Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

airBaltic pilnībā īstenojusi videi draudzīgo lidojumu projektu

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic pilnībā realizējusi E-GEN projektu, kura mērķis ir vēl vairāk pilnveidot videi draudzīgus lidojumus, samazinot lidojumu izmešu daudzumu un uzlabojot efektivitāti.

Šis projekts sniedzis iespēju airBaltic Bombardier Q400 NextGen lidmašīnu flotē uzlabot satelīta navigācijas sistēmu. Tādējādi airBaltic ieviesusi augstākās precizitātes procedūras lidmašīnai tuvojoties lidostai, samazinot degvielas patēriņu un nodrošinot uzticamāku nolaišanos.

airBaltic lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis norāda: "airBaltic ir inovatīvs uzņēmums, kas vienmēr cenšas uzlabot efektivitāti un izmantot modernāko tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Mēs esam lepni, ka spējām veiksmīgi īstenot šo modernizācijas programmu sadarbībā ar ES un Eiropas GNSS aģentūras (GSA) līdzfinansējumu, kā arī nodrošinājām iespēju citām Eiropas lidsabiedrībām sekot mūsu piemēram."

Šī projekta īstenošana tika uzsākta 2015. gada septembrī, bet tā tehniskās aktivitātes veiksmīgi pabeigtas šogad. Kopš projekta ieviešanas airBaltic jau veikusi vairāk nekā 500 augstākās precizitātes nolaišanās visā Eiropā.

„E-GEN” projektu līdzfinansē Eiropas GNSS aģentūra, un tas nodrošinās airBaltic lidmašīnām iespēju izmantot satelītvadītas ielidošanas procedūras. Eiropas ģeostacionārās navigācijas pārklājuma sistēma (EGNOS) ir uz satelītiem balstīta papildinošā sistēma, kas uzlabo pašreizējās GPS sistēmas darbību. Uzlabotā precizitāte un integritāte, ko garantē EGNOS, nodrošina uz satelītiem balstītas nolaišanās procedūras ar vertikālo un virziena vadību LPV200, kas ir līdzvērtīga ILS CAT I.

Tas sniegs papildu ieguvumus klientiem, jo uzlabos airBaltic darbību sliktos laikapstākļos, samazinās degvielas patēriņu un trokšņu līmeni lidostas apkārtnē. Turklāt EGNOS spēj atbalstīt ADS-B kā navigācijas avotu.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. 2019. gada vasaras sezonā airBaltic uzsākusi lidojumus no Rīgas uz Dublinu, Štutgarti un Ļvovu, kā arī maijā sāks lidojumus uz Kosu un Menorku.

Turpmākai informācijai:

Alise Briede

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

A/S Air Baltic Corporation

Starptautiskā lidosta “Rīga”

 
CSDD atsāk teorijas eksāmenu pieņemšanu
No 27.marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem
airBaltic izpilddirektors krīzes laikā pilnībā atsakās no algas
Noteiktas izmaiņas vairāku biļešu kasu darba laikos, 20 kases tiek slēgtas
Veic transportlīdzekļa īpašnieka maiņu e-pakalpojumos un saņem reģistrācijas apliecību pa pastu