Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Sākumlapa Jaunumi

Augulis: Kazahstāna ir ļoti svarīgs Latvijas partneris Eirāzijas tranzīta attīstībai

Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsver, ka Kazahstāna ir ļoti svarīgs Latvijas partneris, it īpaši transporta jomā, jo tā ir pieredzes bagāts un uzticams partneris Eirāzijas tranzīta attīstībai.

Pirmdien, 10.jūlijā, Astanā, EXPO-2017 ietvaros, Latvijas dzelzceļš, Rīgas Brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona Latvijas paviljonā rīko konferenci „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”, kurā uzrunas teica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Kazahstānas premjerministra 1.vietnieks Askars Mamins un satiksmes ministrs Augulis.

Satiksmes ministrs uzsvēra: “Transporta attīstība ir ilgtermiņa process, kas prasa stipru gribu, spēju sadarboties un vēlmi attīstīties. Tomēr neviens nav ticis augšā, skatoties uz trepēm vien. Ir jāpieliek pūles un pa tām ir jākāpj, un esmu pārliecināts, ka šī Latvijas transporta nedēļa ir kārtējais pakāpiens virzienā uz attīstību un vienotas Eirāzijas transporta tīkla izveidi.”

Augulis izteica pateicību Kazahstānai par lielo ieguldīto darbu, lai radītu valstīm iespēju parādīt savus sasniegumus un stiprās puses, prezentējot sevi šī gada Expo Astana 2017, jo šādi liela mēroga starptautiski pasākumi rada nepieciešamos priekšnoteikumus sekmīgas sadarbības veidošanai.

“Latvijas un Kazahstānas transporta sadarbībai ir zelta pamats – mūs vieno kopīgs mērķis kļūt par svarīgu ķēdes posmu Eiropas un Āzijas transporta koridorā. Kopēji sadarbojoties, varam dot lielu ieguldījumu Eirāzijas kontinenta savienojumu attīstībā,” norādīja Augulis.

Ministrs uzsvēra, ka tranzīta sektorā esam līderi Baltijas valstu vidū – caur Latvijas ostām tiek pārkrauti lielākie kravu apjomi, tāpat arī jauni rekordi pirmajā pusgadā sasniegti konteinerpārvadājumu jomā. Augulis atzīmēja Latvijas dzelzceļš un LDZ Loģistika un to partneru visā Eirāzijā paveikto, īstenojot konteinervilciena organizēšanu no Yiwu uz Rīgu, kā arī divu konteinervilcienu došanos no Rīgas uz Kašgaru Ķīnā, lai sabalansētu kravu plūsmu abos virzienos un padarītu dzelzceļa pārvadājumus vēl efektīvākus.

Ministrs informēja, ka aktīvi tiek strādāts pie nākamajiem konteinervilcieniem no Šenženas, Čendu, Lianjungangas un citām Ķīnas pilsētām, ostām un provincēm, kā arī plānoti noteikti savienojumi ar Irānu un Indiju, vienlaikus uzsverot, ka šie pārvadājumi nebūtu iespējami bez saskaņotas iesaistīto valstu – Ķīnas, Kazahstānas, Krievijas un Baltkrievijas sadarbības.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028013
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Autovadītāju ievērībai: apgrūtināta braukšana uz vietējiem autoceļiem Latgalē un Vidzemē
CSDD piesaka cīņu nogurumam – “Apstājies, pirms atslēdzies!”
Autovadītāju ievērībai: apledojums dažviet Kurzemē apgrūtina braukšanu
Izmaiņas CSDD Ogres nodaļas darba laikos
Palielinājies autopārvadātāju un transportlīdzekļu skaits; lielākais pieprasījums pēc Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas atļaujām