Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi

A.Matīss: Rail Baltica kopuzņēmuma dibināšanas līgums tiks parakstīts oktobra vidū Rīgā

Baltijas valstis vienojušās, ka oktobra vidū Rīgā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas transporta ministri parakstīts Rail Baltica dibināšanas līgumu.

A.Matīss: „Ar lielu gandarījumu varu paziņot, ka Rail Baltica kopuzņēmuma dibināšanas līgums tiks parakstīts Rīgā jau oktobra vidū. Dibināšanas līguma parakstīšana ļaus realizēt Rail Baltica, kas būs nozīmīgs publiskās lietošanas dzelzceļa transporta projekts, pilnvērtīgi iekļaujoties Ziemeļu – Baltijas transporta koridorā, kas stiepjas no Somijas līdz Vācijai.Rail Baltica projektaīstenošana veicinās Baltijas valstu transporta infrastruktūras sistēmas integrāciju ES transporta tīklā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju.”

Š.g. augustā Ministru kabinets bija atbalstījis Baltijas valstu kopuzņēmuma Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izbūves projekta realizēšanai sagatavotos dibināšanas dokumentu projektus, t.sk. Baltijas valstu Kopuzņēmuma Akcionāru līguma projektu.

Lai Latvija varētu realizēt savus pienākumus pret Rail Baltica projekta partneriem, t.i. kļūt par Kopuzņēmuma akcionāru, plānots ieguldīt tajā 650 000 eiro, iegūstot proporcionāli līdzvērtīgu kapitāla daļu apjomu Igaunijai un Lietuvai - 33,33% apmērā.

Kopuzņēmums sagatavos kopīgu Baltijas valstu „Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments" (EISI) pieteikumu un uzsāks realizēt Rail Baltica izbūves projektu. Lai to realizētu, Latvijai nepieciešams nodibināt 100% valstij piederošu sabiedrību ar ierobežotu atbildību, kas būs valsts akcionārs Baltijas valstu Kopuzņēmumā AS „RB Rail”.

Saskaņā ar Akcionāru līguma projektu galvenais kopuzņēmuma uzdevums būs dzelzceļa projektēšana, būvniecība un mārketings, skaidri nosakot, ka dzelzceļa infrastruktūras īpašnieks Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ir attiecīgā valsts, kurā šī infrastruktūra atrodas, kā arī to, ka katra puse līdzfinansē tikai to dzelzceļa būvniecības apjomu, kas atrodas viņas teritorijā.

Tā kā Rail Baltica ir starptautisks pārrobežu projekts ar lielu Eiropas pievienoto vērtību un veido savienojumu trūkstošajā Eiropas platuma dzelzceļa infrastruktūras posmā, tam ir liels ES atbalsts. Kā atkārtoti uzsvērusi Eiropas Komisija, šādu starptautisku ilgtermiņa projektu veiksmīgāk var realizēt ja valstis veido kopīgu juridisku struktūru - Kopuzņēmumu, kas ir finansējuma saņēmējs un veic nepieciešamās darbības, t.sk. projektēšanu un būvniecību.

Rolands Rumba
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis: 67028390, e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Izdotas jaunas navigācijas kartes
Kampaņā “Pamēģini sabiedrisko!” autovadītājus aicinās pārsēsties sabiedriskajā transportā
Lidostā “Rīga” samazinās gaisa kuģu radītais troksnis
Nākotnes izaicinājumi dzelzceļa nozarē - būt gataviem digitalizācijai, tostarp blokķēžu ieviešanai
airBaltic un Tez Tour Latvija sāks čarterlidojumus uz Ēģipti