Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi

Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi piedalās gadskārtējā izstādē “TransRussia 2018”

Otrdien, 17.aprīlī, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš darba vizītes ietvaros Maskavā uzstājās 23.starptautiskās transporta konferences “TransRussia 2018” plenārsesijā, kā arī uzrunāja izstādes dalībniekus un viesus starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransRussia 2018” atklāšanas ceremonijā.

“TransRussia 2018” plenārsesijas laikā Ozoliņš prezentēja informāciju par Latvijas tranzīta koridoru un tā priekšrocībām, īpaši akcentējot Latvijas transporta sistēmas spēju dinamiskās tirgus attīstības apstākļos operatīvi reaģēt uz klienta vajadzībām un piedāvāt mūsdienīgu kravu pārvadājumu un apstrādes pakalpojumu kompleksu turp un atpakaļ visos virzienos – austrumi – rietumi, ziemeļi - dienvidi.

“Latvijas transporta infrastruktūra šobrīd pilnā mērā atbilst visaugstākās kvalitātes standartiem un ir gatava konteineru pārvadājumu apjoma pieaugumam”, norādīja Ozoliņš. “Notiek nepārtraukts darbs, lai modernizētu infrastruktūru un paplašinātu Latvijas tranzīta koridora piedāvātās iespējas. Tā piemēram, Ventspils brīvostā tiek nodoti ekspluatācijā jauni termināļi un paplašināta brīvostas teritorija. Liepājas SEZ tiek veikti ostas akvatorijas infrastruktūras uzlabošanas darbi, Rīgas brīvostā ir uzsākta liela, daudzfunkcionāla loģistikas centra celtniecība, kas apstrādās kravas un produktus no Indijas un citām valstīm, lai tālāk tās izplatītu Ziemeļeiropā, Krievijā un NVS valstīs. Savukārt, Starptautiskā lidosta “Rīga” attīsta infrastruktūru, t.sk. veido savienojumu ar dzelzceļa līniju “RailBaltica”, lai nodrošinātu pieaugošās pasažieru un kravu pārvadājumu plūsmas.” akcentēja Ozoliņš.

Uzrunājot plenārsesijas dalībniekus, Ozoliņš atzīmēja lietišķo sadarbību ar Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu, Ķīnu, Vāciju un Centrālāzijas valstīm Eirāzijas pārvadājumu attīstīšanā. Ozoliņš īpaši uzsvēra konteineru pārvadājumus no/uz Ķīnu, kā arī uzsāktos darbus, lai sniegtu pakalpojumus tranzīta koridorā Ziemeļi-Dienvidi, kura ietvaros jāturpina attīstīt sadarbība ar Krieviju, Irānu, Indiju un Azerbaidžānu.

Uzrunājot gadskārtējās starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransRussia 2018” oficiālās atklāšanas ceremonijā, Ozoliņš sveica visus izstādes dalībniekus un organizatorus un norādīja, ka šis ir viens no svarīgākajiem Eirāzijas transporta nozares gadskārtējiem pasākumiem. To apliecina pasākuma mērogs, kā arī tradicionāli lielais Latvijas uzņēmumu skaits izstādē. “Latvija kā loģistikas mezgls piedāvā izdevīgu ģeogrāfisko izvietojumu, modernu infrastruktūru, pieredzi organizēt regulārus konteineru maršrutus un plašu pakalpojumu klāstu”, atgādināja Ozoliņš. Uzrunā Ozoliņš norādīja, ka starptautiskais transporta forums “TransRussia 2018” ne vien nostiprinās jau esošos kontaktus, bet arī rosinās jaunas idejas un palīdzēs atrast jaunus sadarbības partnerus.

Izstādes atklāšanas dienā valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš sniedza vairākas intervijas Krievijas un ārvalstu medijiem. Latvijas nacionālo stendu apmeklēja liels skaits esošo un potenciālo sadarbības partneru.

Latvijas stendā piedalās vairāk nekā 20 Latvijas uzņēmumi, t.sk. VAS “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas un Ventspils brīvosta, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona, Starptautiskā lidosta “Rīga”, ALPA CENTRUMS, SIA “INFLOT”, SIA “AA LOGISTIC”, SIA “ERGS”, P&B Terminal, SIA “Stena Line”, TFS Trans, F.B.Logistics, Sigis, Rīgas tirdzniecības osta, Frigo Baltic, Sistem Terminal, Transstar, KS terminal, Transasia, Hermis Auto, VK Tranzīts, Jaunmilgrāvja ostas kompānija, Jaunzeltini.

Foto: https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157667900204868

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām ceļi apledo
Latvijas Pasts izsūta vairāk nekā 765000 e-aicinājumu reģistrētu sūtījumu saņemšanai; pieteikties tiem var arī pie pastnieka
2019.gada aprīlī darbu sāks jauna Rīgas pasta nodaļa tirdzniecības centrā Akropole
airBaltic pārvadāto pasažieru skaits februārī pieaug par 14%
Autovadītāju ievērībai: šorīt braukšanas apstākļi uz galvenajiem ceļiem ir apmierinoši; grants autoceļi var būt grūti izbraucami