Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Sākumlapa Jaunumi

Iepazīstinās ar sabiedriskā transporta attīstības koncepciju nākamajai desmitgadei

Šobrīd sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitāte Latvijas reģionālajos maršrutos ir ļoti atšķirīga: vienā novadā pasažieri tiek vesti ar autobusiem, kuru vidējais vecums ir četri gadi, bet citā novadā sabiedriskā transporta vidējais vecums sasniedz pat 29 gadus; viena daļa pārvadātāju attīstās, piedāvājot jaunus autobusus, bet atsevišķu pārvadātāju autobusi ir 29, 34 un pat 38 gadus veci.

Reģionālajos maršrutos pārvadāto pasažieru skaits katru gadu sarūk. Pētījumu centra SKDS veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti liecina, ka veci autobusi un slikta pakalpojuma kvalitāte motivējusi vairāku novadu iedzīvotājus iegādāties privātos automobiļus. Savukārt novados, kur nesen ir uzlabojusies sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāte, pasažieru skaits ir būtiski pieaudzis.

Sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāte atkarīga no noslēgtā līguma nosacījumiem, un šobrīd spēkā ir 63 dažādi līgumi, kas slēgti ar pārvadātājiem no 2008. līdz 2016.gadam. Katra līguma nosacījumi tika balstīti uz konkrētā laika situāciju – maršrutu tīkls tika sadalīts atbilstoši valsts administratīvi teritoriālajam iedalījumam konkrētajā laika periodā; vecākajos līgumos nav noteiktas kvalitātes prasības vai tās ir minimālas; pirms 10 gadiem Latvijā iedzīvotāju skaits bija lielāks, bet privāto transportlīdzekļu skaits – būtiski mazāks, tādēļ netika domāts par vieglo automobili kā sabiedrisko transportlīdzekli.

Lai nodrošinātu līdzvērtīgu sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāti visā Latvijas teritorijā, veicinātu iedzīvotāju mobilitāti un sociālo aktivitāti, Autotransporta direkcija izstrādājusi risinājumu transporta sistēmas attīstībai no 2021. līdz 2030.gadam.

Žurnālisti ir laipni aicināti apmeklēt “Sabiedriskā transporta attīstības koncepcijas 2021.–2030.” prezentācijas preses konferenci, kas trešdien, 2017.gada 24.maijā, plkst.10.00 notiks Rīgas starptautiskās autoostas administrācijas zālē, Prāgas ielā 1, 4. stāvā (ieeja no autoostas jaunā gājēju tuneļa puses).

Preses konferencē piedalīsies un ar jaunās sistēmas pamatojumu un ieguvumiem pasažieriem, pārvadātājiem un valstij iepazīstinās:

- Uldis Augulis, Latvijas Republikas satiksmes ministrs

- Kristiāns Godiņš, Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs

- Arnis Kaktiņš, pētījumu kompānijas SKDS direktors

Preses konferences apmeklētājiem ir iespēja pasākuma laikā bez maksas izmantot Rīgas starptautiskās autoostas stāvvietu, piesakot dalību un caurlaidi līdz 23.maijam, zvanot pa tālruni 67356018 vai rakstot uz e-pasta adresi atd@atd.lv.

Zane Plone
ATD sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 67686485, 28627003
E-pasts: zane.plone@atd.lv

 
Autovadītāju ievērībai: apgrūtināta braukšana uz vietējiem autoceļiem Latgalē un Vidzemē
CSDD piesaka cīņu nogurumam – “Apstājies, pirms atslēdzies!”
Autovadītāju ievērībai: apledojums dažviet Kurzemē apgrūtina braukšanu
Izmaiņas CSDD Ogres nodaļas darba laikos
Palielinājies autopārvadātāju un transportlīdzekļu skaits; lielākais pieprasījums pēc Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas atļaujām