Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Veiktas kārtējās drošības pārbaudes kuģiem Romantika un Isabelle

16. un 17.maijā tika veiktas kārtējās drošības pārbaudes zem Latvijas karoga reģistrētajiem firmas Tallink pasažieru/ro-ro tipa kuģiem Romantika un Isabelle.

Šādas pārbaudes divreiz gadā notiek saskaņā ar ES direktīvu par obligāto apsekojuma sistēmu ro-ro prāmjiem un ātrgaitas pasažieru kuģiem, kas kursē regulārā maršrutā.

Saskaņā ar šo direktīvu, pasažieru kuģiem, kuri uztur regulāru satiksmi starp divām dažādu valstu ostām, drošības apsekojumu veic abu valstu kuģošanas drošības inspektori. Tā kā Romantika un Isabelle uztur satiksmi starp Rīgu un Stokholmu, tad pārbaudē piedalījās gan Latvijas Jūras administrācijas, gan Zviedrijas Transporta aģentūras speciālisti.

No Latvijas puses pārbaudē piedalījās Latvijas Jūras administrācijas vecākais kuģu kontroles inspektors Igors Lapšins, kuģu kontroles inspektors Valters Veits un kuģu kontroles inspektors Jānis Dobris. Inspektori atzinīgi novērtēja sadarbību ar Zviedrijas kolēģiem, kas izveidojusies gadu gaitā.

Pārbaudes laikā tika kontrolēta kuģa un apkalpes dokumentācija, apsekots kuģa korpuss, atveres, ūdensdrošās un ugunsdrošās durvis, kuģa mehānismu darbība, kā arī pārbaudīts navigācijas un sakaru aprīkojums, tai skaitā pasažieru informēšanas sistēma. Tāpat tika veikti testi, lai izvērtētu radio aprīkojuma, avārijas ģeneratora, avārijas apgaismojuma darbību. Rīkojot mācību trauksmes, inspektori pārbaudīja gan kuģa apkalpes gatavība rīcībai ekstremālās situācijās, gan arī glābšanas aptīkojums un ugunsdzēsības aprīkojums.

Abu kuģu drošības pārbaudes rezultāti ir pozitīvi.

Isabelle ir 1989. gadā Horvātijā būvēts kuģis, tā garums ir 153,57 metri, platums 27,60 metri. Romantika būvēta Somijā, būve pabeigta 2002. gadā, un tas ir pirmais prāmis, kuru firma Aker Finnyards uzbūvēja tieši AS Tallink vajadzībām pēc Tallink pasūtījuma. Kuģis ir 193,8 metrus garš un 29 metrus plats.

Sarma Kočāne
Latvijas Jūras administrācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel. 67062125

 
Aptuveni 300 motociklisti uzlabo savas braukšanas prasmes Biķernieku trasē
Atsākas būvdarbi 20 kilometru posmā no Varakļāniem līdz Viļāniem
Autovadītāju ievērībai: remontdarbu posmos jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem; masas ierobežojumi gandrīz 1000
Lidostas “Rīga” pasažieru skaits 1.ceturksnī audzis par 20%
Naktī no 18.aprīļā uz 19.aprīli no dzelzceļa stacijas Šestokai Lietuvā caur Latviju uz Igaunijas Paldiski termināli devies pirmais intermodālais kravas vilciens “Amber Train”.