Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Sākumlapa Jaunumi

Stājas spēkā grozījumi “Pasta likumā” saistībā ar abonēto preses izdevumu piegādi

20. septembrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēti grozījumi "Pasta likumā", kas nosaka, ka līdz 2020.gada 31.decembrim abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus visā Latvijas teritorijā sniedz pasta komersants, kuram līdz 2019.gada 31.decembrim ir noteiktas saistības sniegt universālo pasta pakalpojumu, tas ir VAS "Latvijas pasts".

Šim pasta komersantam no valsts budžeta kompensē zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus laikposmā no 2020.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim.

Likuma grozījumi paredz, ka abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifu atlaižu dēļ negūtie ienākumi netiek kompensēti, zaudējumus veido preses piegādes pakalpojumu faktisko izmaksu un šā likuma minētajā kārtībā noteiktās cenas starpība.

Turklāt grozījumi nosaka, ka universālā pasta pakalpojuma sniedzējs abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu zaudējumus aprēķina atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) noteikto universālā pasta pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodikai, kuru kopā ar auditēto ziņojumu iesniedz Satiksmes ministrijai (SM).

Tā pat likuma grozījumi paredz, ka abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu zaudējumus kompensē divās daļās. Proti, pirmo maksājumu veic kārtējā gadā, pamatojoties uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja aprēķinu, kas balstīts uz pirmā pusgada operatīvajiem datiem, pilnā apmērā kompensējot aprēķinā norādītos zaudējumus, bet otro maksājumu veic nākamajā gadā pēc auditētā ziņojuma iesniegšanas SM, kompensējot zaudējumu atlikušo daļu.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
67028003
komunikacijas@sam.gov.lv

 
“Finnair” un “Lufthansa” atsāk lidojumus no lidostas “Rīga”
Būtiski aug pieprasījums pakalpojumiem Latvijas Pasta pakomātu tīklā – uzņēmums palielina tā ietilpību par 15%
airBaltic atsāks lidojumus no Rīgas uz Parīzi
Pasta sūtījumu piegāde uz ārvalstīm joprojām ierobežota un var kavēties
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem