Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

Augulis: Latvijas dzelzceļam sekmīgi jāīsteno lielie investīciju projekti konkurētspējas paaugstināšanai nākotnē

Otrdien, 18. decembrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidentu Edvīnu Bērziņu, padomes priekšsēdētāju Jāni Langi un LDz vadību, lai pārrunātu koncerna 2018. gadā paveikto, kā arī galvenos uzdevumus 2019. gadam.

E. Bērziņš informēja par uzņēmuma paveikto secīgai un caurspīdīgai dzelzceļa tīkla elektrifikācijas iepirkuma pirmā posma īstenošanā. Šoruden iepirkuma procesā (sarunu procedūras, publicējot dalības uzaicinājumu) “Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija: būvniecība” pirmajā kārtā tika saņemti četru kandidātu pieteikumi un kvalifikācijas dokumenti, apliecinot dalību iepirkumā. Šogad liels darbs ir paveikts, gatavojoties dzelzceļa tīkla elektrificēšanai un šī darba turpināšana būs viens no svarīgākajiem uzdevumiem arī nākamajā gadā, kad ir jāuzsāk šī projekta īstenošana. E. Bērziņš ministru informēja, ka pašlaik turpinās pretendentu iesniegto kvalifikācijas dokumentu izvērtēšana, kas, ņemot vērā projekta sarežģītību, ir apjomīgs darbs.

Informējot par 2018. gadā paveikto, E. Bērziņš uzsvēra, ka: "Līdz ar pārmaiņām nozarē, Latvijas dzelzceļš ir pilnveidojis koncerna stratēģisko redzējumu, nosakot pakāpeniski sasniedzamus mērķus, kā arī izveidojis jaunu koncerna vizuālo identitāti, kura turpmāko gadu laikā tiks pakāpeniski ieviesta”. Būtiski, ka koncerna uzņēmumi pagājušajā gadā strādāja, nodrošinot finansiālo stabilitāti, norādīja LDz prezidents.

Ministrs novērtēja, ka LDz neto apgrozījums deviņos mēnešos bija 156,4 miljoni euro, kas ir par 20 miljoniem euro vairāk nekā 2017. gadā. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem 2018. gada deviņos mēnešos bija 18,8 miljoni euro, un arī šis rādītājs liecina par LDz spēju nodrošināt finanšu līdzsvaru arī mazāk labvēlīgos tirgus apstākļos. E. Bērziņš norādīja, ka 2018. gadā koncerna ietvaros tika veikti restrukturizācijas pasākumi, pārskatot procesus un paaugstinot to efektivitāti. Arī šīs aktivitātes devušas ieguldījumu koncerna pozitīvi vērtējamajos finanšu rezultātos.

2018. gada deviņos mēnešos pa Latvijas dzelzceļa publiskās lietošanas infrastruktūru tika pārvadāti 13,9 miljoni pasažieru, kas ir par 4,6% vairāk nekā tādā pašā laika periodā 2017. gadā. Savukārt pārvadāto kravu apjoms deviņos mēnešos sasniedza 36,1 miljonus tonnu, kas ir par 8,4% vairāk nekā pērnā gada deviņos mēnešos. Kravu pārvadājumu apjoms tonnkilometros palielinājies par 13,6%, kas saistīts arī ar pārvadājumu veikšanu tālākos attālumos, tostarp uz Ventspils un Liepājas ostām.

U. Augulis uzklausīja ziņojumu, ka LDz pēdējos gados paaugstinājis darbības efektivitāti, izstrādājis jaunus pakalpojumus, kā arī apguvis jaunus tirgus, veidojot jaunas partnerības un attīstot esošās. Līdz šim paveiktais atspoguļojas uzņēmuma gada finanšu rezultātos, kas esošajā tirgus situācijā ir vērtējami kā stabili.

LDz 2018. gadā strādāja pie jaunu partneru piesaistes un attiecību stiprināšanas Ķīnā, Indijā, Irānā, Vidusāzijā, kā arī jau esošajos Latvijas tranzīta tirgos – Krievijā un Baltkrievijā. Šoruden Latviju tranzītā pa LDz infrastruktūru šķērsoja divi līdz šim garākie vilcieni Latvijas dzelzceļa vēsturē – naktī uz 16. decembri tika apkalpots 75 vagonus garš un 7460 tonnas smags kravas vilciena sastāvs, savukārt naktī uz 2. decembri Latviju šķērsoja 85 vagonu kravas vilciens, kura kopgarums bija teju viens kilometrs.

Tāpat šogad Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tika sagaidīts pirmais četru valstu galvaspilsētas savienojošais pasažieru vilciens “Kijeva-Minska-Viļņa-Rīga”. Pirmajā reisā braukuši vairāk nekā 200 pasažieru, kas ir vairāk nekā 60% no pieejamo vietu skaita. Patlaban ir panākta vienošanās par vilciena kursēšanas pagarināšanu līdz 2019. gada janvāra beigām.

LDz šogad saņēmis arī vairākus augstus novērtējumus, tostarp, ierindots starp 15 vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem laikraksta "Dienas Bizness" un uzņēmuma "Lursoft IT" veidotajā Latvijas lielāko uzņēmumu Top500. Arī “Prudentia” un “Nasdaq Rīga” ik gadu veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstā LDz šogad ierindojas 5. vietā. Savukārt par uzņēmuma labu un caurspīdīgu pārvaldību liecina Korporatīvās ilgtspējas un pārvaldības institūta veidotā Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas novērtējums.

E. Bērziņš satiksmes ministru informēja, ka līdzās nozīmīgajiem investīciju projektiem liela uzmanība tiks veltīta procesu digitalizācijai, uzlabojot dzelzceļa darbības efektivitāti un pilnveidojot klientiem sniedzamos pakalpojumus. Ņemot vērā, ka LDz ir valsts publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs, šogad uzņēmums izstrādājis Saimnieciskās darbības plāna projektu darbības periodam līdz 2022. gadam. Tāpat LDz ir izveidota veiksmīga sadarbība ar dzelzceļa nozares arodbiedrību.

UZZIŅA: VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uzlabojoties ziņošanas kultūrai par incidentiem aviācijā, uzlabojas arī drošuma līmenis
Uz Daugavpils šosejas pie Spuņģēniem notiks dzelzceļa caurbrauktuves remontdarbi; satiksmi organizēs regulētāji
Pabeigts bedru masveida remonts uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ar noteikto B uzturēšanas klasi
airBaltic Paris Air Show 2019 prezentē Airbus A220-300 lidmašīnu
Līgo dienā pasta pakalpojumi būs pieejami atsevišķās pasta nodaļās; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk