Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāts tiekas Čendu

No 27. līdz 30. novembrim Satiksmes ministrija un Latvijas transporta nozares uzņēmēji piedalījās “Čendu Starptautiskajā Transporta un Loģistikas izstādē” Ķīnā.

Izstādes atklāšanā piedalījās China North Star Events priekšsēdētājs Sun Dongfan, galvenais Ķīnas Tautas Republikas Transporta ministrijas inženieris Zhou Wei, Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrijas īpašā pārstāve Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu sadarbībai Huo Yuzhen, kā arī Čendu Municipalitātes Tautas valdības un Čendu ostas un loģistikas biroja pārstāvji.

Saskaņā ar septītajā Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas valdību vadītāju 16+1 samitā Sofijā, Bulgārijā pieņemto, Čendu tika izvēlēta kā vieta otrajai 16+1 sekretariāta kontaktpersonu sanāksmei.

16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāta delegāciju uzņēma Čendu Municipalitātes Tautas valdības vicemēre Liu Xiaoliu. Liu kundze augsti novērtēja Latvijas ieguldījumu sadarbības veidošanā un izteica patiesu interesi no Čendu puses veidot visaptverošu sadarbību ar Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas 16+1 dalībniekiem.

Otrajā sekretariāta kontaktpersonu sanāksmē ministrijas, vēstniecības un uzņēmumu pārstāvji no Albānijas, Bulgārijas, Ķīnas, Horvātijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas un Slovēnijas sniedza informāciju par panākto progresu attiecībās ar Ķīnu. Tika secināts, ka kopš pirmās 16+1 Loģistikas sekretariāta kontaktpersonu sanāksmes, kas norisinājās Rīgā 2017. gada septembrī, ir panākti nozīmīgi un praktiski sasniegumi 16+1 transporta un loģistikas sadarbībā.

Izstādes ietvaros 16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāts organizēja sadarbības veicināšanas semināru. 16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāta koordinators, Satiksmes ministrijas pārstāvis Andris Maldups savā prezentācijā mudināja Čendu un Ķīnas uzņēmumus attīstīt dzelzceļa, ostu un aviācijas sadarbību ar Latviju.

Čendu ir Sičuaņas provinces galvaspilsēta un lielākā Rietumķīnas metropole, kas ir arī galvenais krustojums Ķīnas un Eiropas konteinervilcieniem un veido gandrīz pusi no visiem konteinervilcienu apjomiem. Iepazīstoties ar Čendu starptautisko dzelzceļa ostu apgabalu Ķīnas (Sichuan) brīvās tirdzniecības zonā, kas ir Āzijas lielākā iekšzemes osta, Latvijas delegācija atkārtoti izrādīja interesi un gatavību piedalīties Ķīnas - Eiropas Savienības multimodālo transporta maršrutu un pakalpojumu risinājumu izstrādē caur Latviju.

Otrā 16+1 Loģistikas koordinācijas sekretariāts kontaktpersonu sanāksme tika organizēta ar Satiksmes ministrijas, China North Star Events, Čendu pilsētas pašvaldības Tautas valdības, Čendu ostas un loģistikas biroja palīdzību. Atbalstu Latvijas uzņēmumiem – VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDz Loģistika” un Ventspils Brīvostai – izstādes laikā sniedza Satiksmes ministrijas Tranzītpolitikas departamenta direktors Andris Maldups un Satiksmes ministrijas nozares padomnieks Ķīnas Tautas Republikā Helmuts Kols.

Foto pieejami šeit

 
No Mērsraga līdz Upesgrīvai sākas ceļa būvdarbi
Autovadītāju ievērībai: Ozolnieku novadā visu nedēļu būs palēnināta satiksme uz autoceļa Jelgava–Iecava; ceļu remontdarbi notiek visos valsts reģionos
Foto: airBaltic saņem 18. AirbusA220-300 lidmašīnu
Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti
Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus