Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Sākas ceturtais Latvijas Pasta un ziņu portāla Delfi balsojums par iecienītāko pērnā gada pastmarku

Latvijas Pasts sadarbībā ar ziņu portālu Delfi jau ceturto reizi aicina visus Latvijas iedzīvotājus ar savu balsojumu izvēlēties skaistāko, interesantāko vai neparastāko aizvadītā gada pastmarku. 2019.gadā Latvijas Pasts emitēja 34 pastmarkas un vienu pastmarku bloku gan oriģinālos izdevumos, gan jau tradicionālās filatēlijas sērijās, kas veltītas Latvijai īpašām personībām, notikumiem, dabas, vēstures un kultūras objektiem. Balsot par pastmarkām iespējams Delfu sadaļā Gada pastmarka 2019. Balsojums ilgs divas nedēļas un noslēgsies 16.februāra plkst.23.59.

Pastmarkas ir vērtszīmes, kas tiek izmantotas kā sūtījumu apmaksai, tā kolekcionēšanai un vienlaikus ir arī valsts atpazīstamības simbols. Pasta uzņēmumi visā pasaulē izmanto īpašus kritērijus, lemjot par konkrētām tēmām, ko attēlot uz pastmarkām. Latvijas gadījumā tie ir valstij būtiski notikumi un personības, to gadadienas, jubilejas un atceres pasākumi, kā arī dabas, vēstures un kultūras objekti.

2019.gadā Latvijas Pasta izdoto pastmarkukopējā tirāža sasniedza 5 miljonus eksemplāru, un to veidoja gan tradicionālas pastmarku sērijas, gan arī īpaši oriģinālizdevumi. Pagājušogad papildināta Latvijas pilsētu un novadu ģerboņu sērija, izdodot jaunas pastmarkas ar Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņiem, bet sērijā Izcilie latviešu mākslinieki pastmarka tika veltīta Johanam (Jānim) Valteram.

Jaunas pastmarkas tika izdotas arī sērijā Latvijas bākas – ar Šlīteres bākas, Latvijas autobūves vēsture – Motormuzejs – ar Ford Vairogs ugundzēsēju auto, Latvijas Dabas fonds – ar Mazā ērgļa attēlu. Ikgadējā Eiropas vienotajā pastmarku sērijā pagājušogad tika godināti valstu nacionālie putni, tāpēc Latvijas Pasts izdeva pastmarku, uz kuras attēlota Baltā cielava, bet ikgadējo Ziemassvētku sēriju 2019.gadā rotāja trīs mākslinieces Anitas Paegles veidotas pastmarkas.

Arī 2019.gads turpinājās Latvijas valsts dibināšanas zīmē, atzīmējot Latvijas armijas, Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona, Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadi – visi minētie simtgades notikumi pērn tika atspoguļoti arī Latvijas Pasta izdotajās pastmarkās. Ar speciālu pastmarku tika godināti arī Bermontiādes simtgades notikumi, kas noslēdza Latvijas valsts simtgades programmas varonības un valsts veidošanas gadu.

Divas īpašas pastmarkas Latvijas Pasts 2019.gadā radīja sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv, godinot Mātes un Tēva dienas tradīcijas. Pagājušajā gadā Latvijas Pasts izdeva savas pastāvēšanas laikā otro neregulāras formas pastmarku Līgo vainags.

2019.gada skaistākās pastmarkas konkursa ietvaros balsot iespējams par jebkuru pastmarku reizi diennaktī no viena datora. Izvēlies savu pastmarku un balso te!

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3500 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729
twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits