Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Autoceļu uzturētājs informē Vidzemes pašvaldības par autoceļu ziemas uzturēšanas aktualitātēm

Autoceļu uzturētājs informē Vidzemes pašvaldības par autoceļu ziemas uzturēšanas aktualitātēm

Šodien, 6.februārī, Valmierā, 28 pašvaldību pārstāvji no Vidzemes reģiona klātienē iepazinās ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ikdienas uzturēšanas darbu aktualitātēm ziemas sezonā.

LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešporsinformē, ka 2018.gadā ir daudz strādāts pie inovāciju ieviešanas uzņēmuma darbā un tā attīstībā, piemēram, ziemas uzturēšanas darbos izmantojamā tehnika ir aprīkota ar GPS, nodrošinot veikto darbu izsekojamību VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) mājas lapā "www.lvceli.lv" un "Waze" lietotnē. Ir ieviests mobilo sensoru pilotprojekts, lai uzlabotu lēmumu pieņemšanu par nepieciešamo ziemas dienesta pasākumu veikšanu. Šajā ziemas sezonā veiktas arī izmaiņas brauktuves kaisīšanas darbos. Samazināts sāls daudzums, ko kaisa uz brauktuves. Tādā veidā tiks samazināti izdevumi un kaitējums dabai, ko rada ceļmalās nonākušais sāls.

Tiklīdz uz autoceļa tiek konstatēts noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstoša situācija – tiek pārsniegts pieļaujamais sniega kārtas biezums vai ir izveidojies apledojums, tā uzsākam darbus. Starp dažādām uzturēšanas klasēm brauktuves stāvoklis atšķiras, īpaši mainīgos laikapstākļos, kad ilgstoši snieg vai puteņo, vai arī notiek straujas temperatūras maiņas. Šādos laika apstākļos autovadītājus aicinām būt īpaši uzmanīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu,” uzsver LAU Autoceļu uzturēšanas un pārvaldības departamenta vadītājs Vilnis Vigulis.

Ziemas sezonā no 1.novembra līdz 31.aprīlim, valsts autoceļiem noteiktas A, A1, B, C un D uzturēšanas klases un autoceļi tiek uzturēti, lai tie atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Autoceļu uzturētāju ziemas dienests nodrošina darbu diennakts režīmā, sekojot līdzi laika apstākļiem un nepieciešamības gadījumā veicot ceļu attīrīšanu no sniega, kā arī kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Kopumā šajā sezonā ziemas dienestā ir iesaistītas vairāk nekā 615 tehnikas vienības, no kurām 153 ir Vidzemes reģionā. Jāņem vērā, ka ziemā laika apstākļi var strauji mainīties un ceļi slideni var būt arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem.

Vidzemes reģionā pārsvarā ir C uzturēšanas klases autoceļi – 3430 km, A, A1 uzturēšanas klašu autoceļu kopgarums ir 713 km, B uzturēšanas klases autoceļi ir 935 kilometri, un D klases autoceļi 630 kilometri. Autoceļi kam ir noteikta C un D uzturēšanas klase tiek uzturēti ar sniega kārtu, tādēļ, lai mazinātu slīdamību uz tiem kā pretslīdes materiālu izmanto smilti, un to kaisa - satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos vai tiek veikti rievošanas darbi. Rievošanas darbus veic ja piebraukta sniega vai apledojuma biezums ir vismaz pieci centimetri.

2018./2019. gada ziemas sezonā līdz 31.janvārim, Vidzemes reģionā autoceļu attīrīšana no sniega veikta 31062 km apmērā, attīrīšana no sniega ar vienlaicīgiem kaisīšanas darbiem – 51704 km, kaisīšana ar pretslīdes materiālu – 68109 km, bet rievošanas darbi – 19001 p.km apjomā.

“Mums ir svarīgi ceļu lietotāju ziņojumi par ceļu stāvokli dažādos valsts autoceļu posmos. Aicinām informēt uzturētājus, zvanot uz LVC Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.” skaidro LAU V.Vigulis.

Par LAU:

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 092 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Maija Eglīte
Komunikācijas daļa
Komunikācijas speciāliste
Tālr.+371 67686933
Mob.+371 29162452
maija.eglite@lau.lv

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku