Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Valdība atbalsta Elektromobilitātes attīstības plānu 2014.-2016.gadam

Otrdien, 4.februārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) un VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” izstrādāto Elektromobilitātes attīstības plānu 2014.-2016.gadam.

Plāns paredz videi draudzīgu transportlīdzekļu, kuri pamatā darbināti ar elektromotoru, segmenta un to uzlādes infrastruktūras attīstības veicināšanu.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss: „Esmu gandarīts, ka valdībai izdevies apstiprināt elektromobilitātes attīstības plānu turpmākajiem trim gadiem. Tas mazinās Latvijas transporta sistēmas atkarību no fosilās degvielas, uzlabos tās efektivitāti, kā arī veicinās inovatīvu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu Latvijas transporta nozarē. Tāpat nav mazsvarīgs fakts, ka šis ir efektīvs veids, kā mazināt piesārņojumu un siltumnīcefektu izraisošo gāzu apjomu atmosfērā.”

Arī Eiropas Komisija elektromobilitātes atbalstu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs izvirzījusi par vienu no transporta jomas prioritātēm. ES dalībvalstīm ir jāsamazina transporta nozares atkarību no naftas, un tiek noteikts mērķis līdz 2050.gadam par 60% samazināt transporta siltumnīcefekta gāzu emisiju apjomu.

Elektromobilitātes politikas ieviešana Latvijā paredzēs sniegt atbalstu elektroautomobiļu uzlādes infrastruktūras izveidei, kā arī elektroautomobiļu iegādes stimulēšanas pasākumiem. Tāpat arī plānots sniegt atbalstu zinātnei un inovatīvu produktu izstrādei, kā arī administratīvās kapacitātes stiprināšanai un informatīvajiem pasākumiem.

Iedzīvotājus un komersantus plānots stimulēt iegādāties elektroautomobiļus, to iegādei piešķirot nodokļu atlaides. Tāpat tiek apsvērta iecere videi draudzīgiem transportlīdzekļiem ļaut pārvietoties publiskā transporta joslās, kā arī iespēju bez maksas lietot publiskās stāvvietas. Savukārt nākotnē elektroautomobiļiem varētu piešķirt bezmaksas lietošanas tiesības maksas zonās vai „tīrajās zonās”.

Plāns paredz, ka par elektromobilitātes jomu Latvijā būs atbildīga SM, kuras funkcijās ietilps izstrādāt elektromobilitātes politiku, organizēt un koordinēt tās īstenošanu, kā arī izstrādāt attiecīgo reglamentējošo tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projektus.

Savukārt Latvijas elektromobilitātes politikas ieviešanai ir paredzēts veidot Elektromobilitātes vadības un koordinācijas institūciju (EVKI). Tai būs jāsagatavo un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā jāsniedz priekšlikumus reglamentējošo tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu izstrādei, t.sk. jāiesniedz SM priekšlikumus nepieciešamajām atbalsta programmām. Tāpat EVKI būs jānodrošina normatīvajos aktos un attiecīgajos politikas plānošanas dokumentos paredzēto pasākumu realizāciju.

Nākamajos trīs gados elektromobilitātes attīstības plānam iecerēts atvēlēt 29.99 milj. eiro, no kuriem valsts budžeta finansējums būs 5.7 milj. eiro apmērā.

Rolands Rumba
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis: 67028390, e-pasts: rolands.rumba@sam.gov.lv

 
Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi
Pērn pieaudzis autobusos un vilcienos pārvadāto pasažieru skaits; būtiski pārskatīts un uzlabots reģionālais maršrutu tīkls
Grozītas rekomendācijas Irānas gaisa telpas izmantošanai
Riga TechGirls un airBaltic aicina sievietes kļūt par pilotēm
2019. gadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto SOLAS kuģu skaits