Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Valsts kontroles sniegtie ieteikumi ir būtiski dzelzceļa nozares stiprināšanai un ilgtspējas nodrošināšanai

Ņemot vērā dzelzceļa infrastruktūras nozīmību transporta sektorā, Satiksmes ministrija uzskata, ka Valsts kontroles sniegtie ieteikumi attiecībā uz dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projektu plānošanu Latvijā kopumā ir vērsti uz dzelzceļa nozares stiprināšanu un ilgtspējas nodrošināšanu.

Satiksmes ministrija un VAS “Latvijas dzelzceļš” jau aprīlī sniedza viedokli par Valsts kontroles veikto revīziju, atzinīgi novērtējot ieteikumus politikas plānošanas dokumentu izstrādes un projektu plānošanas, vadības un īstenošanas pilnveidošanai.

Nesen ir apstiprināta VAS “Latvijas dzelzceļš” jaunā valde pilnā sastāvā, no kuras tiek sagaidīts atbildīgs un rezultatīvs darbs, veidojot jaunu uzņēmuma darbības modeli.

Ņemot vērā pēdējā gada laikā notikušās pārmaiņas tranzīta nozarē, jo īpaši - kravu apgrozījuma kritumu, Satiksmes ministrija uzskata, ka ir nepieciešams pārstrukturēt “Latvijas dzelzceļa” darbību, to samērojot ar reālistiskām nākotnes prognozēm.

Balstoties uz Latvijas transporta un tranzīta nozares attīstības prognozēm un faktu, ka šādos apstākļos liela mēroga dzelzceļa investīciju projektu realizēšana nav pietiekami ekonomiski pamatota, “Latvijas dzelzceļš” martā pieņēma lēmumu Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektu izbeigt, pieejamo Kohēzijas fonda finansējumu pārdalot projektiem, kas ir vērsti uz klimata mērķu sasniegšanu transportā un multimodālas pasažieru pārvadājumu sistēmas attīstību.

Turpmāka nozares attīstības un Eiropas savienības (ES) fondu projektu plānošanas, īstenošanas un uzraudzības procesu uzlabošana nacionālā līmenī ir svarīga, lai būtiski samazinātu ES projektu uzsākšanas un plānošanas posmu ilgumu, kā arī samazinātu risku, ka lieli un apjomīgi projekti netiek īstenoti plānotajos termiņos.

“Latvijas dzelzceļš” pašlaik turpina īstenot plašu aktivitāšu spektru, lai būtiski palielinātu uzņēmuma efektivitāti, pārskatītu un optimizētu uzņēmuma organizatoriskos un tehnoloģiskos procesus, kā arī atbilstoši tiem samazinātu darbinieku skaitu. Tiek izstrādāts jauns “Latvijas dzelzceļa” koncerna biznesa modelis, un šā gada vasarā tiks sākta tā ieviešana.

Vienlaikus ar “Latvijas dzelzceļa” koncerna darbības reorganizāciju un efektivitātes veicināšanu būtiska uzmanība tiek pievērsta mērķa tirgu un kravu segmentu diversifikācijai, piesaistot kravu pārvadājumus jaunos tirgos un izstrādājot jaunus pakalpojumus.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad
Uz remontdarbu laiku daļēji slēgs Saulkrastu apvedceļa divlīmeņu krustojumu
Prezentēs pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim veltītu pastmarku bloku