Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Strauji pieaugusi VAS “Latvijas dzelzceļš” vērtība

Pagājušajā gadā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vērtība pieaugusi līdz 318,84 miljoniem eiro, ierindojot LDz starp 15 vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Par to liecina laikraksta "Dienas Bizness" un uzņēmuma "Lursoft IT" veidotais Latvijas lielāko uzņēmumu TOP500.

Salīdzinājumā ar pērn veikto novērtējumu par uzņēmuma vērtību 2016.gadā, tā ir palielinājusies par 195,98% un tas ir viens no visstraujākajiem kāpumiem starp 60 vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Tādējādi LDz reitingā ir pakāpies no 31.vietas uz 12.vietu.

Savukārt 500 Latvijas lielāko uzņēmumu topā pēc saimnieciskās darbības rādītājiem 2017.gadā LDz ierindojas 27.vietā. Augsts rādītājs šajā topā ir LDz meitasuzņēmumam SIA "LDz Cargo", kas ieņem 18.vietu. Lielāko transporta, tranzīta un loģistikas uzņēmumu segmentā LDz koncerna uzņēmumi ierindojas pirmajās divās vietās.

Tāpat LDz pēc neto apgrozījuma 2017.gadā ierindojas 5.vietā valsts un pašvaldību uzņēmumu grupā - uzņēmuma neto apgrozījums 2017.gadā bija 180,16 miljonu eiro apmērā.

Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 ir laikraksta “Dienas Bizness” un informāciju tehnoloģiju uzņēmuma “Lursoft IT” veidots izdevums. Tajā tiek sarindoti Latvijas lielāko uzņēmumu darbības rādītāji pēc to aizvadītā gada neto apgrozījuma, kā arī vērtējums gan nozaru, gan reģionālā griezumā.

Arī “Prudentia” un “Nasdaq Rīga” ik gadu veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstā LDz šogad ierindojas 5.vietā. Uzņēmuma vērtība šajā topā novērtēta 536,04 miljonu eiro apmērā.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

VAS “Latvijas dzelzceļš”

Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67233797, 67232873, 67234567

e-pasts: pr@ldz.lv

www.ldz.lv

 
Izdotas jaunas navigācijas kartes
Kampaņā “Pamēģini sabiedrisko!” autovadītājus aicinās pārsēsties sabiedriskajā transportā
Lidostā “Rīga” samazinās gaisa kuģu radītais troksnis
Nākotnes izaicinājumi dzelzceļa nozarē - būt gataviem digitalizācijai, tostarp blokķēžu ieviešanai
airBaltic un Tez Tour Latvija sāks čarterlidojumus uz Ēģipti