Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Jau trešo reizi sadarbībā ar ziņu portālu Delfi iespējams nobalsot par skaistāko pagājušā gada pastmarku

Latvijas Pasts jau trešo reizi, sadarbojoties ar ziņu portālu Delfi, aicina ikvienu piedalīties balsojumā, lai izvēlētos skaistāko pagājušā gada pastmarku. Latvijas valsts un Latvijas Pasta simtās jubilejas – 2018. – gadā tika izdotas 26 pastmarkas un trīs pastmarku bloki, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,6 miljonus eksemplāru. Iepriekšējo gadu balsojumos par populārākājam tika atzītas pastmarkas saistībā ar sporta un ornitoloģijas tēmām. Balsot par pastmarkām iespējams Delfu sadaļā Gada pastmarka 2018. Balsojums noslēgsies 2019.gada 27.janvārī plkst.23.59.

Pastmarkas kā būtisks valsts atpazīstamības simbols ir vērtszīmes, kas tiek izmantotas gan sūtījumu apmaksai, gan kolekcionēšanai. Pasta uzņēmumi visā pasaulē izmanto īpašus kritērijus, lemjot par konkrētām tēmām, ko attēlot uz savas valsts pastmarkām. Latvijas gadījumā tie ir valstij būtiski notikumi, dabas, kultūras un vēstures objekti, kā arī izcilas personības, to gadadienas, jubilejas un atceres pasākumi.

2018.gads Latvijas valstij un arī Latvijas Pastam bija īpašs – tas bija simtās jubilejas gads, kuru atzīmēja gan Latvijas Republika, gan Latvijas Pasts. Tāpēc vairāki pagājušā gada pastmarku jaunumi saistās tieši ar šo īpašo notikumu: pirmā Latvijas Pasta izdotā neregulāras formas pašlīmējošā pastmarka Latvijas valsts kontūras formā, noslēdzošās Latvijas valsts simtgades sērijas pastmarkas par godu Dziesmu un Deju svētku tradīcijai, neatkarīgās Latvijas valsts pirmās 1918.gadā izdotās pastmarkas atkārtots izdevums un pastmarku bloks, kas veltīts Latvijas valsts karoga un Latvijas pirmās pastmarkas autoram māksliniekam Ansim Cīrulim.

2018.gadā Latvijas Pasts turpināja arī jau tradicionālo pastmarku sēriju izdošanu un ar aktuāliem notikumiem saistītu pastmarku emitēšanu. No labi zināmām un iecienītām pastmarku sērijām jāmin Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, kurā pagājušogad pastmarkas tika izdotas ar Ķeguma, Rundāles un Sējas novada simboliku, ZiediDālija un Puķuzirnis, Latvijas putniPļavu tilbīte un Garastīte, Latvijas bākasRagaciema bāka, Latvijas autobūves vēsture – ar Rīgas Motormuzeja kolekcijas 1939.gada unikālo Ford Vairogs V8 auto eksemplāra attēlu. Divas tiltu tematikas pastmarkas tika iekļautas visas Eiropas vienotajā pastmarku sērijā.

Savukārt 2018.gada aktualitātes tika ietvertas pastmarkās par godu Latvijas olimpiskajiem bronzas medaļniekiem XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs – bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam un pāvesta Franciska vizītei Latvijā.

Pagājušogad pirmoreiz tika veidots kopizdevums ar Latvijas Banku – vienotā dizainā radīta pastmarka un sudraba kolekcijas monēta Kuršu ķoniņi.

Par 2017.gada skaistāko pastmarku portāla Delfi balsojumā ar 1119 balsīm tika atzīta Latvijas putnu sērijas pastmarka Dzeltenā cielava, savukārt pirmajā gada pastmarkas konkursā 2016.gadā uzvarēja 11.Pasaules čempionātam florbolā veltītais izdevums.

2018.gada skaistākās pastmarkas konkursa ietvaros balsot iespējams par jebkuru pastmarku reizi diennaktī no viena datora.

Izvēlies savu pastmarku un balso te!

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:

Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729

E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

 
“Finnair” un “Lufthansa” atsāk lidojumus no lidostas “Rīga”
Būtiski aug pieprasījums pakalpojumiem Latvijas Pasta pakomātu tīklā – uzņēmums palielina tā ietilpību par 15%
airBaltic atsāks lidojumus no Rīgas uz Parīzi
Pasta sūtījumu piegāde uz ārvalstīm joprojām ierobežota un var kavēties
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem