Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
SĪKDATŅU POLITIKA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

Turpinās diskusijas par autotransporta sektora konkurētspēju

Otrdien, 6.martā, Ungārijas organizētajā samitā Budapeštā par Autotransporta sektora konkurētspēju nākotnē piedalās Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands. Eiropas Komisija 2017.gada vidū Eiropas Komisija nāca klajā ar t.s. Mobilitātes pakotni I, kas sastāv no virknes Eiropas Savienības tiesību aktiem un attiecas uz autotransporta jautājumiem - piekļuvi tirgum, starptautisko transportu, kabotāžu, atpūtas laikiem un vietām utml.

Turpinot Igaunijas Prezidentūras laikā sāktās diskusijas un, ņemot vērā, ka Bulgārijas Prezidentūra šī gada jūnija Transporta ministru padomē vēlas panākt valstu vispārējo pieeju un vienotu redzējumu minētajos jautājumos, šajā samitā ir pārrunāti redzējumi un viedokļi virknē atvērtajos un diskutablākajos jautājumos, t.i. autotransporta specifiskos darbības nosacījumus jeb Lex specialis, kas tiešā mērā ir saistīti ar Darbinieku nosūtīšanas direktīvu, precizējot autotransporta specifiku dēļ tā augstās mobilitātes, jautājumus, kas attiecas uz smago kravas transportlīdzekļu šoferu atpūtas laikiem, periodiem un vietām u.c. saistītus jautājumus.

Šis pārskatītais regulējums ir ļoti būtisks Latvijai un autotransporta nozarei, ņemot vērā, ka Latvijas, kā perifērās valsts pārvadātāji saskaras ar zināmiem izaicinājumiem, ko rada virkne ES dalībvalstis ar savu nacionālo regulējumu, sadārdzinot kopējās pakalpojuma izmaksas un mazinot Latvijas pārvadātāju konkurētspēju. Tāpēc Latvija iestājas par taisnīgu un skaidru ES līmeņa regulējumu, lai veicinātu nevis kavētu godīgu konkurenci ES vienotajā tirgū.

Samitā piedalās pārstāvji no Horvātijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
AS “Pasažieru vilciens” aicina laikus iegādāties biļetes uz Pāvesta Franciska vizītes laikā norīkotajiem vilcieniem
Naktī no 20. uz 21. septembri uz tilta pār Mazo Juglu uz Rīgas apvedceļa būvnieki labos defektus, būs ātruma un satiksmes ierobežojumi
Autobraucēju ievērībai: kas jāzina, dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti 24. septembrī
Lidosta “Rīga” izstrādājusi jaunu rīcības plānu trokšņa samazināšanai – aicina uz sabiedrisko apspriešanu
Latvijas Pasta simtgadē sadarbībā ar fotogrāfu Jāni Deinatu izdota grāmata 100 pasta pieturu