Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Šogad 1. ceturksnī Latvijas ostās pārkrauto kravu apjoms pieaudzis par 8,7%

Loģistikas nozares padomes sēdē pārrunāja jautājumus par situāciju tranzīta un loģistikas nozarē, prognozēm un priekšlikumiem konkurētspējas stiprināšanai.

Loģistikas nozares padome 27.aprīļa sēdē atzīmēja, ka šis gads nozarē sācies veiksmīgi. Latvijas ostās pārkrauto kravu apjoms 1.ceturksnī pieaudzis par 8,7%, tostarp konteineru pārkraušanas apjomi pieauguši par 17% un sanieguši labāko rezultātu Latvijas ostu vēsturē. Tomēr sanāksmes dalībnieki atzīmēja, ka joprojām ir augsti riski nozarē un pārāk optimistiski situāciju vērtēt nevar un ir jāturpina strādāt pie jaunu kravu piesaistes.

Pirmo reizi sēdē piedalījās Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāve, kas ziņoja par jautājumiem, pie kuriem būtu nepieciešams kopīgi strādāt ar nozari, un pauda apņēmību iesaistīties Loģistikas padomes darbā, lai veicinātu savstarpējo informācijas apmaiņu starp ārvalstu investoriem un nozari, kā arī sniegtu savus priekšlikumus par investīciju piesaistes jautājumiem.

Satiksmes ministrijas pārstāvji ziņoja par Satiksmes ministrijas paveikto, par aizvadītiem un plānotiem pasākumiem 2017.gadā, atzīmējot, ka tuvākā laikā plānoti vairāki nozīmīgi starptautiski pasākumi. Šā gada maijā satiksmes ministrs U.Augulis piedalīsies “Viens ceļš - vienas josla” forumā Ķīnā. Tiek plānota Latvijas transporta nozares uzņēmumu dalība starptautiskajā izstādē “Astana EXPO 2017”, starptautiskās transporta un loģistikas izstādēs Vācijā - Minhenē, Irānā - Teherānā un Ķīnā - Čendu.

Padomes pārstāvji pārrunāja virkni aktuālu jautājumu muitas jomā. Padomes locekļi izteica ierosinājumu aicināt VID vadību uz Loģistikas Padomes sanāksmi, lai pārrunātu nozarei aktuālos jautājumus muitas jomā.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji ziņoja par investīciju projekta izstrādi Spilves teritorijai. Tas pastāvīgi tiek papildināts un detalizēts ar konkrētiem aprēķiniem un šobrīd tieg gatavota arī projekta piedāvājuma vizualizācija, lai padarītu to vēl labāk uztveramu un labāk saprotamu. Padomes locekļi pārrunāja, cik detalizēti ir nepieciešams gatavot šādus investīciju piedāvājumus, un akcentēja, ka ļoti svarīgi ir, lai investors pats definē savas prasības. Katrā konkrētā gadījumā tās būs atšķirīgas un nav iespējams izveidot kādus vispārīgus unificētus investīciju piedāvājumus, kas derētu kādam iedomātam investoram .

SIA “LDZ Loģistika” ziņoja par aktualitātēm konteinervilcienu organizēšanā. Turpinās aktīvs darbs lai prezentētu Latvijas tranzīta koridora priekšrocības un organizētu konteineru kravu pārvadājumus gan no Ķīnas, gan no Indijas un Irānas. Ir virkne komerciālu sarunu un ļoti saspringta konkurence. Tādēļ informācija par darba gaitu un šo sarunu saturu jāsargā un tās publiskošana var nostrādāt par labu konkurentiem.

Tika pārrunāti arī jautājumi par loģistikas jomas plašāku atspoguļošanu politikas plānošanas dokumentos. Satiksmes ministrijas pārstāvji ziņoja par “Transporta attīstības pamatnostādņu 2014.-2020.g.” vidus posma izvērtējumu. Ir identificēti jauni uzdevumi atbilstoši esošajai ekonomiskajai situācijai. Galvenie pasākumi ir jauno tirgu apguve, jaunu kravu piesaiste ar augstāku pievienoto vērtību un loģistikas nozares pienesums Latvijas tautsaimniecībai, kur šogad tiks veikts pētījums ar novērtējumu, kuras kravu grupas sniedz lielāko pienesumu visai transporta nozarei.

Ekonomikas ministrija informēja Padomes locekļus par tās kompetencē plānotām aktivitātēm investīciju piesaistes jomā un sniedza savu redzējumu par Ekonomikas ministrijas sadarbības iespējām ar transporta un loģistikas nozari investīciju piesaistes jautājumu ietvaros.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv

 
airBaltic izaugsme turpinās – pārvadāto pasažieru skaits maijā pieaudzis par 22%
40% autovadītāju atzīst, ka visefektīvāk viņus no sēšanās pie stūres reibumā attur paša vai citu cilvēku pieredzes stāsti
CSDD darba laiki vasaras saulgriezu dienas
Latvijas Pasts atjauno autoparku sūtījumu efektīvākām piegādēm
airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu