Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Paraksta līgumu par 442 miljonu eiro ES finansējumu Rail Baltic/Rail Baltica

Otrdien, 24. novembrī Tallinā Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra (INEA - Innovation and Networks Executive Agency) un triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS parakstīja finansēšanas līgumu par Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma piešķiršanu no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta triju Baltijas valstu ātrgaitas dzelzceļa līnijas Rail Baltic/Rail Baltica projekta attīstības pirmajam posmam. Finansēšanas līgumu parakstīja RB Rail AS valdes priekšsēdētāja Baiba A. Rubesa un INEA direktors Dirk Beckers.

"Rail Baltic/Rail Baltica nodrošinās vienu no nozīmīgākajiem iztrūkstošajiem posmiem Eiropas dzelzceļa tīklā un uzlabos savienojuma iespējas cilvēkiem un uzņēmumiem ES iekšējā tirgū. Šis ir patiesi stratēģiskas nozīmes projekts Transeiropas Transporta tīkla ietvaros," saka Catherine Trautmann, North Sea - Baltic TEN-T Koridora koordinatore.

"Šī ir vienreizēja iespēja parādīt un pierādīt, ka trīs Baltijas valstis spēj vienoti darboties nozīmīga kopēja mērķa vārdā. RB Rail nodrošinās atbilstošu projekta vadību, kas garantēs caurspīdīgu un efektīvu projekta īstenošanu, kā arī labu un efektīvu biznesa praksi," saka Rubesa.

RB Rail AS ir Rail Baltic/Rail Baltica centrālais koordinators. Tam ir dots mandāts saņemt visu projekta finansējumu un nodrošināt tā izmantošanu atbilstoši noteiktam regulējumam trīs dalībvalstu finansējuma saņēmējiem - Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas lietu ministrijai, Latvijas Satiksmes ministrijai un Lietuvas Transporta un komunikācijas ministrijai.

Līguma ietvaros bez RB Rail AS aktivitātes īstenotāji ir Igaunijas Tehniskās uzraudzības iestāde un Rail Baltic Estonia OU, Latvijas SIA Eiropas dzelzceļa līnijas, kā arī Lietuvas AB Lietuvos geležinkeliai un UAB Rail Baltica statyba.

Pirmais posms: sagatavošanās Rail Baltic/Rail Baltica būvniecībai un tās sākums

Finansējums tiek piešķirts daļas no kopējā Rail Baltic/Rail Baltica projekta īstenošanai - aktivitātēm, kas sāktas 2015. gadā un tiks pabeigtas līdz 2020. gada beigām. Aktivitātes ietver tehniskās izpētes, zemes atsavināšanu projekta vajadzībām, pirmos būvdarbus, projekta īstenošanas atbalsta pasākumus, darbu uzraudzību un komunikāciju ar sabiedrību.

Mērķis ir pabeigt visus sagatavošanas darbus (tehniskie projekti, būvatļaujas, zemes iegāde) un sākt būvdarbu pirmo posmu atsevišķos dzelzceļa līnijas posmos Igaunijā, līnijas centrālajā daļā un Rīgas reģionā Latvijā un Kauņas-Panevēžas-Lietuvas un Latvijas robežas posmā Lietuvā.

Rail Baltic/Rail Baltica Igaunijā, Latvijā un Lietuvā

Igaunijā finansējums tiks izmantots detalizētam visas dzelzceļa līnijas - tostarp Tallinas un Pērnavas pasažieru staciju, Tallinas multimodālā kravu termināļa un ritošā sastāva remonta depo - tehniskajam projektam, kā arī ietekmes uz vidi un citām tehniskajām izpētēm. Finansējums arī ļaus sākt dzelzceļa uzbēruma un divlīmeņu šķērsojumu ar satiksmes infrastruktūras objektiem būvdarbus.

Pirmā posma finansējums Latvijā tiks izmantots Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un Rīgas starptautiskās lidostas dzelzceļa stacijas, kā arī dzelzceļa savienojuma starp abām stacijām tehniskajam projektam un būvdarbiem, kā arī zemes iegādei. Savienojot 1520 mm un 1435 mm platuma sliežu ceļus un radot efektīvu savienojumu ar reģionālo un starptautisko transportu, Rīgas Centrālā stacija kļūs par patiesi multimodālu reģionālo un starptautisko transporta mezglu.

Lietuvā pirmā posma finansējums tiks izmantots trūkstošā dzelzceļa posma starp jaunuzbūvēto Eiropas standarta 1435 mm sliežu ceļu (posmā no Polijas un Lietuvas robežas līdz Kauņai) un Kauņas Dzelzceļa termināļa būvniecībai, no kura uz ziemeļiem aties jauna 1435mm dzelzceļa līnija. Saistītajās aktivitātēs ietilps nepieciešamās dokumentācijas sagatavošana zemes atsavināšanai un zemes atsavināšanas procedūras, tehniskā projekta sagatavošana posmam no Kauņas līdz Lietuvas un Latvijas robežai, kā arī jaunas 1435mm dzelzceļa līnijas būvdarbi Kauņas-Panevēžas-Lietuvas un Latvijas robežas posmā.

Rail Baltic/Rail Baltica: ātrgaitas savienojums ar Eiropu

Rail Baltic/Rail Baltica projekts paredz jaunas ātrgaitas dzelzceļa līnijas izbūvi no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai. Pa 1435 milimetru - Eiropas standarta platuma dzelzceļa līniju pasažieru vilcieni brauks ar ātrumu līdz 240 kilometriem stundā, kravas vilcieni - ar ātrumu līdz 120 kilometriem stundā.

Rail Baltic/Rail Baltica atjaunos tiešu savienojumu starp Baltijas valstīm un Eiropas dzelzceļa tīklu, veicinot reģionālo integrāciju un savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu (ar savienojumu ar Viļņu), Varšavu un Berlīni.

Rail Baltic/Rail Baltica būs elektrificēta dzelzceļa līnija - videi draudzīga un moderna transporta forma. Tā būtiski samazinās kravu pārvadājumus ar autotransportu, tā ierobežojot kaitīgo izmešu apjomu vidē.

RB Rail AS akcionāri

RB Rail AS akcionāri vienādās daļās ir SIA Eiropas dzelzceļa līnijas, Lietuvas UAB Rail Baltica statyba un Igaunijas Rail Baltic Estonia OU.

INEA

INEA ir atbildīga par Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (Connecting Europe Facility jeb CEF) ieviešanu - tā ir ES programma, kuras ietvaros tiek attīstīti augsti efektīvi, ilgtspējīgi un starpsavienoti Transeiropas tīkli transporta, enerģijas un digitālo pakalpojumu jomā. INEA vada 27,4 miljardu eiro CEF programmu budžetu līdzfinansējumu formā 2014.-2020. gada periodā.

Pielikumā foto no pasākuma šeit.

Papildu informācija Latvijā:
Arnis Lapiņš
+ 371 29255713
arnis.lapins@prae.lv

Papildu informācija Igaunijā:
Katrin Vende
+372 52500 89
katrin.vende@powerhouse.ee

Papildu informācija Lietuvā:
Lukas Mikelaitis
+ 370612623 26
lukas@vipcommunications.lt

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits