Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

LDz ar Oktobra dzelzceļu pārrunā situāciju kravu pārvadājumos un digitālo tehnoloģiju attīstību dzelzceļā

Turpinot aktīvu sadarbību ar Krievijas dzelzceļu kravu pārvadājumu nodrošināšanā, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš ceturtdien Sanktpēterburgā tikās ar Oktobra dzelzceļa vadītāju Vladimiru Goloskokovu, lai pārrunātu aktuālos sadarbības jautājumus.

Tikšanās laikā tika pārrunāta gan sadarbība ar muitu, gan Kārsavas un Zilupes robežšķērsošanas punktu kapacitāte un krauto vagonu apstrādes ātrums. Pēdējā laikā ir pieaudzis krauto vagonu nosūtīšanas apjoms abos virzienos, tādēļ efektīvai to apstrādei ir liela nozīme konkurētspējīgu pārvadājumu nodrošināšanā. Atpakaļkravu pieaugumu un tā nozīmi pārvadājumu attīstībā atzinīgi uzsvēra arī Oktobra dzelzceļa vadītāja pirmais vietnieks Sergejs Dorofejevskis.

Līdzās operatīvās sadarbības jautājumiem abu dzelzceļu vadītāji apsprieda tranzītkoridora attīstības iespējas Kaļiņingradas virzienā. LDz jau ir pieredze kravu tranzīta organizēšanā no Tālajiem Austrumiem caur Latviju uz Kaļiņingradu, un ir iespējas attīstīt šo virzienu aktīvākas regulāras satiksmes nodrošināšanai. Tāpat tika apspriesta arī iespējamā pasažieru satiksmes organizēšana no Kaļiņingradas uz Sanktpēterburgu, kas ļautu attīstīt starptautiskos pasažieru pārvadājumus.

LDz prezidents E.Bērziņš: “Oktobra dzelzceļš ir viens no nozīmīgākajiem LDz partneriem. Šodienas tikšanās ļāva gan atrisināt praktiskus sadarbības jautājumus, gan arī ir pierādījums tam, ka sadarbība ar Krievijas dzelzceļu ir sekmīga un attīstās.”

Liela uzmanība tikšanās laikā tika pievērsta digitālo tehnoloģiju ieviešanai dzelzceļā, kā arī īpaši uzsvērts, ka Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas sadarbība, ieviešot elektroniskās pavadzīmes robežšķērsošanā, ir paraugs nozarei.

Plānots, ka nākamā tikšanās norisināsies Latvijā, tostarp E.Bērziņš aicināja kolēģus apmeklēt Rēzekni un Daugavpili, caur kurām Latvijā tiek ievesta lielākā daļa kravu.

VAS “Latvijas Dzelzceļš”
Korporatīvās komunikācijas daļa
Tālr.: 67233797, 67232873, 67234567
e-pasts: pr@ldz.lv
www.ldz.lv

 
Valsts svētku brīvdienās būs izmaiņas aptuveni 400 reģionālo autobusu maršrutu
Lidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centruLidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centru
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas
Latvijas jaunie automodelisti sacentīsies par Rīgas Motormuzeja kausu.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos brauc bez maksas