Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Augulis: LAU jānodrošina operatīvs un kvalitatīvs darbs valsts autoceļu uzturēšanā

Satiksmes ministrija no savas puses šogad ir panākusi visu nepieciešamo finansējumu ceļu pilnvērtīgai uzturēšanai, tāpēc atbildīgajiem dienestiem ir jānodrošina pēc iespējas operatīvāka iesaiste un darbs autoceļu uzturēšanā jebkādos laikapstākļos visu cauru gadu, šodien, tiekoties ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju Raiti Nešporu, valdes locekli Vilni Vitkovski un padomes locekli Normundu Narvaišu, uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Ministrs ar LAU vadību pārrunāja līdz šim paveikto un uzklausīja aktuālo informāciju par 2019. gadā plānotajiem un veicamajiem darbiem. Satiksmes ministrs uzsvēra, ka viens no galvenajiem uzdevumiem ir līdz gada beigām apstiprināt LAU vidēja termiņa darbības stratēģiju 2019. – 2025. gadam un uzsākt tajā noteikto darbības virzienu ievērošanu. Stratēģija definē uzņēmuma galvenos uzdevumus, nosaka nākotnes attīstības virzienus un darbības rezultātu rādītājus mērķu sasniegšanai līdz 2025. gadam.

R. Nešpors informēja, ka 2018. gadā ir daudz strādāts pie inovāciju ieviešanas uzņēmuma darbā un tā attīstībā, piemēram, vasaras un ziemas uzturēšanas darbos izmantojamā tehnika aprīkota ar GPS, nodrošinot veikto darbu izsekojamību VAS “Latvijas Valsts ceļu” mājas lapā www.lvc.lv un Waze aplikācijā. Tāpat ieviests mobilo sensoru pilotprojekts un šajā ziemas sezonā ir veiktas izmaiņas brauktuves kaisīšanas darbos. Sekojot pieredzei no Norvēģijas un Dānijas, ir samazināts sāls daudzums, ko izkaisa uz brauktuves. Iepriekš sāls tika kaisīts visas brauktuves jeb 9 metru platumā, tad šoziem to kaisa 7 metru platumā. Tādā veidā tiks samazināti izdevumi un kaitējums dabai, ko rada ceļmalās nonākušais sāls.

Nākamā gada prioritārais uzdevums ir ieviest LAU vienotu autoparka pārvaldības modeli un attīstīt komercdarbību, īpaši aktīvi izvēršot sadarbību ar būvuzņēmumiem.

Vienlaikus R. Nešpors apliecināja, ka jau šobrīd aktīvu darbu sācis ceļu uzturētāju ziemas dienests. Tas nodrošina darbu diennakts režīmā, sekojot līdzi laika apstākļiem un nepieciešamības gadījumā veicot ceļu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem un attīrīšanu no sniega. Kopumā šajā sezonā ziemas dienestā ir iesaistītas vairāk nekā 615 tehnikas vienības. Šajā ziemas sezonā LAU autoceļu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem jau ir veicis 56 706 kilometru garumā, brauktuvju attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem vairāk nekā 10 140 kilometru, brauktuvju attīrīšana no sniega veikta turpat 600 kilometru garumā, savukārt rievu izveide grants autoceļiem veikta 637 pārgājiena kilometru garumā.

Šajā sezonā LAUjau ir pabeidzis visus šogad plānotos valsts autoceļu posmu ūdens atvades sistēmu sakārtošanas darbus. Ūdens atvades sistēmas sakārtošana, kas iekļauj sevī grāvju tīrīšanu, nomaļu grunts uzauguma noņemšanu un caurteku nomaiņu, šogad bija viena no galvenajām prioritātēm valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbos.

Tāpat LAU šogad dubultās virsmas apstrādi uz grants seguma autoceļiem veica 32 kilometru garumā, vienkārtas virsmas apstrāde veikta 82 kilometriem autoceļu, bet grants ceļu greiderēšana veikta vairāk nekā 104 480 kilometru garumā un greiderējamā kārta atjaunota 30 332 kubikmetru apjomā. Vienlaikus veikts bedru remonts 284 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Vienlaikus LAU apliecina savu konkurētspēju un korporatīvās atbildības līmeni, piedaloties sabiedriski nozīmīgos konkursos. Tā, piemēram, uzņēmums šogad ir ieguvis sudraba kategoriju Ilgtspējas indeksā un konkursā Drošākais uzņēmuma autoparks.

Rīt, 6. decembrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tiksies ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” vadību, lai uzklausītu līdz šim paveikto un aktuālo informāciju par 2019. gadā plānotajiem un veicamajiem darbiem.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 6702003, 29466959

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
No Mērsraga līdz Upesgrīvai sākas ceļa būvdarbi
Autovadītāju ievērībai: Ozolnieku novadā visu nedēļu būs palēnināta satiksme uz autoceļa Jelgava–Iecava; ceļu remontdarbi notiek visos valsts reģionos
Foto: airBaltic saņem 18. AirbusA220-300 lidmašīnu
Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti
Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus