Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Darbu uzsāk jaunie apraides masti Viļakas un Krāslavas novadā

No 2020.gada 1.janvāra bezmaksas zemes TV apraidē esošo programmu izplatīšanu Latvijā uzsāks divi jauni apraides masti – Viļakas un Krāslavas novados, kas nodrošinās to, ka novadu iedzīvotājiem būs pieejams stiprākas jaudas TV programmu signāls, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk- LVRTC). Testa režīmā raidošās iekārtas mastos darbību uzsāk jau 30.decembrī. Bezmaksas zemes TV apraidē iedzīvotājiem pieejamas piecas TV programmas – LTV1, LTV7, Sporta centrs.com, Re:TV un Rīga TV 24.

“Šogad LVRTC ir uzbūvējis divus jaunus apraides mastus. Lai gan to tehnoloģisko ietekmi izjutīs vien pierobežas iedzīvotāji, simboliski šiem mastiem un iespējām, ko tie pavērs, ir ļoti liela nozīme. Esam gandarīti, ka vairāk nekā četrus gadus ilgušais informatīvās telpas stiprināšanas projekts šogad tiek pabeigts. Latvijas robeža ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža, tāpēc TV signāla pieejamība ir būtisks solis pretī nacionālās drošības uzlabošanai. Daudzām mājsaimniecībām visā Latvijā bezmaksas TV programmas ir vienīgais pieejamais informācijas avots gan ikdienā, gan kritiskās situācijās,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Lai Viļakas un Krāslavas novadu iedzīvotāji uztvertu jauno mastu signālu, nepieciešams noregulēt antenu jaunā masta virzienā un veikt programmu uzstādīšanu.

Programmu uzstādīšanas veids iedzīvotājiem var atšķirties atkarībā no tā, kāda modeļa tālrādi viņi izmanto, tomēr pamatdarbība visiem ir vienāda – veikt programmu meklēšanu, lai TV iebūvētais uztvērējs vai dekoderis uztver programmu bloku.

Ja šīs darbības netiks veiktas, uztvērējs turpinās uztvert TV programmas no citiem raidošajiem torņiem. Tāpat LVRTC atgādina, ka, veicot antenas regulēšanu, nepieciešams pārliecināties, vai antena ir izvietota pēc iespējas augstāk virs zemes, kā arī, vai antena, kabeļi un to savienojumi ir tehniski atbilstošā stāvoklī un nav bojāti vai novecojuši, jo tieši šāda veida bojājumi ir viens no biežākajiem šķēršļiem programmu kvalitatīvai uztveršanai.

Tiem iedzīvotājiem, kuri noregulēs antenas un veiks programmu uzstādīšanu jau testēšanas laikā (sākot no 30.decembra), 1.janvārī atkārtoti nekādas darbības nav jāveic. Izmaiņas skar tikai tos Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotājus, kuri izmanto bezmaksas zemes apraides TV pakalpojumus.

Līdz šim Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotāji uztvēra bezmaksas apraidē esošās TV programmas no apraides torņiem, kas atradās salīdzinoši tālu, tāpēc nereti kaimiņvalstu televīzijas programmu signāla līmenis bija stiprāks par pašmāju programmu signāla līmeni.

Jaunie apraides masti Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistā uzcelti, lai varētu nodrošināt bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī sabiedriskā radio programmu signāla jaudas palielināšanu. Nepieciešamības gadījumā LVRTC varēs nodrošināt arī maksas TV programmu signāla jaudas palielināšanu, ja tiks saņemts šāds pieprasījums no raidsabiedrībām.

Jaunie apraides masti tika uzcelti šī gada vasarā. Tie ir 100m augsti un to būvniecība izmaksāja nepilnus 500 000 eur. Viļakas un Krāslavas masti ir kļuvuši par 29. un 30. LVRTC torņu un mastu infrastruktūras objektu.

Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir radušās problēmas uztvert bezmaksas apraidē esošās programmas, iedzīvotāji var saņemt konsultāciju zvanot pa tālruni 67108787.

LVRTC nodrošina bezmaksas zemes apraidē esošo televīzijas programmu, kā arī sabiedriskā radio pārraidīšanu tādā apjomā, kādā katra raidorganizācija to pasūta. Šobrīd Latvijas Televīzijas 1.programma un pārējās bezmaksas zemes apraidē esošās programmas ir pieejamas 99.76% no sauszemes teritorijas, sasniedzot 99.80% iedzīvotāju. Maksas apraidē esošās programmas, ko LVRTC nodrošina sadarbībā ar SIA TET, pieejamas 94% valsts teritorijas un programmu izplatīšanu LVRTC nodrošina atbilstoši komersantu pasūtījumam

Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācija daļas vadītāja
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Tālr.: 29665001

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits