Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Sākumlapa Jaunumi

SM valsts sekretāra vietnieks U.Reimanis piedalās starptautiskajā digitalizācijas jautājumiem veltītajā forumā Minskā

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis šonedēļ atrodas darba vizītē Baltkrievijā, Minskā, kur piedalās starptautiskajā forumā “Tibo 2019”, uzsverot modernu sakaru infrastruktūru un 5G attīstību.

Uzstājoties foruma atklāšanā, U.Reimanis uzsvēra, ka, apzinoties tehnoloģiju straujo attīstību mūsdienās, ir vitāli nepieciešama diskusija par to, kā radīt priekšnoteikumus, lai sabiedrība spētu pielāgoties tehnoloģiju radītajām pārmaiņām un atbalstīt digitalizācijas projektus tādās jomās kā mākslīgais intelekts, kiberdrošība, “block-chain”, kā arī atbalstīt investīcijas digitālizācijas procesos.

Otrdien, 9. aprīlī, U.Reimanis piedalījās 2.Eirāzijas Digitālā foruma plenārsesijā, kurā diskutēja par Eirāzijas Vienotā digitāla tirgus izveides perspektīvām. Globālās konkurences apstākļos ir nepieciešams nodrošināt stabilu starta platformu Eiropas, t.sk. Latvijas uzņēmumiem, kas ir spējīgikonkurēt ar globāliem spēlētājiem.

Vizītes ietvaros U.Reimanis tikās ar Baltkrievijas sakaru un informācijas ministru Konstantīnu Šulganu, pārrunājot abām valstīm nozīmīgus divpusējās sadarbības jautājumus. U.Reimanis sarunu gaitā uzsvēra nepieciešamību attīstīt abu valstu attiecības, uzsvaru liekot uz sakaru jomas sadarbības jautājumiem.

Tikšanas laikā tika saskaņota Protokola starp Latvijas Republikas Satiksmes ministriju un Baltkrievijas Republikas Sakaru un informatizācijas ministriju par nodomu sadarboties radiofrekvenču spektra joslas 694-790 MHz atbrīvošanas jautājumos galējā teksta redakcija un parakstīta vienošanas par šī protokola parakstīšanu abu valstu nozares ministru starpā nākamās augsta līmeņa vizītes laikā.

Vienošanās apstiprina kopīgu redzējumu starp abu valstu sakaru politiku veidotājiem par 700Mhz frekvenču resursu atbrīvošanas nepieciešamību mobilo platjoslas interneta pakalpojumu attīstībai. Minētā frekvenču josla irsvarīga mobilosakaru operatoriem, lai izvērstu 5G mobilossakaru tīklus lauku teritorijās un koordinācija ar kaimiņvalstīm ir priekšnosacījums, lai mobilie operatori spētu netraucēti piedāvātmodernos sakarus arī robežu tuvumā.

Foto: šeit

Informāciju sagatavoja:
Komunikācijas nodaļa
komunikacijas@sam.gov.lv

 
Vidzemē plānots testēt elektrisko velosipēdu sistēmu lauku reģionos
VAS “Latvijas dzelzceļš” saņēmis 6 piedāvājumus dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektēšanai
Nedēļas nogalē norīkots nakts vilciens Operetes festivāla Ikšķilē un “Kartupeļpalmas” Salaspilī apmeklētājiem
Biķerniekos norisināsies aizraujošas spīdveja sacensības
Lidostas “Rīga” ārpus Šengenas atlidošanas zālē modernizēs bagāžas lentas