Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

TTE ministru padomes darba kārtībā Latvijai svarīgi jautājumi - par sociālajiem jautājumiem autotransporta jomā un piekļuvi tirgum

7. un 8.jūnijā, Luksemburgā, Transporta ministru padomē notika Latvijai svarīgas diskusijas par t.s. Mobilitātes pakotnes I priekšlikumiem jeb nosacījumiem, kas attiecas uz sociālajiem jautājumiem autotransporta jomā un piekļuvi tirgum.

Latvijas ekonomikai autotransporta nozare ir ļoti būtiska, tādēļ Satiksmes ministrijas delegācija vēlējās, lai 7.jūnija TTE ministru padomē tiktu pieņemti lēmumi, kas Latvijai ļautu turpināt diskusijas un uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu (EP), lai vēl esošā EP sasaukuma ietvaros varētu panākt gala vienošanos un novērst šobrīd esošo sadrumstaloto dalībvalstu regulējumu. Atšķirīgi nacionālie regulējumi, protams, kavē uzņēmumu attīstību un konkurenci, kā arī Eiropas ekonomisko izaugsmi un virzīšanos uz Eiropas vienoto tirgu, kas ir Eiropas Savienības viens no lielākajiem ieguvumiem.

Pagājušā gadā Eiropas Komisija (EK) sniedza pārskatu par priekšlikumiem, kas nosaka spēkā esošo regulējumu, kā ietveros notiek kravu pārvadājumi ES. Nepieciešamību precizēt spēkā esošo likumdošanu radīja dažādie nacionālie jaunie nosacījumi un procedūras, kas arvien vairāk palielināja gan administratīvo, gan finansiālo slogu pārvadātājiem, t.sk. arī Latvijas autopārvadātājiem. Šo izmaiņu rezultātā uzņēmumiem ne tikai palielinājās izmaksas, bet arī radās virkne administratīvo šķēršļu, jo it īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Tā kā vienošanās Padomes līmenī netika virzīta, ņemot vērā atšķirīgo redzējumu - dalībvalstīm ir grūti vienoties, jo valstis ir dažādas un intereses ir atšķirīgas, piemēram, valstis, kas ģeogrāfiski neatrodas Eiropas centrā arī ir ieinteresētas veikt pārvadājumus visā Eiropā, ne tikai kaimiņvalstīs, savukārt nokļūšana no vienas valsts viena punkta uz otru prasa vairāk laika. Līdz ar to Bulgārijas Prezidentūra 7.jūnija TTE ministru padomē prezentēja tikai progresa ziņojumu.

Latvijas delegācijas vadītājs, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, sarunu noslēgumā komentēja: “Mēs ļoti ceram, ka Austrija kā nākamā Prezidējošā valsts, pieliks visas pūles, rodot balansētu kompromisu, lai ministri rudenī atkal varētu tikties, jo Latvijai ir jādod signāls nozarei, ka administratīvā sloga mazināšana, konkurētspējas veicināšana nav tikai vārdi, bet mūsu lēmumu rezultāts”.

Diskusijā ES dalībvalstis pārrunāja iespējamos risinājuma variantus un par šo jautājumu runāja pilnīgi visas 28 dalībvalstis, parādot šī jautājuma nozīmīgumu visām dalībvalstīm. Diemžēl vēl joprojām vienots redzējums nav rasts, un ir gaidāms aktīvs darba turpinājums Austrijas prezidentūras vadībā.

Svarīgākie punkti Latvijas pozīcijā - Latvijas savienojamība (nodrošināt brīvu piekļuvi vienotajam tirgum), rast balansētu risinājumu administratīvajam slogam, nodrošināt autovadītāja brīvās gribas saglabāšanu brīvā laika pavadīšanā vai guļamvietas izvēlē, rast piemērotu risinājumu Darbinieku nosūtījuma direktīvas starptautiskā transporta jeb divpusējā pārvadājuma regulēšanai (lex specialis), kā arī kabotāžas regulējums.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Komunikācijas nodaļa
Satiksmes ministrija
+371 67028390
komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uzlabojoties ziņošanas kultūrai par incidentiem aviācijā, uzlabojas arī drošuma līmenis
Uz Daugavpils šosejas pie Spuņģēniem notiks dzelzceļa caurbrauktuves remontdarbi; satiksmi organizēs regulētāji
Pabeigts bedru masveida remonts uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ar noteikto B uzturēšanas klasi
airBaltic Paris Air Show 2019 prezentē Airbus A220-300 lidmašīnu
Līgo dienā pasta pakalpojumi būs pieejami atsevišķās pasta nodaļās; pensijas un pabalstus izmaksās agrāk