Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Linkaits piedalās Ekonomikas forumā Polijā

Šodien, 4.septembrī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits piedalījās 29. Ekonomikas forumā Polijas pilsētā Kriņicā.

T.Linkaits diskutēja Eiropas Savienības (ES) valstu transporta nozares ministru plenārsesijā par iespējām nodrošināt maksimāli efektīvu transporta koridora attīstību Trīs jūru (Baltijas, Melnās un Adrijas jūras) iniciatīvas kontekstā. T.Linkaits īpaši akcentēja multimodalitātes aspektu, kā arī nepieciešamos priekšnoteikumus efektīvas, drošas, videi draudzīgas un ekonomiski izdevīgas integrētas transporta sistēmas radīšanai. Ministrs informēja klātesošos par Rail Baltica projekta attīstību un uzsvēra jau esošos Latvijas sasniegumus efektīvu transporta koridoru nodrošināšanā.

Foruma ietvaros notika T.Linkaita tikšanā ar Jaroslavu Narkeviču (Jaroslav Narkevič), kurš šā gada 20.augustā tika apstiprināts par Lietuvas transporta un sakaru ministru. Sarunās ar Lietuvas transporta un sakaru ministru Jaroslavu Narkeviču, ministrs aktualizēja jautājumus par Latvijas un Lietuvas iespējamo interešu saskaņošanu sarunās ar ES par Mobilitātes pakotnes jautājumu tālāko virzību. Amatpersonas pārrunāja Rail Baltica projekta īstenošanas gaitu un tuvākos izaicinājumus, kā arī Latvijas un Lietuvas dalību starptautiskajās iniciatīvās Via Baltica/Via Carpatia.

Tāpat notika arī T.Linkaita un Polijas infrastruktūras ministra Andžeja Adamčika (Andrzej Adamczyk) tikšanās, turpinot jau uzsāktas diskusijas par aktuālajiem sadarbības projektiem un kopīgo nostāju ES jautājumos.

Ekonomikas forums Polijā, Kriņicā ik gadu pulcē ap 4500 ārvalstu viesu no aptuveni 60 valstīm un tā ir lielākā šāda konference Centrālajā un Austrumeiropā. Foruma mērķis ir kopīgās diskusijās radīt pēc iespējas labākus apstākļus ES un tās kaimiņvalstu ekonomiskās un politiskās sadarbības attīstībai.

Ilze Greiškalna
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits