Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Sākumlapa Jaunumi

Atklās veloceliņu no Grobiņas uz Liepāju

Šā gada 11.augustā pulksten 15.00 Grobiņā, Lielā ielā 8 (laukumā pie degvielas uzpildes stacijas) notiks veloceliņa Grobiņa-Liepāja atklāšana. Šis pagaidām ir vienīgais projekts Latvijā, kad veloceliņš gan valstij piederošu ceļu izbūvēts par pašvaldības naudu.

Kā īsi pirms veloceliņa atklāšanas uzvēra Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, “šis ir viens no retajiem projektiem, par kuru dzirdēti tikai un vienīgi labi vārdi”. Ideja par veloceliņu, kas savienotu Grobiņu ar Liepāju, gaisā virmoja jau sen, taču ceļš līdz šī projekta īstenošanai sākotnēji bija sarežģīts un, kā uzsver A.Priedols, izdevās, pateicoties satiksmes ministram Uldim Augulim.

2015.gadā, kad veloceliņa projekts bija jau iekustējies - bija izstrādāta priekšprojekta skice tā būvēšanai apmēram 4-5 metru attālumā no valsts galvenā autoceļa A9 “Liepāja-Rīga” brauktuves malas, radās sarežģījumi, jo iecerētais veloceliņš bija pārāk tuvu šosejai. Lai to izbūvētu atbilstoši visām “Latvijas Valsts ceļu” normatīvajām prasībām, no privātīpašniekiem bija jāatpērk daži metri viņiem piederošās zemes, kam ne visi piekrita. Lai projekta virzība turpinātos, 2016.gada aprīļa beigās pašvaldība veica aptauju par iespējamajiem alternatīvajiem veloceliņa risinājumiem, piedāvājot arī variantu, ka veloceliņš vītos cauri Cimdeniekiem, taču daļa aptaujāto izteica vēlmi, ka tam jābūt gar autoceļa malu, lai gan šis variants aptaujā pat nebija pieminēts.

Pamatojoties uz šīs aptaujas rezultātiem, pašvaldība veica informatīvu kampaņu, ko sadzirdēja arī A/S “Latvijas valsts ceļi” un Satiksmes ministrijā, un tā radās iespēja turpināt sarunas par iespēju tomēr izbūvēt veloceliņu gar autoceļa malu.

“Paldies visiem iesaistītajiem: satiksmes ministram Uldim Augulim, “Latvijas Valsts ceļu” valdes priekšsēdētājam Jānim Langen, Liepājas pašvaldībai, mūsu novada domes projektu vadītājiem, veloceliņa projektētājiem – a/s “VCI”, būvniekiem no uzņēmuma “CTB”, būvuzraugiem un visiem citiem, kas pielikuši savus spēkus, rokas un labās domas, lai šis projekts īstenotos un lai no Grobiņas uz Liepāju ikviens varētu aizbraukt pa drošu veloceliņu. Un liels paldies visiem cilvēkiem, kas atzinuši šo celiņu par labu un to izmanto jau no pirmajiem izbūvētajiem metriem,” saka A.Priedols.

“Es vēlos šo projektu uzsvērt­­ kā lielisku piemēru sekmīgai sadarbībai autoceļu infrastruktūras sakārtošanā starp vairākām institūcijām - Satiksmes ministriju (SM), Grobiņas pašvaldību un VAS “Latvijas valsts ceļi”, uzsver satiksmes ministrs Uldis Augulis. “Vienojāmies, ka veloceļa izbūve notiks valsts galvenā autoceļa Rīga–Liepāja brauktuves nodalījuma joslā, kas zināmā mērā bija unikāla pieredze. Pagājušā gada nogalē izstrādāja, saskaņoja veloceļa būvprojektu un jau šodien uz tā ir aktīva satiksme.”

“Mēs Liepājā jau līdz šim ļoti mērķtiecīgi esam attīstījuši pilsētā veloceļu tīklu - pēdējo gadu laikā izbūvēti veloceļi aptuveni 45 km garumā,” saka Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. “Tie tiek veidoti plānveidīgi, viscaur pilsētai un savienojot visus pilsētas mikrorajonus vienotā velo tīklā. Gandarījums, ka tagad liepājnieki droši un ērti varēs ar velosipēdu doties arī aiz pilsētas robežas. Šobrīd maršrutā Grobiņa - Liepāja vidēji dienā vasaras sezonā ceļu ar velosipēdiem mēro aptuveni 175 velosipēdisti un Liepājas pieredze jau ir pierādījusi - attīstot veloceļu infrastruktūru, pieaug arī iedzīvotāju interese par velobraukšanu.”

Jaunizbūvēto veloceliņu iecienījuši ne tikai velobraucēji, bet arī kājāmgājēji, skrējēji, skrituļotāji un nūjotāji. Veloceliņa izbūvē ieguldīti nedaudz vairāk par pusmiljonu eiro no Grobiņas novada pašvaldības līdzekļiem. Veloceliņa garums Grobiņas novadā ir 2720 metri un pie Grobiņas-Liepājas robežas (pie enkura) tas saslēdzas ar Liepājas veloceliņu. Bet, domājot jau uz priekšu, Grobiņas novada domei ir padomā veloceliņu izbūve no Grobiņas uz visiem novada pagastiem.

Informāciju sagatavoja
Kristīne Pastore,
Grobiņas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel.: 26427464
E-pasts: kristine.pastore@grobinasnovads.lv

 
Autovadītāju ievērībai: ceļu remontdarbu laikā daudzviet ieviesti satiksmes ierobežojumi
airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu
Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā
Autovadītāju ievērībai: sākoties Positivus festivālam, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme
AS “Pasažieru vilciens” norīko vilciena reisu pēc Prāta Vētra koncerta Jelgavā