Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Uz sūtījuma norādot saņēmēja mobilā tālruņa numuru, adresātam ir iespēja saņemt to ātrāk

Lai maksimāli daudz klientu informētu par ienākušajiem sūtījumiem mobilo īsziņu formā un tādējādi paātrinātu sūtījumu saņemšanas iespēju, Latvijas Pasts aicina klientus, noformējot sūtījumu, vienmēr norādīt precīzu adresāta mobilā tālruņa numuru. Aicinājumi mobilās īsziņas veidā tiek piegādāti gan par vienkāršiem, gan reģistrētiem sūtījumiem un netiek izmantoti nekādiem citiem mērķiem kā vien klientu informēšanai par sūtījumu. Par vienkāršo sūtījumu saņemšanu īsziņas tiek nosūtītas visos gadījumos, kad sūtījuma svars vai izmērs neļauj to ievietot pastkastītē un uz sūtījuma ir norādīts adresāta pareizs mobilā tālruņa numurs, savukārt attiecībā uz reģistrētiem sūtījumiem klientam papildus sev ērtā veidā jāpiesakās mobilo aicinājumu saņemšanai.

Pēdējo gadu laikā Latvijas Pasts aktīvi nodrošina būtiskas servisa pakalpojumu daļas sniegšanu digitālajā vidē, atsakoties no funkciju dublēšanas un nevajadzīgas papīra resursu tērēšanas, tādējādi paātrinot sūtījumu apstrādes un izsniegšanas procesus.

Viens no īstenotajiem digitalizācijas projektiem attiecas uz aicinājumu piegādi par sūtījumu saņemšanu mobilo īsziņu veidā – kopš 2017.gada nogales par vienkāršajiem sūtījumiem un kopš 2018.gada vidus – arī par reģistrētajiem sūtījumiem. 2019.gada jūnijā Latvijas Pasta klientiem mobilo īsziņu veidā piegādāto aicinājumu skaits par reģistrēto sūtījumu saņemšanu pārsniedza jau 50% no kopējā aicinājumu daudzuma.

Lai klienti laikus saņemtu mobilās īsziņas par saviem sūtījumiem un nevajadzētu gaidīt papīra formāta paziņojumus savās pastkastītēs, Latvijas Pasts aicina vienmēr, noformējot sūtījumu, norādīt arī korektu saņēmēja mobilā tālruņa numuru. Uz sūtījumiem norādītie mobilā tālruņa numuri netiek izmantoti citiem mērķiem, un to vienīgā funkcija ir klienta informēšana par sūtījuma saņemšanu.

Ja mobilā tālruņa numurs būs skaidri redzams uz vienkāršā sūtījuma, īsziņa par to tiks automātiski piegādāta visos gadījumos, kad sūtījuma svars vai izmērs neļaus to ievietot adresāta pastkastītē.

Savukārt mobilo īsziņu saņemšanai par reģistrētiem sūtījumiem Latvijas Pasts aicina pieteikties kādā no četriem sev ērtākajiem veidiem: atzīmējot savu piekrišanu e-aicinājuma saņemšanai uz informatīvā paziņojuma, saņemot sūtījumu pasta nodaļā; parakstot pasta nodaļā iesniegumu par elektronisko aicinājumu saņemšanu; nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu, kura paraugs pieejams Latvijas Pasta interneta mājas lapā, uzLatvijas PastaKlientu centra e-pasta adresi info@pasts.lv vai arī piekrišanu elektronisko aicinājumu saņemšanai fiksējot pastnieka mobilajā viedierīcē, saņemot reģistrētu sūtījumu savā dzīvesvietā.

Reģistrēts sūtījums no vienkārša atšķiras ar piegādi adresātam pret parakstu; šiem sūtījumiem pasaules pasta sistēmā tiek piešķirts unikāls numurs, ko veido 13 zīmju kods – divi burti sākumā un beigās, bet vidū cipari, piemēram, AB123456789CD, un daļai šo sūtījumu ceļa iespējams izsekot valstīs, kas nodrošina tā publiskošanu attiecīgās interneta vietnēs.

Latvijas Pasts gadā klientiem izsūta vairākus miljonus e-aicinājumu par sūtījumu saņemšanu, un tas ir viens no Latvijas Pasta īstenotajiem projektiem, uzlabojot pasta pakalpojumu ātrumu, pieejamību un kvalitāti.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3800 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:

Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729

E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits