Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOTIKUMU KALENDĀRS  
ZIŅU ARHĪVS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
NOZARES ZIŅAS
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Veiktas kārtējās drošības pārbaudes kuģiem Romantika un Isabelle

16. un 17.maijā tika veiktas kārtējās drošības pārbaudes zem Latvijas karoga reģistrētajiem firmas Tallink pasažieru/ro-ro tipa kuģiem Romantika un Isabelle.

Šādas pārbaudes divreiz gadā notiek saskaņā ar ES direktīvu par obligāto apsekojuma sistēmu ro-ro prāmjiem un ātrgaitas pasažieru kuģiem, kas kursē regulārā maršrutā.

Saskaņā ar šo direktīvu, pasažieru kuģiem, kuri uztur regulāru satiksmi starp divām dažādu valstu ostām, drošības apsekojumu veic abu valstu kuģošanas drošības inspektori. Tā kā Romantika un Isabelle uztur satiksmi starp Rīgu un Stokholmu, tad pārbaudē piedalījās gan Latvijas Jūras administrācijas, gan Zviedrijas Transporta aģentūras speciālisti.

No Latvijas puses pārbaudē piedalījās Latvijas Jūras administrācijas vecākais kuģu kontroles inspektors Igors Lapšins, kuģu kontroles inspektors Valters Veits un kuģu kontroles inspektors Jānis Dobris. Inspektori atzinīgi novērtēja sadarbību ar Zviedrijas kolēģiem, kas izveidojusies gadu gaitā.

Pārbaudes laikā tika kontrolēta kuģa un apkalpes dokumentācija, apsekots kuģa korpuss, atveres, ūdensdrošās un ugunsdrošās durvis, kuģa mehānismu darbība, kā arī pārbaudīts navigācijas un sakaru aprīkojums, tai skaitā pasažieru informēšanas sistēma. Tāpat tika veikti testi, lai izvērtētu radio aprīkojuma, avārijas ģeneratora, avārijas apgaismojuma darbību. Rīkojot mācību trauksmes, inspektori pārbaudīja gan kuģa apkalpes gatavība rīcībai ekstremālās situācijās, gan arī glābšanas aptīkojums un ugunsdzēsības aprīkojums.

Abu kuģu drošības pārbaudes rezultāti ir pozitīvi.

Isabelle ir 1989. gadā Horvātijā būvēts kuģis, tā garums ir 153,57 metri, platums 27,60 metri. Romantika būvēta Somijā, būve pabeigta 2002. gadā, un tas ir pirmais prāmis, kuru firma Aker Finnyards uzbūvēja tieši AS Tallink vajadzībām pēc Tallink pasūtījuma. Kuģis ir 193,8 metrus garš un 29 metrus plats.

Sarma Kočāne
Latvijas Jūras administrācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel. 67062125

 
Reģionālo autoceļu posmos pie Kuldīgas un Tukuma atjaunots segums
Sāk pārbūvēt ceļu no Rucavas līdz Lietuvas robežai
Autovadītāju ievērībai: pirmdienas rītā autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem ceļu remontdarbu posmos
Autovadītāju ievērībai: aicinām autovadītājus ievērot satiksmes organizāciju ceļu remontdarbu zonās, pat ja steidzaties uz svētkiem
Dodoties svinēt Līgo, jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem ceļu remontdarbu posmos