Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Pasažieru vilciens informē satiksmes ministru par paveikto un plānotiem uzdevumiem

Otrdien, 4. decembrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar AS “Pasažieru vilciens” (PV) padomes priekšsēdētāju Sandi Šteinu, PV valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli, valdes locekļiem Ingu Vageli un Aldi Daugavvanagu, lai pārrunātu līdz šim paveikto un uzklausītu aktuālo informāciju par nākotnē plānotajiem un veicamajiem uzdevumiem.

Tikšanās laikā ministrs atzinīgi novērtēja, ka šogad izdevies realizēt PVlielāko izaicinājumu, kas saistīts ar jauno 32 elektrovilcienu iepirkumu procedūru un uzvarētāja izvēli. Vienlaikus joprojām jāattīsta dzelzceļa pasažieru pārvadājumu ātrums, precizitāte un atbilstība efektīvai sabiedriskā transporta sistēmai kopumā.

Tikšanās laikā tika uzsvērts, ka uzņēmumam kopā ar atbildīgajiem dienestiem ir jāsakārto jautājums saistībā ar to, ka ne vēlāk kā 2019. gada 1. janvārī pasažieru pārvadāšanas transportlīdzekļos un biļešu tirdzniecības vietās jāievieš jaunie kases aparāti, hibrīda kases aparāti vai kases sistēmas. Tāpat nav pieļaujama līdzīgas situācijas atkārtošanās, kāda izveidojās Rīgas dzelzceļa stacijā pēc 18. novembra svētku uguņošanas, tāpēc uzņēmumam kopā ar atbildīgajiem dienestiem ir jāsagatavo konkrēts pasākumu plāns, lai nodrošinātu pasažieru drošu pārvadāšanu pēc tik liela mēroga pasākumiem.

R. J. Grigulis informēja, ka PV 2018. gada deviņos mēnešos pārvadāja 13.7 milj. pasažieru, kas ir par 4.63% vairāk nekā 2017. gada pirmajos deviņos mēnešos. Dīzeļvilcienu zonā pasažieru skaita pieaugums sasniedza 3.2%. Tiek prognozēts, ka 2018. gads tiks noslēgts ar stabilu pozitīvu pasažieru skaita dinamiku. Tādejādi pasažieru skaita pieaugums vērojams jau trešo gadu pēc kārtas.

2018. gada deviņos mēnešos PV reisos norīkoja 63717 vilcienus un vilcienu precizitāte ir sasniegusi 99%. Arī Eirobarometra 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka PV precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Tāpat uzņēmumam jāturpina darbs pie klientu servisa uzlabošanas un biļešu iegādes mobilās lietotnes pilnveidošanas. Šobrīd e-biļeti, kuru var iegādāties mobilajā lietotnē un mājaslapā www.pv.lv, izvēlas gandrīz 5% pasažieru. PV valdes priekšsēdētājs informēja, ka PV turpina darbu, lai varētu piedāvāt elektroniski iegādāties arī abonementa biļetes, biļetes numurētām sēdvietām, kā arī biļetes ar dažādām atlaidēm.

Tikšanās laikā tika pārrunāts, ka uzņēmumam jāturpina attīstīt valsts apmaksātā dzelzceļa infrastruktūras izmantošana pilnā apmērā visos virzienos. To skaitā arī tālākos potenciālos galamērķos – Liepāja, Ventspils, Gulbene un citviet, norādīja ministrs. Viens no darbības virzieniem ir attīstīt un paplašināt pasažieru vilcienu kustību Rīgas robežās. Ir jāvērtē maršruti, kuros nepieciešams samazināt pieturvietu skaitu, kā arī tieši pretēji – kuros būtu jāveido jauni.

Kā būtisks aspekts un izaicinājums 2019. gadā būs maršruta brauciena laika saīsināšana. Rīgas tuvumā jau pašlaik brauciena ilgums atkarībā no maršruta ir saīsināts līdz deviņām minūtēm. Tālajos braucienos brauciena ilgums ir vēl jāsaīsina, lai pasažieri galamērķī nokļūtu krietni ātrāk nekā ar autobusu.

Uzņēmuma valde informēja Satiksmes ministrijas vadību, ka kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvjiem tiek risināts jautājums par vilcienu kustības ātruma palielināšanu. Šī gada 10. jūnijā stājās spēkā jaunais vilcienu kustības saraksts, kurā vairākiem reisiem jau ir palielināts kustības ātrums, piemēram, Jelgavas virzienā jāpavada 4 minūtes mazāk nekā iepriekš, Cēsu virzienā – 2 minūtes, Daugavas ekspresī ceļā pavadītais laiks samazināts par 9 minūtēm.

2018. gadā PV ir aktīvi sadarbojies ar dažādu pasākumu rīkotājiem un norīkojis īpašus reisus to apmeklētāju ērtībām. Tai skaitā PV iesaistījās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku norisē, pārvadājot svētku dalībniekus un norīkojot papildu reisus naktī pēc svētku koncertiem Mežaparkā. Pāvesta Franciska vizītes laikā no Rīgas uz Aglonu tika norīkoti trīs īpaši vilcienu reisi.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
No Mērsraga līdz Upesgrīvai sākas ceļa būvdarbi
Autovadītāju ievērībai: Ozolnieku novadā visu nedēļu būs palēnināta satiksme uz autoceļa Jelgava–Iecava; ceļu remontdarbi notiek visos valsts reģionos
Foto: airBaltic saņem 18. AirbusA220-300 lidmašīnu
Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti
Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus