Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs un Krievijas vēstnieks pārrunā sadarbību transporta un sakaru jomā

Otrdien, 11.aprīlī, satiksmes ministrs Uldis Augulis iepazīšanās vizītē tikās ar Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā Jevgēņiju Lukjanovu, kuras laikā pārrunāja Latvijas un Krievijas sadarbību transporta un sakaru jomā, kā arī plānoto Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes norises laiku un izskatāmos jautājumus.

Satiksmes ministrs Augulis akcentēja nepieciešamību vienoties par Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes laiku, kuru Latvijas puse piedāvājusi organizēt Rīgā, šā gada maijā. Ministrs apstiprināja abu pušu līdzšinējo sadarbību dažādos formātos, kā arī uzsvēra, ka nepieciešams līdz SVK sēdei organizēt visu starpvaldību komisijas darba grupu sēdes ekonomiskās, transporta, zinātniski tehniskās, humanitārās, kultūras sadarbības jomās.

Tikšanās laikā Augulis uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem jautājumiem ir Nolīguma par tiešo dzelzceļa satiksmi starp Latviju un Krieviju parakstīšana. Latvijas puse piedāvā to parakstīt SVK laikā.

Amatpersonas pārrunāja tendences un perspektīvas dzelzceļa koridoru attīstībā Eirāzijas kontinentā un atzīmēja, ka Latvijas un Krievijas sadarbība šajā ziņā ir vitāli svarīga. Dzelzceļa pārvadājumiem starp Āziju un Eiropu ir lielas perspektīvas un abu valstu dzelzceļa uzņēmumi labi sadarbojas šo pārvadājumu attīstībā.

Satiksmes ministrs uzsvēra, ka lidostā “Rīga” 2016.gadā par 22% ir pieaudzis aviopasažieru skaits starp Latviju un Krieviju salīdzinot ar 2015.gadu. Krievijas vēstnieks Lukjanovs atzīmēja savus novērojumus, ka Rīgas lidostā jaunā termināla iekārtojums ļauj ērti organizēt protokolāros pasākumus un diplomātu sagaidīšanu Rīgas lidostā.

Amatpersonas pārrunāja aktuālos jautājumus autopārvadājumu jomā, akcentējot nepieciešamību sakārtot infrastruktūru robežkontroles punktā Vientuļi – Ļudonka un tā pievadceļos, kā arī transporta plūsmas palaišanu ar TIR procedūru caur robežkontroles punktu Terehova-Grebņeva.

Arī pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu ir viens no savstarpēji aktuāliem jautājumiem un būtu nepieciešams atkārtoti izvērtēt iespējas saīsināt dzelzceļa pārvadājumos pavadīto laiku maršrutā Rīga – Maskava.

Augulis aicināja Krievijas vēstnieku vecināt abu valstu ekspertu tikšanos, lai vienoties par starpvalstu frekfenču koordinācijas jautājumus, kā arī turpinātu sadarbību viesabonēšanas tarifu samazināšanas jomā.

Krievijas vēstnieks Latvijā kā savas darbības galveno mērķi uzsvēra darbu pie Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības stiprināšanas. Tāpat Lukjanovs izrādīja interesi par Latvijas dalību Rail Baltica projekta īstenošanā, interesējās par iespējām Latvijas sadarbībai ar Ķīnu un Indiju, kā arī progresu sadarbībai ar Baltkrieviju projekta “Lielais akmens” ietvaros.

Foto no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157682362989536

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Satiksmes ministrs: valsts ceļu tīklā būvniecības sezona ir uzsākusies savlaicīgi
Latvijas Pasts organizē pastkaršu sūtītāju tikšanos – būs īpaša pastkarte un zīmogs
Bedru aizpildīšana uz valsts autoceļiem ar asfalta segumiem veikts vairāk kā 97 000 kvadrātmetru apjomā
Autovadītāju ievērībai: valsts autoceļu tīklā pieaug būvdarbu apjoms; nedēļas nogalē – Rīgas maratons un Talsu autorallijs
Atsākas būvdarbi uz Rīgas apvedceļa; aicinām izmantot apbraukšanas iespējas