Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Rail Baltica Globālais forums Viļņā pulcē vairāk nekā 700 dalībnieku

Rīt, 3. aprīlī, Viļņā ar Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) uzrunu atklās Rail Baltica Globālo forumu. Divu dienu ikgadējais forums pulcēs vairāk nekā 700 vadītājus, lēmumu pieņēmējus, kā arī dzelzceļa, loģistikas, ekonomikas ekspertus un potenciālos piegādātājus no visas Eiropas, lai apspriestu Rail Baltica potenciālu reģiona un transporta infrastruktūras attīstībā Eiropā.

Foruma dalībniekus atklāšanā uzrunās Eiropas Komisijas Transporta ģenerāldirektorāta vadītājs Henriks Hololejs (Henrik Hololei). Savukārt Latvijas un Lietuvas transporta ministri kā arī Igaunijas, Polijas un Somijas ministriju pārstāvji diskutēs par Rail Baltica izmantošanas iespējām pasažieriem, kravu pārvadājumiem un reģionālajai attīstībai kopumā.

Pirmās dienas laikā norisināsies darba sesija par Eiropas infrastruktūras projektu finansēšanu nākotnē, kā arī paneļdiskusija par dzelzceļa infrastruktūras pārvaldību. Diena noslēgsies ar sesiju par Rail Baltica projekta attīstību Polijā un Somijā.

Foruma otrajā dienā uzmanība tiks veltīta detalizētiem Rail Baltica 2019. gada plāniem un aktualitātēm katrā valstī atsevišķi un kopumā globālā projekta mērogā. Tāpat dalībnieki varēs iepazīties ar Rail Baltica arhitektūras un vizuālās vadlīniju skicēm.

Forumā piedalīsies pārstāvji no 30 valstīm, tostarp 302 uzņēmumi, kā arī 105 valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas. Tāpat foruma otrajā dienā apmeklētāji izstāžu stendos varēs iepazīties ar 40 forumā pārstāvēto uzņēmumu piedāvājumiem un apspriest iespējamo nākotnes sadarbību.

Abas pasākuma dienas Rail Baltica mājas lapā būs pieejama Rail Baltica Globalā Foruma 2019 tiešraide. Gan klātesošie, gan arī tiešraides skatītāji varēs uzdot jautājumus, izmantojot Sli.do platformu (pasākuma kods - RBGF2019).

Mediju iespējas:

3. aprīlī plkst. 11:00 mediji varēs uzdot jautājumus foruma atklāšanas sesijas un ministru paneļdiskusijas dalībniekiem. Preses iespēja paredzēta konferences norises vietā, telpā “Lambda”. Dalībnieki:

● Henriks Hololejs

● Katerina Trautmane (Catherine Trautmann), Eiropas TEN-T Ziemeļjūras Baltijas koridora koordinatore

● Ministru paneļdiskusijas dalībnieki:

○ Tālis Linkaits, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs

○ Roks Masulis (Rokas Masiulis), Lietuvas Republikas Satiksmes un Sakaru ministrs

○ Ahti Kuningas, Igaunijas Satiksmes un komunikāciju ministrijas valsts sekretāra vietnieks

○ Andžejs Bitels (Andrzej Bittel), Polijas Republikas Infrastruktūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks

● Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki), RB Rail AS valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.

Abas pasākuma dienas medijiem būs iespēja individuālām intervijām ar Rail Baltica Globālā Foruma runātājiem. Ja Jums ir interese, lūdzu, sūtiet pieprasījumu uz e-pastu Dominikam Jakštam (dominykas@fabula.lt).

Digitālā informācija medijiem:

Digitālā informācijas mape medijiem ar galveno informāciju par projektu un Forumu (Foruma laikā mape tiks papildināta ar aktuālo informāciju).

Foto moments:

Detalizētā tehniskā projekta līguma parakstīšana 3.aprīlī aptuveni plkst. 10:45 Foruma galvenajā zālē. Foruma laikā fotogrāfi tiek laipni aicināti izmantot zibspuldzi pirmo 2 minūšu laikā katram runātājam abās Foruma dienās, ņemot vērā notiekošo tiešraides video translāciju.

Mediju reģistrācija:

Mediju pārstāvji tiek laipni aicināti pieteikties Foruma mediju caurlaidei, rakstot e-pastu uz dominykas@fabula.lt līdz 3. aprīļa plkst. 8:00.

Par Rail Baltica Globālo Forumu

Rail Baltica Globālais Forums norisinās trešo gadu pēc kārtas. Forumu organizē RB Rail AS, trīs Baltijas valstu kopuzņēmums, ar projekta nacionālo ieviesēju – Rail Baltic Igaunija, Eiropas dzelzceļa līnijas un Lietuvas dzelzceļš, atbalstu.

RB Rail AS

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu Rail Baltica Globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai. RB Rail AS kā Globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

Vairāk informācijas:
Līva Biseniece
Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāja
+ 371 263 24331
liva.biseniece@railbaltica.org


Elvīra Kukule-Matroze
RB Rail AS komunikācijas konsultante
+ 371 291 841 45
elvira.kukule@vilands.lv


 
CSDD atsāk teorijas eksāmenu pieņemšanu
No 27.marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem
airBaltic izpilddirektors krīzes laikā pilnībā atsakās no algas
Noteiktas izmaiņas vairāku biļešu kasu darba laikos, 20 kases tiek slēgtas
Veic transportlīdzekļa īpašnieka maiņu e-pakalpojumos un saņem reģistrācijas apliecību pa pastu