Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

Vjetnamas un Taizemes uzņēmēji atzinīgi novērtē Latvijas tranzīta un loģistikas piedāvājumu

Vizītes laikā Vjetnamā un Taizemē Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš informēja valsts amatpersonas un uzņēmējus par Latvijas tranzīta un loģistikas sektora potenciālu, kā arī norādīja uz dažādām biznesa sadarbības iespējām starp Latviju un Vjetnamu un Taizemi, uzverot mūsu valsts priekšrocības.

Vizītes ietvaros notika K.Ozoliņa tikšanās ar Vjetnamas transporta ministra vietnieku Bui Tan Sonu (Bui Thanh Son) un Vjetnamas loģistikas nozares pārstāvju delegāciju. Tāpat Hanojā notika arī sarunas ar Vjetnamas dzelzceļa kompānijas un Vjetnamas aviolīniju vadības pārstāvjiem.

Sarunās ar Vjetnamas pusi K.Ozoliņš prezentēja Latvijas loģistikas sektoru un norādīja uz tā pieaugošo lomu Eirāzijas piegāžu ķēdēs, piedāvājot izmantot Latvijas tranzīta koridoruVjetnamas preču izplatīšanai Skandināvijā, Ziemeļeiropā, Krievijā un Baltkrievijā. K.Ozoliņš informēja par iespēju izveidot jaunu sauszemes tranzīta koridoru un uzsvēra Latvijasloģistikas jomas priekšrocības – izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli, neaizsalstošas ostas, labi attīstītu autoceļu un dzelzceļa infrastruktūru, modernus loģistikas un preču distribūcijas centrus, kā arī izcilus aviācijas nozares pakalpojumus, kas paver lieliskas sadarbības iespējas gan kravu, t.sk.e-komercijas, gan pasažieru aviācijā.

Vizītes turpinājumā Taizemē K.Ozoliņš, tiekoties ar Taizemes Tirdzniecības padomes locekļiem, prezentēja Latvijas transporta un loģistikas nozares iespējas un pārrunāja sadarbības iespējas aviācijā un loģistikas sektorā.

K.Ozoliņš informēja par VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” un nacionālās aviokompānijas airBaltic sasniegumiem – pieaugošo apkalpoto pasažieru un tranzītpasažieru skaitu, plašo lidojumu ģeogrāfiju, kā arī norādīja uz aizvien pieaugošo apkalpoto kravu apjomu, īpaši uzsverot 2017.gadā vērojamo nozīmīgu e-komercijas kravu tranzīta pieaugumu.

Tāpat vizītes laikā valsts sekretārs K.Ozoliņš piedalījās Ārlietu ministrijas valsts sekretāra A.Pildegoviča vadītajās politiskajās konsultācijās Vjetnamas un Taizemes Ārlietu ministrijās. Sarunu laikā tika apspriesta divpusējo attiecību attīstība, reģiona aktualitātes, citi starptautiski svarīgi jautājumi, kā arī akcentēta potenciālā sadarbība ar Latviju transporta, tranzīta un loģistikas jomā.

Minētie pasākumi notiek Latvijas – Vjetnamas un Taizemes valstu politisko konsultāciju Vjetnamā un Taizemē ietvaros no 12.-14.jūnijam.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uzlabojoties ziņošanas kultūrai par incidentiem aviācijā, uzlabojas arī drošuma līmenis
Uz Daugavpils šosejas pie Spuņģēniem notiks dzelzceļa caurbrauktuves remontdarbi; satiksmi organizēs regulētāji
Pabeigts bedru masveida remonts uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ar noteikto B uzturēšanas klasi
airBaltic Paris Air Show 2019 prezentē Airbus A220-300 lidmašīnu
Līgo dienā pasta pakalpojumi būs pieejami atsevišķās pasta nodaļās; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk