Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi

Valdība atbalsta turpmāko sadarbību Ziemeļu dimensijas Transporta un loģistikas partnerībā

Šodien, 17.septembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja jautājumu par sadarbības turpināšanu Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un Loģistikas partnerībā vēl uz pieciem gadiem. Dalībvalstu sadarbība ir balstīta uz 2009.gada 21.oktobrī, Neapolē, Itālijā parakstīto “Saprašanās Memorandu”.

Partnerība ir izveidota, lai nodrošinātu ZD Dalībvalstu kopīgu sadarbību, viedokļu un interešu apmaiņu transporta un loģistikas jomā, kā arī pilnveidotu transporta savienojumus, sekmētu infrastruktūras projektus un novērstu administratīvus šķēršļus. Neapolē parakstītais Saprašanās memorands ir paredzēts uz piecu gadu periodu un tas var tikt pagarināts pēc kopējas vienošanās. Dalībvalstis 2019.gada 18.jūnija Augsta līmeņa sanāksmē atbalstīja Partnerības sadarbības turpināšanu turpmākos piecus gadus.

Šogad Latvija ir prezidējošā valsts ZD Transporta un loģistikas partnerības Vadības komitejā. Uzņemoties ZD Vadības komitejas prezidentūru, Latvija kā prioritāti noteica turpināt darbu pie Eirāzijas transporta sistēmas tuvināšanas. Tādēļ šī gada martā, Rīgā norisinājās seminārs, kurā Transporta un Loģistikas partnerības valstis panāca vienošanos turpināt darbu pie ZD transporta tīkla pagarināšanas līdz Āzijas valstīm, Kazahstānai, Mongolijai, Ķīnai vai Tālajiem austrumiem.

Attiecīgi šodien MK atbalstītais noteikumu projekts: "Par Kopīgo nodomu deklarāciju, kurā izklāstīta Ziemeļu Dimensijas Partnerības Transporta un Loģistikas jomā sadarbības turpināšana", nostiprina Latvijas turpmāko dalību ZD Transporta un loģistikas partnerības darbā turpmākajos piecos gados.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
“Transavia” uzsāks lidojumus no Rīgas uz Parīzi
Autoceļu Rīga–Ērgļi un Juglas papīrfabrikas ciemats–Ulbroka krustojumā līdz pavasarim saglabāsies ātruma ierobežojums 70 km/h
Atzīmējot 50.Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts organizē pastkaršu sūtīšanas entuziastu tikšanos
Sākas tradicionālā abonēšanas kampaņa – Latvijas Pastā 2020.gadam var abonēt 755 preses izdevumus
Pasažieru komercpārvadājumi ar vieglo automobili: taksometru un “balto numuru” atšķirības