināšanas iespējām.

e-Identitātes apliecināšanas iespēja integrēta portālosLatvija.lvun VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, Latvijas Bankas kredītu reģistrā, portālāwww.ePakalpojumi.lvunwww.rekini.lv, apdrošināšanas kompānijuwww.balta.lv,www.bta.lv,www.seesam.lvunwww.ergo.lvklientu apkalpošanas portālos, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju portālos www.gaso.lv,www.elektrum.lv, AS “Sadales tīkls”portālā,trīs AS “Latvijas Gāze”interneta vietnēs- unhttps://e-pakalpojumi.dabasgaze.lv/unhttps://ligumi.lg.lv, SIA “Latvijas Mobilais telefons”klientu portālā,“Autortiesību un komunicēšanas konsultācijas aģentūra / Latvijas autoru apvienība”interneta vietnē,www.lursoft.lv, portāloswww.Manabalss.lvunhttps://parvaipret.lv/, “Pirmais slēgtais pensiju fonds” un “Creditreform” klientu portālos, kā arī namu apsaimniekotāju Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldesportālā, “Ogres namsaimnieks”portālā, AS“Lāču nami”un“Ordo Property”e-pakalpojumu vietnēs,www.Dalder.lv, kā arī citviet.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”
Tālr. 29665001

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/LVRTC
Facebook: www.facebook.com/eParaksts
Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits