Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Saharova balvai 30: Nāc uz sarunu PAR domas brīvību!

ES mājā notiks saruna ar Lidiju DoroņinU-LasmanU, Ati KlimovičU unIngu GailI

Atzīmējot 30 gadus kopš tiek pasniegta Eiropas Parlamenta Saharova balva, aicinām piedalīties foto izstādes “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos” atklāšanā un diskusijā par domas brīvību, disidentismu un Saharova balvas piešķiršanu Oļegam Sencovam.

Pasākums notiks pirmdien, 26. novembrī, ES mājā (Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā) no plkst.16.30 līdz 18.30. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš:https://goo.gl/forms/rNJMmTNTeNoq6eQ13.

Sarunā par cilvēktiesību aizstāvēšanas nozīmību, solidaritāti un atbalstu Oļegam Sencovam, šīgada Saharova balvas par domas brīvības laureātam piedalīsies: Lidija Doroņina-Lasmane – latviešu disidente, izvirzīta Nobela Miera prēmijai, Atis Klimovičs – pasaules karsto punktu žurnālists, grāmatu autors un dokumentālo filmu producents. Savu dzeju par cilvēku līdztiesību, brīvībām un vajadzībām runāt atklāti lasīs dzejniece Inga Gaile. Sarunu vadīs Henrieta Verhoustinska – žurnāliste, teātra zinātniece, teātra kritiķe.

Oļegs Sencovs, kinorežisors no Ukrainas ir apsūdzēts “teroristiska rakstura nodarījumos’’ pret Krievijas de facto okupācijas varu Krimā, viņam piespriests 20 gadu cietumsods. Organizācija Amnesty lnternational šo tiesas procesu raksturo kā “netaisnīgu lietas izskatīšanu militārajā tiesā”. Turpinot bada streiku vairāk nekā 140 dienas, O. Sencovs ir kļuvis par atpazīstamu simbolu pasaulē, kas atgādina par aptuveni 70 Ukrainas valstspiederīgo likteņiem, kurus Krievijas okupācijas vara Krimā pēc pussalas aneksijas ir nelikumīgi apcietinājusi un kuriem ir piespriesti ilgi cietumsodi. 6. oktobrī viņš pārtrauca bada streiku, jo cietuma administrācija piedraudēja ar piespiedu barošanas piemērošanu.

Foto izstāde “Brīvības sardzē — Saharova balva trijos gadu desmitos” ES mājā būs apskatāma līdz 10. decembrim. Izstādi Eiropas Parlaments ir sagatavojis kopā ar fotoaģentūru “Magnum Photos”, tā iepazīstina ar četriem cilvēktiesību aktīvistiem no Tunisijas, Kambodžas, Etiopijas un Bosnijas un Hercegovinas, dodot vārdu maz zināmajiem varoņiem. Izstādē Rīgā fotogrāfijas papildinātas ar Latvijas jauno dzejnieku dzeju.

Par Saharova balvu

Saharova balva tiek pasniegta jau 30 gadus - kopš 1988. gada Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domu brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam. Balvas mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības.

· 2018. gada Saharova balvas sertifikātu un naudas prēmiju 50 000 eiro apmērā Eiropas Parlaments pasniegs svinīgā ceremonijā, kas norisināsies 12. decembrī Strasbūrā.

· Ceremonijā piedalīsies arī pārējie finālisti: 11 nevalstiskas organizācijas, kas aizsargā migrantu cilvēktiesības un glābj viņu dzīvības Vidusjūrā, un Nasers Zefzafi (Nasser Zefzafi), masu protestu kustības Hirak Rifas reģiona vadītājs Marokā.

· 2017. gadā balvu ieguva Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji. Starp trīs finālistiem bija arī zviedru-eritrejiešu žurnālists Davits Isāks un cilvēktiesību aizstāve no Gvatemalas Aura Lolita Čavesa.

· 2016. gadā balvu ieguva Irākas jezīdu aktīvistes Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar). Starp trīs finālistiem bija arī žurnālists Kans Dundars kopā ar citiem domas un vārda brīvības aizstāvjiem Turcijā un Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs.

Vairāk informācijas par Saharova balvu un dokumentālo fotoprojektu:

· Saharova balvas vietne

· Saharova balvas tīkls

· Grāmata – veltījums Saharova balvas 30

· Fotoaģentūra “Magnum

Kontakti papildinformācijai:

· Par Eiropas Parlamenta Saharova balvu:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu

· Par pasākumu:
Anita Jansone,
ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja
Tālr.: + 371 67085446
E-pasts: anita.jansone@esmaja.lv

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits